Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Урааа, С Метро до Банкя

Публикувано от Geto 
Урааа, С Метро до Банкя
29-01-2008 - 01:28:00
Ей хораа, ликувайте!

Вижте новината:
[www.standartnews.com]

Не е ли истинска привилегия да си съгражданин на бат Бойко clap:
Re: Урааа, С Метро до Банкя
29-01-2008 - 02:26:06
Някой има ли представа тази спрягана т нар лека железница, а също и надземното метро, което ще върви от Руски паметник по Борис III, къде ще им бъдат прокарани релсите? Не е чак толкова широк този булевард.
До линията на трамвая ли, от другата страна на платното ли, ако това стане до 4-5 години, ми се струва, че животът на тези, които сега са до локалното източно платно, ще бъде истински ад. Гледала съм едни американски филми, дето от прозорците си виждат, а и чуват префучаващи влакове - някакъв урбанистичен ад. Таман съм се меракландисала за покупка около това шосе, и почвам да се замислям. Сега Лагера е на по-ниско ценово ниво от Хиподрума. А ако наблъскат тия влакове от страната на трамвая, може би да се обърнат нещата. А откъм страната на Лагера сигурно ще са пожертвани насажденията.
Мдааа, и там ще се изкофти, да.
Re: Урааа, С Метро до Банкя
29-01-2008 - 04:21:55
Еличка
Метрото е хубаво нещо когато е под земята, виж над-земното е ад, В Чикаго минава през гъсто населени места където от прозореца на къщата/блока можеш да пипнеш мотрицата.
Re: Урааа, С Метро до Банкя
29-01-2008 - 09:05:42
avatar
Страшен е бат Бойко! След Перник стигна метрото и до Банкя! Очаквам скоро да има метро и до Варна (в близките 100-150 години...).
Ако ставаше и малко по-бързо...
На университета копат вече 2-3 години (забравих кога почнаха). Прословутото кръстовище между Г.М. Димитров и Драган Цанков беше затворено повече от година и половина. Голямото копане, голямото чудо. Едно време търсеха дипломата на бай Тошо, сега не знам чия, може би на бат Бойко... На Интерпред има едни релси дето стоят от 8 месеца и вече ръждясаха.
Иначе бат Бойко крои гениалните планове за след 20 години. Цирк, цирк...
Re: Урааа, С Метро до Банкя
29-01-2008 - 10:31:25
Браво! Браво!
След като вече реши проблема с предвижването до световния финансов и икономически център Кремиковци и прекара метро до Перник, идва ред на Банкя!

Лично аз с интерес очаквам следващите "проекти" на общината cool smiley
Re: Урааа, С Метро до Банкя
29-01-2008 - 14:09:01
Е, мен от това ме е страх - от апокалиптичните картини от американските филми с тракащите влакове до прозореца ти. Това сравнително приятно място - булеварда, въпреки засиления автомобилен поток, все пак имаше въздух и от двете страни, щото локалните платна все пак държат някакво разстояние. Обаче от страната на Хиподрума има такова застрояване до локалното платно, със захапване на част от тротоарите, че по наблюдения на познати, понякога от трамвая усещат много близко прозорците на първите етажи. А за ония по етажите, за тях не мислим. Това сега, а какво ще стане с тез железници и метра, не искам да си представям.
Ама като гледам темповете на осъществяване на плановете, май, да му мисли следващото поколение...
Re: Урааа, С Метро до Банкя
29-01-2008 - 16:41:46
avatar
Еличка Написал:
-------------------------------------------------------
> Някой има ли представа тази спрягана т нар лека
> железница, а също и надземното метро, което ще
> върви от Руски паметник по Борис III, къде ще им
> бъдат прокарани релсите? Не е чак толкова широк
> този булевард.

Откъде изскочи това сведение? Леката железница,по принцип няма нищо общо с метрото.Съществувала е преди много години и е опасвала София.Допреди няколко години все още имаше останали релси около ул.Сребърна-при Южния парк,по бул Гешов/бившият Д.Несторов/,при Г.Баня. Вършела е чудесна работа,но умниците са я ликвидирали.

> До линията на трамвая ли, от другата страна на
> платното ли, ако това стане до 4-5 години, ми се
> струва, че животът на тези, които сега са до
> локалното източно платно, ще бъде истински ад.
> Гледала съм едни американски филми, дето от
> прозорците си виждат, а и чуват префучаващи
> влакове - някакъв урбанистичен ад. Таман съм се
> меракландисала за покупка около това шосе, и
> почвам да се замислям. Сега Лагера е на по-ниско
> ценово ниво от Хиподрума. А ако наблъскат тия
> влакове от страната на трамвая, може би да се
> обърнат нещата. А откъм страната на Лагера сигурно
> ще са пожертвани насажденията.
> Мдааа, и там ще се изкофти, да.

Насажденията са от двете страни на велосипедната алея,а тя остана единствена в града. Няма да я махнат и без това изоставаме с този тип инфраструктура.
Къде прочете за това трасе? confused smiley
Re: Урааа, С Метро до Банкя
30-01-2008 - 01:27:57
Ами като идва Путин, имаше разговори на Бойко Б. с Лужков и Бойко каза, че Лужков щял да му помага да строи лека железница в София, а може би е имал предвид именно надземния участък на метрото, но пак се споменаваше нещо за Руски паметник. За онази, старата знам, аз съм там, към Перловец, имам и спомени от някакви релси, но не от влакове, влакове си спомням само на гара Пионер. Имам спомени за още едни влакове, но те са съвсем детски спомени, а това бяха влаковете, дето минаваха точно напреко на Цариградското шосе отдолу, вървяха край лудницата, идваха от горе, дето сега е ул. Елемаг, а тогава там имаше фабрика за капачки за буркани. Малеее, каква древност... sad smiley
Пионер гарата действаше много по-дълго, некакви товарни вагони са ми в спомена, дето имаше на тях дърва ли, някакви горива ли...
Имаше идеи да се възстановява, но не вярвам нещо да е останало от тез релси.
Ред. Аха, намерих го, на много места е цитирано - [www.citybuild.bg]
[news.bpost.bg]
не мога да намеря URL таговете тук, значи под лека железница се има предвид надземния участък на метрото, а за него е казано - от Руски паметник нагоре. Ще се ориентирваме към Лагера, то се е видяло.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-01-30 01:34 от Еличка.
Re: Урааа, С Метро до Банкя
31-01-2008 - 15:43:01
Бивш оператор на водоструен маркуч в пожарогасително ведомство !

Това звучи ли ви познато ??!!!

Май трябва да дръпнат една лека железница до Букурещ , та да видят наще мъдри умници , какво направиха дрипавите ни северни съседи и да ходят час - по час до там , та да си сверявят часовниците !! :}
Re: Урааа, С Метро до Банкя
31-01-2008 - 21:06:19
Оноре Написал:
-------------------------------------------------------
> Браво! Браво!
> След като вече реши проблема с предвижването до
> световния финансов и икономически център
> Кремиковци и прекара метро до Перник, идва ред на
> Банкя!
>
> Лично аз с интерес очаквам следващите "проекти" на
> общината

И аз


:}

В някои форуми има тема - Отмора и шеги. Та тази тема е за там spinning smiley sticking its tongue out
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход