Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

недоволен от дограмата

Публикувано от boyaneca 
недоволен от дограмата
06-02-2008 - 23:08:52
29.01.2008
Вече за трети път не могат да оправят ПВЦ двойната врата на търговски обект,има голям луфт .Монтажниците ми казаха че не могат да я оправят и ми обясняват че това било нормално.Но аз им казах ако не могат да я оправят да си я вземат обратно.
В този случай имат ли право да ми върнат капарото и към кого да се обърна за оплакване

6.02.2008
Сега за пети път дойдоха да оправят вратата чрез разместване на дограмата.Сега пък дограмата не е на линия по конец и наклона от горния край до долния има 2-3 сантиметра.Пак им казах че не съм доволен и тръгнаха да прибират всичко и ме заплашиха че няма да ми върнат капарото (2000 lv.) .Успяха да приберат само вратата че щече да има беше малко бои.
За доказателство сам запазил 2 спукани големи стъклопакети и кривите профилите които не успяха да ги приберат.
Моля имам нужда от информация от закона за защита на потрбителите и към кого да потърся съвет
Re: недоволен от дограмата
07-02-2008 - 00:50:31
Явно фирмата производител или монтажниците са големи безхаберници!Бой,бой и пак бой....!!!Мисля си,4е друг начин няма.Ще победи по-силният...като едно време!Такава е жалката истина!
Re: недоволен от дограмата
07-02-2008 - 02:37:47
В този случай,значи трябва да наема адвокат
Re: недоволен от дограмата
07-02-2008 - 16:08:02
Имам договор с фирмата в които пише че изпълнителя носи отговорност за некачествен монтаж и др..
Искам да знам само едно нещо:да се разбереме със собственика на фирмата или да се консултирам с адвокат
Благодаря предварително
Re: недоволен от дограмата
07-02-2008 - 19:58:22
Адвокат едва ли ще те спаси, тук не е като в Щатите.
Иди се разбери със собственика на фирмата, трябвало е да "почерпиш" монтажниците.

Re: недоволен от дограмата
07-02-2008 - 20:56:03
Тогава договорите каква работа вършат,каква полза има от тях
Значи ще платя на еди коя си фирма капаро от 2000лв.,те могат да кажат че съм се отказал от поръчката без да съм казал това нещо.
По този начин мога да стана много богат с фирма без никаква дейност.

Закон за същита на клиентите:
Клиентите са защитени освен от Закона за защита на потребителите и от Закона за задълженията и договорите – глава 8 ( Договор за изработка ) и глава 9 ( Договор за поръчка ) Независимо дали има черно на бяло или не, договорът се счита за сключен и за отношенията между клиента и изпълнителя важат всички правила на закона. В дадения по-горе случай, потребителят има право да поиска: 1. Поправяне в определен срок без допълнително заплащане 2. Приспадане на разходите, необходими за поправка ако те са направени от клиента 3. Отказ от поръчката при едно от следните условия: • Наличие на съществени недостатъци • Неспазване на уговорения срок за изпълнение • Увеличение на първоначално уговорената цена без допълнително уговаряне
Re: недоволен от дограмата
07-02-2008 - 21:15:03
Когато дойдоха първи път бях приготвил на монтажниците каквото искат за почерпката,почерпката не е проблем зависи от случая.Първи път дограмата пасваше идеално по конец и нивелир,проблема тогава беше само вратата и един профил.Но когато за 2,3,4 път стана голяма бъркотия не само вратата а и дограмата са разместили да пасват на вратата, редно ли е да ги почерпим,с нерви,псувни и даже малко бои
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход