Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въпрос за оценката на апартамент старо строителство

Публикувано от Zrfv 
Re: Въпрос за оценката на апартамент старо строителство
24-01-2011 - 10:38:55
Ако искаш да продаваш тавана като жилищна площ (както казваш, че искаш да го вкараш в цената), помисли от какво ползва може да бъде за купувача. Ако таваните се ползват главно като складови помещения, тавана има скосявания, течове, и няма тоалетна/вода на таваснкия етаж, то тогава дали е 14кв.м. или 4 кв. не е от голямо значение за потенциалният купувач.
Ако има голямо мазе, и тавана става само за склад, едва ли ще бъхтиш по етажите пеша за да се качиш до тавана да складираш нещо (старата кооперация едва ли има асансьор).

Ако таванската стая е с прав таван, има тоалетна/вода на етажа, и например след ремонт може да се ползва като кабинет/ателие (за лично ползване или отдаване под наем), тогава тази таванска стая би имала някаква стойност за купувача, и можеш да я включиш в ценообразуването.

Същата логика можеш да приложиш и за мазата - ако е 20 кв. е глупаво да изчисляваш цената на апартамента (80 + 20) * цена на кв.
Някои от старите кооперации имат безумно големи избени помещения.

Като определяш цената на апартамента си, вземай в предвид и други фактори освен квадратура - като изложение, етаж, състояние на общите части, отстояние от други сгради, и т.н.
Re: Въпрос за оценката на апартамент старо строителство
24-01-2011 - 10:58:10
Quote
ex3m
За това си има хора които работят и издават легитимни Експертни Оценки на Имоти или просто оценка на имот smiling smiley Мен ми оцениха апартамента преди 4 месеца и съм много доволен а и цената за оценка на имот при тях е най-ниската според мен поне smiling smiley

Вероятно фирмата може да свърши работа. Но е редно да представяш нещата с истинските им имена.
Сайтът, който цитираш, е собственост на Енерджи Хаус ЕООД. В други постове пишеш от името на Енерджи Хаус.
Та клиент ли си или собственик/работиш за въпросният сайт?
PMP
Re: Въпрос за оценката на апартамент старо строителство
25-01-2011 - 15:52:10
Питаш ти и навярно отговор не чакаш ? smiling smiley
Re: Въпрос за оценката на апартамент старо строителство
26-01-2011 - 12:32:00
avatar
Quote
Zrfv
Става дума за апартамент във Варна, старо строителство, 83 квадрата + 14 квадрата таван. Има и мазичка.
Естествено, предвид факта, че апартамента е на над 40 години, то оценката на площта е по старото БДС. Апартаментът се намира в идеалния център, на много добро място. Въпросът ми е по какви цени би следвало да се изчислява общата стойност. Забелязвам, че в същия район се предлагат аналогични оферти за цени от порядъка на 1600-1800 евро/м2. Предполагам, че става въпрос за чистата жилищна площ.

Благодаря предварително за разясненията. Не съм наясно с изчисляването на площите, даже съм пълен лаик. Само знам, че при старото БДС общите част не са били включвани в квадратурата.

Не е така. Общите части и сега, се включват като % от този на сградата и мястото/ или правото на строеж.
Няма старо и ново БДС, няма изчисление на тавани и мазета отделно.
Каквото ти пише в нотариалния акт, това е.
Цена на кв.м. е пълна заблуда, която устройва новото строителство- да прикрият безумните % общи части.
Така че, дай една цена, съизмерима с тази на предлаганите имоти, намиращи се посредата на офертния лист и отговарящи на параметрите на твоето жилище.
Re: Въпрос за оценката на апартамент старо строителство
26-01-2011 - 23:01:24
avatar
Ама ти тази Ками ли си или онази кАМИ???winking smiley
Re: Въпрос за оценката на апартамент старо строителство
27-01-2011 - 19:40:17
avatar
Quote
СТОПАНИН ... .
Ама ти тази Ками ли си или онази кАМИ???winking smiley
Боже, до къде го докарахме.:]
Гледай кога е регистриран ника. Моят е преди 4г.smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход