Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Оценка на имот

Публикувано от suevian 
Оценка на имот
31-05-2006 - 11:58:49
Здравейте,

предстои ми да закупя гарсониера в Младост 4, вече капарирах апартамента и ми предстои оценка. Знаете ли какво критерии се гледат когато се оценява жилището? Казаха ми, че по принцип оценителите давали малко по-ниска цена от пазарната стойност. Това така ли е?

Поздрави на всички.
Re: Оценка на имот
31-05-2006 - 13:06:58
Quote

Знаете ли какво критерии се гледат когато се оценява жилището?

кога е строен, строителнта стойност, пазарна стойност на сходни имоти, местоположение, инфраструктура на района, етаж, тип на конструкцията, изложение, ...

Quote

Казаха ми, че по принцип оценителите давали малко по-ниска цена от пазарната стойност. Това така ли е?

не

зависи на кое викаш "малко" де, примерно 5-10 % би трабвало да е в рамките на нормалното. Повече не е нормално
ann
Re: Оценка на имот
31-05-2006 - 13:06:59
Кой оценява? банката?
принципно има 3 метода и се гледа всеки да има някаква тежест в крайната оценка. Пазарната цена на съпоставими имоти е единия. Твърде е вероятно да е малко по-ниска крайната оценка, но обикновено гледат да не ти провалят кредита
Koko
Re: Оценка на имот
31-05-2006 - 13:39:01
За колко купуваш гарсониерата ?
Коко
Re: Оценка на имот
31-05-2006 - 13:41:03
На мен оценката ми излезе с 5000 евро по-ниска от цената на която купувам
Re: Оценка на имот
31-05-2006 - 13:42:40
Koko Написал:
-------------------------------------------------------
> За колко купуваш гарсониерата ?


26 600E, 48m2, Младост 4, стаята и кухнята са освежени, банята е за ремонт, не е първи нито последен етаж.
Re: Оценка на имот
31-05-2006 - 13:46:57
Коко Написал:
-------------------------------------------------------
> На мен оценката ми излезе с 5000 евро по-ниска от
> цената на която купувам


А какъв апартамент купуваш, в кой район и на каква цена?

Аз не се притеснявам ако занижат оценката малко, но ако е доста по-малко от това което плащам вече ще е проблем.
Koko
Re: Оценка на имот
31-05-2006 - 13:48:06
Zuvi4i dobre, ne bi triabvalo da imash problem s ocenkata i bankata. S koia banka si se hvanal ako ne e taina ?
Re: Оценка на имот
31-05-2006 - 13:57:08
Банката е Алианц, от там ми дадоха телефон на оценител, т.е. работят си с тях. Оценката вече мина, но резултатът ще излезе след няколко дена. Подозорам че може и оценката да е малко по-ниска, докато чакахме да дойде собственика на жилището си поговорихме с оценителката "по женски", още преди да е видяла апартамента каза че цената за тази квадратура е висока, ако вътре е луксозно може и да се вдигне, но разбира се вътре не е чак токова луксозно, докато гледаше цъкаше с език, след това когато си тръгвахме пак деликатно я попитах дали има вероятност оценката да е под цената на която купувам и тя каза че най-вероятно ще е малко по-ниска. Колко "малко" - ще се разбере скоро :-)

Всъщност пуснах тази тема защото мислех че оценката се ръководи главно от пазара, като гледах обявите за апартаменти в Младост 4 същата квадратура, това е една от най-ниските цени.
Koko
Re: Оценка на имот
31-05-2006 - 14:38:58
Za sazelenie 4ovek niama na4in da si nameri ziliste na tzenata koiato ti opredelia otzenitelia winking smiley moze bi stava duma za minimalna otzenka na, koiato bankata bi ti prodala zilisteto za nai-kratuk srok ako ne si plastas vnoskite.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход