Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въпрос за оценката на апартамент старо строителство

Публикувано от Zrfv 
Въпрос за оценката на апартамент старо строителство
22-01-2008 - 09:53:45
Става дума за апартамент във Варна, старо строителство, 83 квадрата + 14 квадрата таван. Има и мазичка.
Естествено, предвид факта, че апартамента е на над 40 години, то оценката на площта е по старото БДС. Апартаментът се намира в идеалния център, на много добро място. Въпросът ми е по какви цени би следвало да се изчислява общата стойност. Забелязвам, че в същия район се предлагат аналогични оферти за цени от порядъка на 1600-1800 евро/м2. Предполагам, че става въпрос за чистата жилищна площ.

Благодаря предварително за разясненията. Не съм наясно с изчисляването на площите, даже съм пълен лаик. Само знам, че при старото БДС общите част не са били включвани в квадратурата.
Re: Въпрос за оценката на апартамент старо строителство
22-01-2008 - 17:12:44
Къв ти е въпроса? Ше го продаваш ли? Цените би трябвало да се изчисляват за целия обект. Що мислиш, че мястото е много добро? Паркоместа има ли? Как забеляза цените в района? Тва, че се предлагат на толкова не винаги означава, че се продават на толкова.
Re: Въпрос за оценката на апартамент старо строителство
22-01-2008 - 17:32:58
pe6o Написал:
-------------------------------------------------------
> Къв ти е въпроса? Ше го продаваш ли? Цените би
> трябвало да се изчисляват за целия обект. Що
> мислиш, че мястото е много добро? Паркоместа има
> ли? Как забеляза цените в района? Тва, че се
> предлагат на толкова не винаги означава, че се
> продават на толкова.

Пешо, затрупа ме с въпроси, бе smiling smiley Успокой малко топката! winking smiley

Ти от Варна ли си? Защото явно не си наясно с района. Колко сгради старо строителство знаеш в идеалния център или гръцката махала, които да разполагат с паркоместа moody smiley: Като допълнителна информация мога да ти кажа, че към кооперацията има дворче, тип английски двор, но трудно може да бъде използвано и за паркинг, най-вече заради комшиите. Локацията е добра като за идеалния център, защото до момента съм живял само в този район и познавам прекрасно особеностите. Повярвай ми, човек, живеещ на даденото място, винаги ще знае много повече за условията дори и от най-добрия брокер на АНИ, а ти ми звучиш като един от тях smiling smiley
За цените съм се допитвал до познати, които се занмават със строителство, както и от офертите на сайта, разбира се.

Конкретният ми въпрос е:
Колко квадратни метра трябва да умножа по цената на квадрат в моя случай за да получа цената на имота? Така достатъчно ясен ли съм? Предполагам, че не е необходимо да пояснявам, че може да става дума за продажба, след като задавам подобни въпроси winking smiley
Благодаря winking smiley
Re: Въпрос за оценката на апартамент старо строителство
22-01-2008 - 20:11:11
Не съм от Варна, ама кът те гледам старите варненци сте, като старите софиянци. Освен това знам, че старото строителство в центъра и гръцката нямат паркоместа, затова се съмнявам, че мястото е много добро. Много добро място означава да има паркоместа. Не може да се използва дворчето заради комшиите = значи комшиите са лоши = още една характеристика на не много добро място. Аз като "много добър брокер" ще ти "повярвам", че мястото е много добро, ама не бих го препоръчал на клиент само защото ти там живееш и така казваш без да се аргументираш.

За да получиш цената прегледай офертите старо строителство в района и сравни с тях вместо да питаш познат дюлгерин как върви новото. Квадратурата естествено ще обявиш чистата = няма да седнеш сега да изчисляваш проценти общи части.
Re: Въпрос за оценката на апартамент старо строителство
22-01-2008 - 21:00:53
pe6o Написал:
-------------------------------------------------------
> Не съм от Варна, ама кът те гледам старите
> варненци сте, като старите софиянци. Освен това
> знам, че старото строителство в центъра и гръцката
> нямат паркоместа, затова се съмнявам, че мястото е
> много добро. Много добро място означава да има
> паркоместа. Не може да се използва дворчето заради
> комшиите = значи комшиите са лоши = още една
> характеристика на не много добро място. Аз като
> "много добър брокер" ще ти "повярвам", че мястото
> е много добро, ама не бих го препоръчал на клиент
> само защото ти там живееш и така казваш без да се
> аргументираш.

Не съм стар варненец, млад съм още smoking smiley Това между другото.
Ако наистина познаваш центъра на Варна, то тогава би трябвало да ти е ясно, че 'много добрите места' са страхотна рядкост. Аз лично в това понятие влагам и презумпцията, че приемаме до известна степен и редица компромиси, които съпътстват живота в центъра на големия град. Няма пълно спокойствие тук и това е ясно на всеки запознат. Няма и тихи и спокойни улички вече. Мястото го определям като 'добро поради следните съображения:
1. вечер е тихо и спокойно. Съседите, бидейки предимно възрастни хора, не вдигат шум
2. Движението пред кооперацията е натоварено и през деня е трудно да се намерят места. Да, но това се поменя коренно след 17:30. Даже и в гръцката махала не е така вече, особено лятото, с тея заведения, които направиха по плажа
3. Разположението е добро, защото училище, детска градина, заведения и т.н. са на един хвърлей разстояние
4. Излазът от града става като се минава през максимум 2 светофара в северна и южна посока и през 3, ако си се запътил на запад, т.е. не се навираш в безумните задръствания и светофарите, които насложиха на всеки метър
5. КОмшиите са като цяло разбрани хора. Дворът не може да стане паркинг, защото в момента еградинка и е обяснимо защо комшиите ще наскочат и няма да дадат съгласие winking smiley
Имам и други съображения, но те са по-маловажни.

pe6o Написал:
-------------------------------------------------------

> За да получиш цената прегледай офертите старо
> строителство в района и сравни с тях вместо да
> питаш познат дюлгерин как върви новото.
> Квадратурата естествено ще обявиш чистата = няма
> да седнеш сега да изчисляваш проценти общи части.

Цените на офертите съм ги прегледал, естествено. Точнов момента има оферта със сходни параметри на сайта и изчислих цена от 1700 евро/м2 някъде. Исках да попитам как този таван се включва в общата цена. В нотариалния акт е записан като тоделна площ
Abu
Re: Въпрос за оценката на апартамент старо строителство
22-01-2008 - 21:39:30
"Излазът от града става като се минава през максимум 2 светофара в северна и южна посока и през 3, ако си се запътил на запад" - Няма такова място във Варна.

Твоят апартамент е това, което пише в нот. акт. Ако целта ти е като цена на м2 да не се получава стряскащо число, по-добре я избягвай и замествай с "цена на имота"... Много тъпо звучи "апартаментчето е по 1000 евро квадрата, таванчето по 500, мазичката по 300, а общите части ги давам по 200..." Подобно нещо ми обясняваше един аксаковски предприемач навремето.
Re: Въпрос за оценката на апартамент старо строителство
22-01-2008 - 21:48:13
Abu Написал:
-------------------------------------------------------
> "Излазът от града става като се минава през
> максимум 2 светофара в северна и южна посока и
> през 3, ако си се запътил на запад" - Няма такова
> място във Варна.

Малко прибързаничко се изказа winking smileyДай да хванем един бас, а? smiling smiley
На север са 2 светофара: един на Колони и Приморски, следващия на ВИНС-а.
На юг е САМО ЕДИН - този на Полиграфията
На запад са 3 - циганската махала, топливо и този на технополис.

Ако все още не вярваш, кажи сумата, на която се обзалагаме и ще те преведа по трите маршрута winking smiley

>
> Твоят апартамент е това, което пише в нот. акт.
> Ако целта ти е като цена на м2 да не се получава
> стряскащо число, по-добре я избягвай и замествай с
> "цена на имота"... Много тъпо звучи
> "апартаментчето е по 1000 евро квадрата, таванчето
> по 500, мазичката по 300, а общите части ги давам
> по 200..." Подобно нещо ми обясняваше един
> аксаковски предприемач навремето.

Естествено, че не искам да правя разбивка на площите по цена и квадратура на отделините помещения. Просто питам какво влияние на цената на имота (winking smiley) оказват подобни 'екстри' winking smiley





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-01-22 21:50 от Zrfv.
Re: Въпрос за оценката на апартамент старо строителство
22-01-2008 - 21:50:37
Ама си дървен философ :}
Re: Въпрос за оценката на апартамент старо строителство
22-01-2008 - 21:52:50
pe6o Написал:
-------------------------------------------------------
> Ама си дървен философ

Ти кажи сега дали те убедих да водиш клиентите си spinning smiley sticking its tongue out
Re: Въпрос за оценката на апартамент старо строителство
22-01-2008 - 22:03:52
Твърдо нйе!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход