Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Столичани крепят държавата

Публикувано от naughty 
Re: Столичани крепят държавата
29-11-2007 - 12:12:56
avatar
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Междудругото не си разбрала, че вече Б.Б. не иска
> парите да останат в София, а ДА СЕ УВЕЛИЧАТ
> ПАРИТЕ, КОИТО ЦЕНТРАЛНАТА ВЛАСТ ДАВА НА МЕСТНАТА.
> Това е основния спор - който означава - майната
> им на пътищата дайте да оправим улиците, майната
> им на горите - да оправим градовете, майната и
> изобщо на природата - природа къща не храни.
> Ако говорим за местните избори и столичани - има
> още едно нещо, което ме кара да се срамувам от
> съгражданите си. Всички реват, че искат зелените
> площи да не се застрояват, а никой не отиде да
> гласува за екологично сдружение за да може да има
> в общинския съвет хора, които поне врява да вдигат
> срещу унищожаването на градинките и парковете. Ето
> толкова е на столичани гражданския дълг - с нищо
> по-различен отколокото на жителите на
> Горнонанадолнище и там хората реват, че кмета
> трябва да оправи улиците, а не се сещат да си
> почистят тротоара пред къщата


И какво лошо има в това,местната власт да разполага с повече пари и възможности за благоустрояване? Да не би местна власт да има само в София? Кой по-добре от кмета на съответното населено място знае какви са нуждите му? В цял свят местното самоуправление е реалност.Само при нас всичко е централизирано и всеки кмет е принуден да се моли на държавата за всяка стотинка.А държавата,това е правителството,което отпуска повече пари на "своите" кметове.Поне това не си ли забелязал? Защо мислиш,че упорито отказват приемането на закон за София? Навсякъде по света това го има.И от ЕС са ни настъпили да реализираме децентрализацията,да видим докога ще ни търпят. :crazy: :crazy:

Що се отнася до зелените площи в София,дано пак не го приемеш лично,защото не такава е целта ми,но застрояването на градинките се извърши от инвеститори с неприлично много пари,които наляха през годините в джобовете на СОС,без оглед на цветовете им. :g:
Re: Столичани крепят държавата
29-11-2007 - 12:40:46
najnaj,
ако беше осмислил,защо съм боднал точно случаят "Чаушеску",щеше да усетиш,че мненията ни по този въпрос се доближават и нямаше да се обръщаш към мен с "Ей,сукалче",че ми става смешно. winking smiley
Re: Столичани крепят държавата
29-11-2007 - 13:10:35
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Междудругото не си разбрала, че вече Б.Б. не иска
> парите да останат в София, а ДА СЕ УВЕЛИЧАТ
> ПАРИТЕ, КОИТО ЦЕНТРАЛНАТА ВЛАСТ ДАВА НА МЕСТНАТА.
>

Не е "ВЕЧЕ",а много отдавна го е предложил.И така е редно.Един ден и това ще стане.


smoking smiley
Re: Столичани крепят държавата
29-11-2007 - 16:52:50
пустата му Камелия,от всяка тема разбира,бре много акъл много нещо clap:
Re: Столичани крепят държавата
29-11-2007 - 18:23:40
Сега и аз ще обидя доста хора, ама каквото си е истина - истина си е. Проблемът на местната власт е , че не е достатъчно компетентна. Поради факта, че кадрите "изтичат" в частния сектор и в държавния апарат.
Който си мисли, че проблемите ще се решат с отпускането на повече пари много бърка.
НА маса всеки може да каже - а бе дайте ми няколко милиарда и ще видите какво ще направя.
НА такива отговорът е - напиши си проектите - милиардите чакат в Брюксел и са точно за общините. И са повече отколокото може да отпусне Правителството на България. Проблемът - Брюксел пари отпуска срещу работа, а не срещу празни приказкиsmiling smiley
АЗ не мога да разбера при положение, че влязохме в ЕС, че Брюксел държи да дава пари на местната власт, що з а мижитурка трябва да си за да мрънкаш точно пък на Станишев, че не ти дава париsmiling smiley
Re: Столичани крепят държавата
29-11-2007 - 19:17:25
Камелия,

Ще се опитам да те разубедя с положителен пример: Мислиш ли, че ако всичките пари от данъци на хората които работят от София се върнат в града И те се оползотворят добре (което няма да стане, но да приемем) и София стане този чист и спокоен град, няма още 1 милион души да се преселят там (+ съответния % цигани) -- със всичките последствия за града ?

И ако това не помогне ще поставя 2 въпроса:
1.Защо досега всичките магистрали са с посока София? И какво трябва да направи Габрово за да не се изсипят всичките тирове в града, когато прохода на републиката е затворен? Обиколния път там кога ще бъде завършен (въпреки че това струва много по-малко от всичко което се прави около София)? Т.е. парите за магистралите пак индиректно се инвестират в София.
2.Защо всички държавни институции трябва да са в София? И това ли броиш пари и данъци на софиянци? Защото тези пари идват от цяла България - следва че трябва да се разпределят по-равномерно.

Единствения шанс на София да се повъзстанови е ако правителството инвестира значително във все още останалите хубави български градове. Тежко на България, ако след 10 години останат 3 мега-градове и всичкото останало пустош.
Re: Столичани крепят държавата
29-11-2007 - 19:46:12
avatar
Peter_K Написал:
-------------------------------------------------------
> Камелия,
>
> Ще се опитам да те разубедя с положителен пример:
> Мислиш ли, че ако всичките пари от данъци на
> хората които работят от София се върнат в града И
> те се оползотворят добре (което няма да стане, но
> да приемем) и София стане този чист и спокоен
> град, няма още 1 милион души да се преселят там (+
> съответния % цигани) -- със всичките последствия
> за града ?
>
> И ако това не помогне ще поставя 2 въпроса:
> 1.Защо досега всичките магистрали са с посока
> София? И какво трябва да направи Габрово за да не
> се изсипят всичките тирове в града, когато прохода
> на републиката е затворен? Обиколния път там кога
> ще бъде завършен (въпреки че това струва много
> по-малко от всичко което се прави около София)?
> Т.е. парите за магистралите пак индиректно се
> инвестират в София.
> 2.Защо всички държавни институции трябва да са в
> София? И това ли броиш пари и данъци на софиянци?
> Защото тези пари идват от цяла България - следва
> че трябва да се разпределят по-равномерно.
>
> Единствения шанс на София да се повъзстанови е ако
> правителството инвестира значително във все още
> останалите хубави български градове. Тежко на
> България, ако след 10 години останат 3
> мега-градове и всичкото останало пустош.


Единственото,което искам да направиш е да прочетеш какво пиша във всеки пост.
Няма да го направиш,щом досега не си пожелал,затова ще го напиша пак.


Единственото,което искам е да не се взимат 80% от постъпленията на града и да се оставя да затъва,защото няма някой по света-нито град,нито човек,който може да оживее ако му оставят само 20% от дохода му.

Никога и никъде не съм твърдяла,че всичките пари трябва да останат в София.
Ще попитам и теб,имаш ли представа по колко на глава от населението на Габрово се пада от субсидията ви? Защото много лесно може да се сметне колко е за живеещите и работещи в София.
И друго ще те попитам.Не мислиш ли,че наистина трябва децентрализация,за да може кметът на Габрово да не се гъне като червей всеки път,когато трябва да закърпи една дупка? confused smiley
За магистралите грешиш-всички излизат от София и докъдето правителството реши,до там стигат.Пак по горните причини-защото стискат всичко в ръцете си и отпускат пари само на този кмет,който "слушка и папка"! :g:
Re: Столичани крепят държавата
29-11-2007 - 20:35:12
Това за 20% го забрави - игра със цифри. И не съм от Габрово - дадох го за пример, там май все още има проект за тунел под Шипка. А какво се полага е трудно да се определи.

Просто има 2 алтернативи - здраво се инвестира в София и всички се местим там или се децентрализира. Изборът е м/у пари и спокойствие, 2те едновременно е трудно.

Наистина мисля че трябва децентрализация - общината сама си определя таксите и си прави пътищата с тях. А ДОД отива за други неща - болници, училища, ... Не може всеки град да има ракова болница, нали? Това е общата инфраструктура за която отива ДОД.
Re: Столичани крепят държавата
29-11-2007 - 21:14:20
avatar
Peter_K Написал:
-------------------------------------------------------
> Това за 20% го забрави - игра със цифри.

Докажи,дай истинските според теб.Дай линк и ще приема,че си прав. smiling smiley
Re: Столичани крепят държавата
30-11-2007 - 11:11:31
Според мен ,най-лесният начин за решаване на проблема на столицата е ;

Пренасочване на инвестициите от столицата към провинцията и това е естественият подход за решаване на пренаселеността и задръстванията.
Хората ,които са на работа в столицата за да издържат семействата си от провинцията ,тогава ще се завърнат по родните си места и това е най-безболезният начин за решаването на проблема.


Всичко друго според мен е предизборна пропаганда и манипулация .Но зад тези решения трябва да има истински ръководители с държавническо мислене и поведение,за съжаление всички сме свидетели на политици , които са много жалки със своите действия и бездействия и това е видно най-вече с гласуването в народното събрание с чужди карти,с подмяната на вота на избирателите /роенето на разни партиики и групи/ и най вече с нежеланието на управляващите за МАЖОРИТАРЕН ВОТ при които партиите ще се хванат за палците с техните настоящи мекерета в ПАРЛАМЕНТА.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-11-30 11:35 от najnaj.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход