Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Столичани крепят държавата

Публикувано от naughty 
Re: Столичани крепят държавата
28-11-2007 - 08:44:05
ДА ще ги платя (т.е. вече съм платил този НЕПРЕДВИДЕН разход) , обаче ще искам отчет какво е направено с тях, както и моите клиенти ми искат качество, когато плащат висока цена.
И на мен "Станишев ми пречи" не ми минава.
И престани да ме злепоставяш като човек, който не плаща данъци, ако се поразровиш малко из темите ще видиш, че аз си плащам ВСИЧКО дължимо, просто мисля ЗАКОННИ начини за намаляване на данъчното си бреме, нещо, което е задължение на всеки управител на фирма.
Re: Столичани крепят държавата
28-11-2007 - 08:47:48
Малко бъркаш - Камелия дели хората на софиянци и провинциалисти, а дори и софиянците дели на строители и останали. Неяма да се учудя, ако ги дели и на люлинци, дружбенци, недежденци и т.н.
Re: Столичани крепят държавата
28-11-2007 - 08:58:16
Не с притеснявай, Б.Б. ще спечели следващите избори.
Българинът все още вярва в чудеса. На мен ще ми е интересно с какво точно ще се оправдава като стане Министър-председател. Народното събрание, ако няма пълно мнозинство, естествено законите гласувани от предишни НС, Президента определено, който и да е той, Съдебната власт, защото е независима, Брюксел, че не му отпуска повече париsmiling smiley
А най-вече българинът ще гласува за Б.Б., защото той олицетворява една компакнта мобилизирана маса от хора, които вместо да си седнат на задниците се оправдават с другите, че не могат да работят. Те може и да не са мнозинство, ама другите не ходят да гласуват, защото знаят, че сами трябва да се оправят.
Re: Малка грешка
28-11-2007 - 09:14:54
Може , може. Аз просто искам ВСИЧКИ мои съграждани да поемат плащането на данъци солидарно, а не само моите колеги. Или поне да имат малко уважение, към представителите на бранша, който внася доста пари в бюджета на София.
Много колеги са на мнение, че трябва да направим нещо срещу това, че ни използват за оправдание за некадърното управление, а внасяме сериозни суми в общинския бюджета и изграждаме ЗА НАША СМЕТКА повече общинска инфраструктура отколкото софийска вода, Топлофикация и т.н.
Re: Столичани крепят държавата
28-11-2007 - 10:06:09
Факт е, че по квартали като Манастирски ливади, Кръстова вада, Малинова долина и др. без абсолютно никаква инфраструктура и дори улична регулация само по кадастър, именно строителите които се решат да работят втези условия изграждат и даряват на общината, ВиК и електроснабдяване улици, тротоари, канализация, водопровод, трафопостове и пр. И именно тези неща няма как да включат в цените, защото те са държавни - нищо че частните им фирми са ги платили... И в същото време в тези квартали цените на имотите са по-ниски, защото инфраструктурата е малка - парадоксално от гледна точка на строителя, който там инвестира много повече, от колкото ако строи в Лозенец или Бели Брези...
Човек трябва да е сляп, за да не вижда такива неща, и да вини строителите, а не общината за тези проблеми. И ето ти ги, Камелия, тези средства, които ги има. Защо даден строител може да си позволи да построи в Кръстова вада жилищна сграда, 500 метра водопровод и канализация до нея и улици и тротоари над тях и да продава жилищата на 900 евро м2, а в същото време може да построи същата сграда в Лозенец или прочие и да продава на 1400 евро м2, като същите средства за инфраструктура си остават в него? Не мислиш ли, че след като е излязла порочната практика строителите да плащат за инфраструктура на места, това трябва да се регламентира. Тогава ако не внесат тази сума под формата на изградена инфраструктура, да са задъжени да я внесат в бюджет на общината и тя да я инвестира в инфрастуктура. Така строителите ще са равнопоставени, а средствата ще намерят полезно приложение.
Re: Столичани крепят държавата
28-11-2007 - 10:22:57
avatar
radena Написал:
-------------------------------------------------------
> Ками, терминът "на вноска към бюджета" означава,
> че дадената община внася в бюджета повече
> отколкото получава. Обратно- когато общината
> получава повече от централния бюджет, отколкото е
> внесла, се нарича "на субсидия". Така, че сега
> вече смятам, че и на теб ще е ясно каква глупост
> си написала в постинга си към мен.
>
> През 2000 година /сбърках преди това, като писах,
> че е 99 г/ Варна беше първата община освен София,
> която беше на вноска към бюджета. Не знам как е
> сега- може и други общини да са вноска, а не на
> субсидия, както останалите.


Добре,говорим точно за това,че София внася една сума,от която й връщат 20%,които са крайно недостатъчни,за да се поддържа града.Същото е и с Варна,само нямам представа дали и вас режат толкова жестоко,само защото не харесват кмета ви.Не знам защо е този вой срещу мен,само защото си позволявам да кажа,че това правителство изведнъж реши,че от 2005г. насам,трябва да намали парите на града от 50% на 20%. confused smiley
Re: Столичани крепят държавата
28-11-2007 - 12:05:18
Така ще бъде,докато сме парламентарна република и ни управляват сбирщина от некадърни представители на партии и партийки с всичките им негативи.Неможе да им се отрече,обаче,че добре са се ориентирали към стария изпитан принцип на управление-разделяй и владей.С едно или друго действие настройваш народа един срещу друг и се радваш на спокойствие и благоденствие. :g:
Re: Столичани крепят държавата
28-11-2007 - 12:11:20
EI, mindi,
za tozi tekst vyv FORUMA imash edna goliama cherpa ot men,kogato isklash i kogato pojelaesh az cherpia!!!
Bravo be PICH!!!


Както виждам Камелия е най-недоволна от разпределението на данъка- затова следният коментар е основно към нея...

Ние сме първо българи, след това софиянци, перничани, пловдивчани и т.н.

София е голяма като население, малка като територия в национален мащаб.

Пари трябват на всички, София надали е от бедните общини...

Не можеш да оставиш дядо Пенчо от с. Х без питейна вода, защото не си е плащал данъците в София. Не може деца от с. Y. да не ходят на училище, защото няма пари за транспорт до най-близкото в друго село или град. Разпределението има и човешки аспект, който се пропуска.

Германците плащаха, а може и още да плащат данък солидарност, който изобщо не е малък, когато се обединиха с Източна Германия с цел уеднаквяване на стандарта.Дали им е харесвало?

Колко софиянци си възпитават децата, ако са възпитали първо себе си да не хвърлят боклуци по улицата, да не малтретират животни, да се отнасят с уважение към останалите - все признаци на гражданско общество...

Ако не се дадат парите на Рудозем, за да се изчисти Люлин по-добре, колко дълготраен е ефектът?

И пак - първо сме българи, после софиянци. Има много по-нуждаещи се общини, които без пари от София, ще имат много по-сериозни проблеми, такива които не касаят ниска култура -пример мръсни улици, а бедност, застаряващо население, безработица и т.н.

Коментарът не е нападателен, дори не държи да бъде назидателен, просто човешки да се погледне проблема като български, защото най-характерното свойство на парите е, че не стигат...

clap: :crazy: spinning smiley sticking its tongue out
Re: Столичани крепят държавата
28-11-2007 - 12:13:35
avatar
Chilio Написал:
-------------------------------------------------------
> Факт е, че по квартали като Манастирски ливади,
> Кръстова вада, Малинова долина и др. без абсолютно
> никаква инфраструктура и дори улична регулация
> само по кадастър, именно строителите които се
> решат да работят втези условия изграждат и даряват
> на общината, ВиК и електроснабдяване улици,
> тротоари, канализация, водопровод, трафопостове и
> пр. И именно тези неща няма как да включат в
> цените, защото те са държавни - нищо че частните
> им фирми са ги платили... И в същото време в тези
> квартали цените на имотите са по-ниски, защото
> инфраструктурата е малка - парадоксално от гледна
> точка на строителя, който там инвестира много
> повече, от колкото ако строи в Лозенец или Бели
> Брези...
Всичко това е така,само да уточня нещо много важно,което не знам защо подминаваш.Никой насила не е накарал строителите да строят без да е готова инфраструктурата.Правят го,защото не искат да чакат общината да я направи.А общината няма как да я направи без пари.Което отново опира до това,какъв % от вноската й в бюджета трябва да бъде върнат.

> Човек трябва да е сляп, за да не вижда такива
> неща, и да вини строителите, а не общината за тези
> проблеми. И ето ти ги, Камелия, тези средства,
> които ги има. Защо даден строител може да си
> позволи да построи в Кръстова вада жилищна сграда,
> 500 метра водопровод и канализация до нея и улици
> и тротоари над тях и да продава жилищата на 900
> евро м2, а в същото време може да построи същата
> сграда в Лозенец или прочие и да продава на 1400
> евро м2, като същите средства за инфраструктура си
> остават в него? Не мислиш ли, че след като е
> излязла порочната практика строителите да плащат
> за инфраструктура на места, това трябва да се
> регламентира. Тогава ако не внесат тази сума под
> формата на изградена инфраструктура, да са
> задъжени да я внесат в бюджет на общината и тя да
> я инвестира в инфрастуктура. Така строителите ще
> са равнопоставени, а средствата ще намерят полезно
> приложение.

Нищо против нямам.Всяка стотинка,която влезе в бюджета е от полза.Нека строителите дадат предложение,въпреки че се съмнявам да го направят.
smiling smiley
Re: Столичани крепят държавата
28-11-2007 - 12:38:08
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> Оптимистично звучи,но забелязваш ли че всичко е в
> бъдеще време- ще променят закона,ще увеличат......
>
> Единствено в сегашно време са 20%= 192 милиона.
> Ти вяра на Овчаров имаш ли?


Ама бюджета не го ли приеха вече confused smiley

Не прави с другите това, което не искаш да правят с теб.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход