Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: Агенцийте за имоти в България заслужават ли си хонорара?

Публикувано от vanqlichkova 
Re: Анкета: Агенцийте за имоти в България заслужават ли си хонорара?
23-11-2007 - 22:36:41
avatar
vanqlichkova Написал:
-------------------------------------------------------
> "Госпожо,едно е да искаш,друго е да можеш ,а трето
> и четвърто-да го направиш!"

> Във това изречение открих 4 правописни грешки. -
> станаха 5 в 1, браво!
> "Надявам се,поне майка Ви да е по-грамотна" .- от
> къде разбрахте аз колко съм грамотна, след като
> самата Вие не сте?

Хи,хи! Ми,поправете ме,аз обичам да се уча! spinning smiley sticking its tongue out

Re: Анкета: Агенцийте за имоти в България заслужават ли си хонорара?
23-11-2007 - 23:08:05
Първо не мисля че саъм дотатъчно компетентна, а и мястото му не е тук!
Но пък си го залужихте!
Цитат:
"Госпожо,едно е да искаш,друго е да можеш ,а трето и четвърто-да го направиш!"
А трябва да е:
Госпожо, едно е да искате, друго да можете, а трето и четвърто - да го направите!
Мисля че едното вече Ви е направило впечатление!
Второто - просто явно никога не сте го знаели защото не видях да поставяте интервал! Пишете, пишете и когато доиде времето за запетаята тя се слага след самата дума веднага след това едно интервалче и се пише другата - отнася се за всички препинателни знаци!

Аз не се страрая да не допускам грешки тук, но и не правя забележки на другите!

Мисля че това е достатъчно!

П.П. За пореден път моя съвет:
Не оценявайте другите, преди да знаете къде сте Вие!
Определелено трябва да се учите!
Препоръчвам Ви специалист.




Редактиран 4 път(и).Последна редакция на 2007-11-23 23:21 от vanqlichkova.
Re: Анкета: Агенцийте за имоти в България заслужават ли си хонорара?
24-11-2007 - 09:25:50
Дам! Когато има тема с взаимни обвинения се изписват веднага пет страници с постове, а когато има тема с конкретни казуси и въпроси, които ще бъдат от полза на питащи и четящи мълчи народът. Гърмят окови.
Re: Анкета: Агенцийте за имоти в България заслужават ли си хонорара?
24-11-2007 - 10:09:36
Съгласна съм със Вас, pe6o!
За съжаление повечето теми прерсатват във спрове със съвесм различна тематика.
Причината е една, а именно: "Не е важно да се докаже дали човека е прав, вжното е да покажем слабите му страни та да видят другите клко сме умни!".

Бих искала да помлоля хората които биха искали да се включат във темата, да пишат само и относно нея!

Благодаря!

П.П. Цитирам: "Искрено се учедвам винаги, когато чета мнение, като Вашето. Пишете все едно сте живели в последните 20 години в Германия или друга подобна държава.
Какво искате от брокерите всъщност? Да оправят страната и хората в нея? Усещате ли се, че всъщност Вие искате от тях нещо напълно невъзможно"

Здравейте, госпожо!

Далеч съм от мисълта че БРОКЕРИТЕ ще оправят държавата!Ние всички сме виновни за положението си и ако ние не си го направим както би трябвало да бъде, то и господ няма да ни спаси!
Съгласете се с мен, че навсякъде във обявите на АНИ присъства изречението: "Продаваме апартамент" а не "Съдействаме за подаване на апартамент", което по своему води до пряка отговорност на АНИ за знанието или незнанието за документи, имуществени спорове, квадратура, етажност и пр.
До скоро породавах имот чрез агенция и съм страшно доволна как си свършиха работата, но когато си от другата страна т.е. клиент нещата стоят съвсем различно!
За брокерката за която писах по горе мога да кажа само едно, тя беше единствената която каза: "Не се безпокойте аз ще реша вашия проблем" и наистина го направи!




Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2007-11-24 10:30 от vanqlichkova.
Re: Анкета: Агенцийте за имоти в България заслужават ли си хонорара?
24-11-2007 - 11:16:13
"Проблемът е,че новото строителство изчислява на кв.м.,барабар с градинката пред блока.Има хора,решили да продадат 50кв. стар апартамент,в който с кон да играят.И да купят 70кв. Като премерят с ролетката двете жилища,се оказва че са еднакви......само дето стаите на новото са като килери...... "

Знам бе Ками, но не са брокерите тези дето по своя воля ще изчислят квадратура, като погледнат в тавана и си засмучат пръста. Казваш - по нот акт е толкова, но тогава, да речем 1957г. не са се включвали терасите, или са се включвали 1/3 тераси. Това мога да разбера, но не и да ми обявиш някаква квадратура която няма никава обосновка. А за случаите дето си е без тераси и квадратурата си е вярна и си е 80м2, защо ще ми я обявяват за 120м2. Аман от лъжци във вашата професия. Ти като не си от тях, защо се обиждаш? А за градинката пред блока - не се включва в квадратурата на нищо.
Re: Анкета: Агенцийте за имоти в България заслужават ли си хонорара?
24-11-2007 - 13:20:56
avatar
r_stoma Написал:
-------------------------------------------------------

> Знам бе Ками, но не са брокерите тези дето по своя
> воля ще изчислят квадратура, като погледнат в
> тавана и си засмучат пръста. Казваш - по нот акт е
> толкова, но тогава, да речем 1957г. не са се
> включвали терасите, или са се включвали 1/3
> тераси. Това мога да разбера, но не и да ми обявиш
> някаква квадратура която няма никава обосновка. А
> за случаите дето си е без тераси и квадратурата си
> е вярна и си е 80м2, защо ще ми я обявяват за
> 120м2. Аман от лъжци във вашата професия. Ти като
> не си от тях, защо се обиждаш? А за градинката
> пред блока - не се включва в квадратурата на нищо.


Не се обиждам,опитвам се да обясня защо се получават разминавания,дори и брокерът да е свестен.Което не означава,че всички са такива. smiling smiley
"Градинката пред блока" е нарицателно в нашите среди за безобразно високия % ид.ч.,включвани в новото строителство.
Лошото е,че в един стар н.а. се отразява истинската полезна площ,докато в такъв при новото строителство-не.И продавач,който е измерил 50кв. в своето старо жилище и толкова в новото,но вижда разлики в н.а. от 25кв.м.,решава,че трябва и своето да обяви по "новия начин"........ winking smiley
Re: Анкета: Агенцийте за имоти в България заслужават ли си хонорара?
24-11-2007 - 14:20:40
Ами брокера , ще погледне нот. акт и ще пише истината в обявата - 50% застроена площ, без общи части. Напълно ясно е за всеки, че тези 50м2 не са като онези 50м2, които включват общите части. Не наказвайте купувачите, за алчноста и некоректноста на продавача. Няма как да не се види истинската квадратура и тогава става по-лошо. Всеки купувач, ще реши че го мамят и веднага ще си тръгне. Това е въпрос на психология - не е в интерес нито на купувача, нито на продавача да се тръгва по този начин. Обяснете го на продавача и той ще разбере - в негов интерес е. Още повече, че в много случаи (къщи например) няма проблема общи части, тераси и т.н. и пак се лъже здраво с квадратурата. Ти самата често претендираш за комисионна от двете страни ( нещо с което не съм съгласен), а всъщност не правиш нищо за купувача. Съобразяваш се само с претенциите на продавача, дори когато са опит за измама. Е после защо сме недоволни - недоволни сме защото подхождате към нас не като към клиенти, а като към някакви балами, който трябва някак да излъжем.
Re: Анкета: Агенцийте за имоти в България заслужават ли си хонорара?
24-11-2007 - 14:44:05
avatar
r_stoma Написал:
-------------------------------------------------------
> Ами брокера , ще погледне нот. акт и ще пише
> истината в обявата - 50% застроена площ, без общи
> части. Напълно ясно е за всеки, че тези 50м2 не са
> като онези 50м2, които включват общите части. Не
> наказвайте купувачите, за алчноста и некоректноста
> на продавача. Няма как да не се види истинската
> квадратура и тогава става по-лошо. Всеки купувач,
> ще реши че го мамят и веднага ще си тръгне. Това е
> въпрос на психология - не е в интерес нито на
> купувача, нито на продавача да се тръгва по този
> начин. Обяснете го на продавача и той ще разбере -
> в негов интерес е. Още повече, че в много случаи
> (къщи например) няма проблема общи части, тераси и
> т.н. и пак се лъже здраво с квадратурата. Ти
> самата често претендираш за комисионна от двете
> страни ( нещо с което не съм съгласен), а всъщност
> не правиш нищо за купувача. Съобразяваш се само с
> претенциите на продавача, дори когато са опит за
> измама. Е после защо сме недоволни - недоволни сме
> защото подхождате към нас не като към клиенти, а
> като към някакви балами, който трябва някак да
> излъжем.

Не ми вменявай действия и думи, само защото съм се опитала да обясня откъде идват разминаванията.Някъде де съм писала,че одобрявам вкарването в заблуда на когото и да е? А с новото строителство точно това правят.И се опитвам да ти кажа,че продавачите започват да си пресмятат жилищната площ по правилата на новото строителство.И не мога да ги виня,че не искат да се минат.Не мога да оправдая,разбира се и тези брокери,които не си вършат работата както трябва.Сега си от страната на купувачите и разсъждаваш по един начин.Утре,като решиш да продаваш,ще ни обвиниш,че работим само за купувача.А ние,всъщност,се стремим и двете страни да са доволни,без значение дали и двете са "наши".Защото,има ли недоволна страна-проблемите са върху нашите глави,дори и нищо от нас да не зависи.....
smiling smiley
Re: Анкета: Агенцийте за имоти в България заслужават ли си хонорара?
24-11-2007 - 15:02:53
Не е вярно. Продавал съм и мойта брокерка не имала никакъв проблем с мен - точна квадратура, разумна цена не някаква фантасмагория дето на някой му се иска, коментар на цената - всичко щом съм решил да продавам, а не само ДА ОБЯВЯВАМ имота си. И казвай на продавачите, че НЕМОГАТ да си смятат квадратура като при ново строителство, защото незнаят как и за това се ИСКА ЛИЦЕНЗ!!!!
Re: Анкета: Агенцийте за имоти в България заслужават ли си хонорара?
24-11-2007 - 15:06:43
П.С. Приятен и спорен ден на всички, които си вършат добре и почтено работата.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход