Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: Агенцийте за имоти в България заслужават ли си хонорара?

Публикувано от vanqlichkova 
за Варна област легенди се носят...
23-11-2007 - 15:46:35
avatar
Батака със регулациите във Варненска област е невъобразим...през какъв ад минах от 6 месеца за една скица не можете да си представите... КОШМАР! А грешките не бяха в нотариалния акт проблема започна от както се пробвахме да извадим скица на един парцел... В кадастъра на Варна: "Ооо ама не мога да ви извадя скица, защото има нова регулация и този парцел е станал ПО–ГОЛЯМ!!!"
Представяте ли си "СТАНАЛ" без коментар направо. Понеже бил станал трябваше да се наеме фирма да го заснеме и да го премери на ново...много мога да разказвам, но нямам това време... И за подобни неща брокерите са най-малко виновни, но хората си имат на кой да си излеят гнева така е по-удобноsmiling smiley


Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Анкета: Агенцийте за имоти в България заслужават ли си хонорара?
23-11-2007 - 16:52:38
И в кадастъра са за бесене. Там какви неща стават с имотите, архитектите - общинари им дишат прахта по ниво на рушветите. Но не трябва да им се оставяме. Майката му е да си търсиш правата със скандали ако трябва и съд. Скоро искаха да откраднат 800м2 на мой клиент с голям имот в Киноцентъра, София. Там цените са безбожни. Но като ги хванах по бели гащи - с документи издавани от тях в предишни години и нот. акт-ама хък, ама мък, поправиха скицата с вярната квадратура. Щяха да му ги гепят на човека, с "то се променило и сега това е актуално". Как ще променяте имотна граница без да обявявате на засегнатия собственик? Ако собственика не се усети - голям келепир, както казал Бай Ганьо. Никакво доверие на общинари, кадастър и т.н.
Re: Анкета: Агенцийте за имоти в България заслужават ли си хонорара?
23-11-2007 - 17:15:09
Продавач, недей с единични случаи. В голямата си част, имотите си имат и скици и актове, и се знае прекрасно каква им е квадратурата. Кажи ми защо след като има нот. акт и в него пише квадратура трябва да ме лъжат, че е 50%, или направо 100% отгоре? А това е масов случай. За къщи и имоти извън София, сигурно няма и една вярна обява (говоря за тях, защото ги следя всеки ден) И почти винаги, твоите колеги си признават, че не са виждали къщата. Е като им се вижда нерентабилно ( малка цена-малка комисионна) да не се занимават с тези имоти. Аз например, къщи не проектирам, освен на много близки, защото хонорара е малък и "не ме влече" както се казва. А това че си свършил работата на продавача (със скицата), пак купувача ли е виновен. Купувача иска и има право да знае за какво си дава парите. Не да го лъжат и после - некоректен е и не иска да плати. Аз съм съгласен и такса оглед да се плаща. Само че като като отида на място и видя, че са ме излъгали, те на мен, а не аз на тях. Скоро имаше коментар, на някаква адвокатка, че даже може да се търси обещетение за подобни случаи от некоректни фирми и брокери. Така че, бъдете коректни - плащам с удоволствие (аз не съм стиснат човек), лъжете ли обаче, не чакайте усмивка и комисионна. Мога да оценя също, когато някой положи повече усилия, от колкото се изисква от него по задължение ( за нещо по-заплетено), и давам премиални на тези дето си вършат работата. Но кръшкачи и такива дето хем искат да вземат пари, хем да не свършат работата, като предишната госпожата, не ги долюбвам.
Re: Анкета: Агенцийте за имоти в България заслужават ли си хонорара?
23-11-2007 - 18:36:49
avatar
r_stoma Написал:
-------------------------------------------------------
> Продавач, недей с единични случаи. В голямата си
> част, имотите си имат и скици и актове, и се знае
> прекрасно каква им е квадратурата. Кажи ми защо
> след като има нот. акт и в него пише квадратура
> трябва да ме лъжат, че е 50%, или направо 100%
> отгоре? А това е масов случай. За къщи и имоти
> извън София, сигурно няма и една вярна обява
> (говоря за тях, защото ги следя всеки ден)

Проблемът е,че новото строителство изчислява на кв.м.,барабар с градинката пред блока.Има хора,решили да продадат 50кв. стар апартамент,в който с кон да играят.И да купят 70кв. Като премерят с ролетката двете жилища,се оказва че са еднакви......само дето стаите на новото са като килери......
Къщите и УПИ-тата в провинцията са друг разказ.Купих си къща,която никога не е имала скица,защото е в полигона.Та,от съответната служба ми издадоха бележка,че това,дето го пише в н.а. е вярно.А там пишеше,че дворът е около 3 дка.Като го измерих,се оказа почти двойно по-голям.Квадратурата на къщата и помощните постройки също е много"около"...... smiling smiley
На другият полюс е УПИ на Камбаните,по документи 500кв.,но през годините,при пречертаването на ръка на скицата в общината,смален до 370кв.Графичната част остава 500. Как би могъл да знае това брокерът,след като документално всичко е в ред?Пък и самият собственик и понятие няма каква са я натворили чиновниците? confused smiley
Re: Анкета: Агенцийте за имоти в България заслужават ли си хонорара?
23-11-2007 - 19:47:38
radena Написал:
-------------------------------------------------------
> Уважаема госпожо,
>
> Искрено се учедвам винаги, когато чета мнение,
> като Вашето. Пишете все едно сте живели в
> последните 20 години в Германия или друга подобна
> държава.
> Какво искате от брокерите всъщност? Да оправят
> страната и хората в нея? Усещате ли се, че
> всъщност Вие искате от тях нещо напълно
> невъзможно.
> Как ще Ви правят проверки на имоти брокерите, след
> като няма такъв собственик на имот, който да им
> предостави, какъвто и да е документ за
> собственост, когато обявява имота си за
> продажбата? Наличието на някаква древна скица от
> преди 10 години и нейното предоставяне е
> най-многото, което може да се очаква. При това
> положение няма такъв брокер, който да може да Ви
> каже колко точно е жилищната площ и колко общата
> площ на даден апартамент, освен ако това не е ново
> строителство и не се предлага в процеса на
> строеж.
> Кой е този ненормален брокер, който ще вземе да Ви
> дава информация за роднините на собственика, след
> като от горчив опит знае, че първата грижа на
> всеки клиент е да го заобиколи, за да не плаща
> комисионна?
>
> И накрая най-важното: Как искате точно БРОКЕРЪТ да
> направи изрядна и без проблеми сделка, след като
> много често се оказва, че по даден имот има
> проблеми, за които и самият собственик не знае, но
> както споменах по-горе, той категорично отказва да
> си даде документите? И кой български чиновник
> всъщност може да гарантира, че това, което казва е
> така?
>
> И как по-точно смятате, че брокерът може да оправи
> всички тези проблеми, ми е много чудно да разбера?
> Ами той не е Господ, госпожо. Вижте къде живеете!
> Как искате да нямате проблеми? Как искате брокерът
> да Ви предостави коректна информация, след като
> собственикът и не му предоставя такава и то много
> често не и по негова вина, а по вина на държавни и
> общински органи?
>
>
>
Здравейте!
Един породукт трябва да се предлага когато има информация за него!
Не може да се предлагате нещо което не познавате!
След като не знаете сиренето дали е направено от мляко значи не сте си свършили работата!
А ако производителя не Ви дава информацията от която се нуждаете просто не го продавате !
Писна ми от извинения ама ...ти нали разбираш, че продавача не ще да съдейства!
Госпожо,
в скромния си опит знам че даден продукт щом е обявен на една цена трябва да е на тази, защото ако не е защита на потребителя ще ми скъса задника!
Всеки един продукт трябва да има пълни данни със съдържанието защото пак ще ми скъсат задника!
И не ми говорете че ако Ви няма Вас то ние потребителите ще останем без имоти!
НЕ СТЕ ОТКРИЛИ ТОПЛАТА ВОДА!
И преди 100 години са се продавали имоти а никои не е и предполагал за Вашето сегашно съществуване!
НО ЩЕ ЗАПОЧНЕМ ДА СИ ТЪРСИМ ПРАВАТА!


smiling smiley
Поздрави, Иванова!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-11-23 20:04 от vanqlichkova.
Re: Анкета: Агенцийте за имоти в България заслужават ли си хонорара?
23-11-2007 - 21:04:46
avatar
vanqlichkova Написал:
-------------------------------------------------------

> За съжаление в последно време се сблъсках с доста
> неприятни ситуаций в търсенето си на имот.
> Във 95% от случайте се оказа че брокерите не са
> запознати с имота по отношение на
> собственост.(казват: абе на жената ли беше или на
> мъжа...а маи на майката беше ) По отношение на
> квадратура по нотариален акт(абе то е 120кв.м. ама
> не знам точно чисти ли са не са ли ), цена (абе
> то беше толкова пари ама те решиха че ще са други
> ама ние още не сме ги променили ), фалшиви
> документи..пълномощни и пр - тук мога да кажа само
> едно:"слава богу моята маика е работила 25 години
> и все още работи с документи и ги познава...леле
> само ако не беше тя, как главурешки щяхме да се
> хвърлим във покупката на един имот ). Това не е
> всичко! Случваше ми се дори да пише паркет и
> теракот..след което се оказваше че е просто
> балатум със съответните шарки .Друго - искам
> среща със Вас сериозни сме искаме да огледаме
> имота и да го купим...отговор: след 5 дена че сега
> имам лекций и не мога ...големи смешници сте бе
> хора!
>
> Тук вече наистина си задавам въпроса защо
> подяволите да давам такива луди пари за брокер
> след като той не се грижи за моето спокоиствие?!
> В самото начало се доверявах на брокерите и дори
> предпочитах да е сяхно съдействие защото се
> предполога че проверяват имотите които предлагат!
> Е честито скъпи агенций, БРАВО - вече си търся
> сама имот и забелязвам че се спрявям по-добре от
> вас във всичките тези проблеми които стещнах , на
> приятелите си също ще препоръчам да търсят
> самостоятелно
>

Надявам се,поне майка Ви да е по-грамотна,че наистина да разчете документите!
Ако си бяхте направили труда да попрочетете съветите,които са давани по повод избирането на АНИ,щяхте да сте поне малко по-наясно!Когато се обаждате на всяка обява и контактувате със сто агенции,при това изисквайки да Ви търсят имот,няма как да не се разчуе в гилдията,че се е появил купувач,който иска да ангажира всички да работят за него.Е,няма как да Ви приемат насериозно!Няма как да не попаднете и на недобросъвестни.Във всяка професия има и кадърни,и мърлячи.Въпрос на интелигентност е да прецените правилно ситуацията.И да разберете,че не може да искате всички да работят на празни обороти за Вас!


Re: Анкета: Агенцийте за имоти в България заслужават ли си хонорара?
23-11-2007 - 21:24:30
Здравейте Камелия,
не мисля че съм направила нещо недобросъвестно.
Нито един път не съм възразила срещу процента които ми иска Брокера.Нито веднъж не съм поискала да мина без него !Ако Брокера е добър и намери каквото искам то тои си е заслужил хонорара, и със радост бих го платила!
Като са лоши зеленчуците на пазара отивате в магазина и така докато не намерите това което искате!
Когато даден брокер не може да предложи това което клиента търси се оказва че клиента е виновен......но не мислете така има Брокери които съ вършат работата!
Знаете ли кое е най- интересното?
Точно след като започнах да пиша по повод на недобросъвестните АНИ се появи агенция която ми свърши наистина работа и сутринта си подписах предварителния договор и съм щастлива :] .
А за агенциите които не ме харесват за това че търся добрите от тях им пожелавам от време на време да имат по някои клиент...та поне за хляба на масата да останат!

С най-добри чувства winking smiley

П.П. Не мисля че Вие или които и да е друг може да оценява колко съм грамотна или не ..... и след като смятате че сте достатъчно компетента по въпроса ми преброете колко грешки сте направили Вие защото аз изброих вече една част! - Нищо лично, забележка можете да правите когато сте сигурна във самата себе си!
Когато човек иска да скрие собствените си недостатъци, започва да търси такива в другите!




Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2007-11-23 22:11 от vanqlichkova.
Re: Анкета: Агенцийте за имоти в България заслужават ли си хонорара?
23-11-2007 - 21:32:06
avatar
vanqlichkova Написал:
-------------------------------------------------------


> Здравейте!
> Един породукт трябва да се предлага когато има
> информация за него!
> Не може да се предлагате нещо което не познавате!
> След като не знаете сиренето дали е направено от
> мляко значи не сте си свършили работата!
> А ако производителя не Ви дава информацията от
> която се нуждаете просто не го продавате !
> Писна ми от извинения ама ...ти нали разбираш, че
> продавача не ще да съдейства!
> Госпожо,
> в скромния си опит знам че даден продукт щом е
> обявен на една цена трябва да е на тази, защото
> ако не е защита на потребителя ще ми скъса
> задника!
> Всеки един продукт трябва да има пълни данни със
> съдържанието защото пак ще ми скъсат задника!
> И не ми говорете че ако Ви няма Вас то ние
> потребителите ще останем без имоти!
> НЕ СТЕ ОТКРИЛИ ТОПЛАТА ВОДА!
> И преди 100 години са се продавали имоти а никои
> не е и предполагал за Вашето сегашно
> съществуване!
> НО ЩЕ ЗАПОЧНЕМ ДА СИ ТЪРСИМ ПРАВАТА!

Госпожо,едно е да искаш,друго е да можеш ,а трето и четвърто-да го направиш!
Така е в момента тук.И ако Ви обясняваме ситуацията,то е за да Ви бъдем от помощ.Да Ви дадем критерии по които да потърсите АНИ,пък ако искате да купите сама,да знаете с какво ще се сблъскате.
Смешни са заканите Ви,но ще ми е интересно да видя какви точно права ще си търсите?
А пропо,дали се решихте да подпишете комисионен договор поне с една от фирмите,които занимавахте с проблема си? :crazy:

пп.Не ни заблуждавайте за опастността,грозяща задника Ви.Всеки Божи ден цените на всичко се покачват. Скъсахте ни джобовете,но вашите задници само увеличават обемите си! winking smiley
Re: Анкета: Агенцийте за имоти в България заслужават ли си хонорара?
23-11-2007 - 21:40:49
Платих комисионната днес и то на Брокерка която напълно я заслужаваше!
След като подпишем окончателния договор ще обявя и АНИ и Броккерката!

"Не ни заблуждавайте за опастността,грозяща задника Ви.Всеки Божи ден цените на всичко се покачват. Скъсахте ни джобовете,но вашите задници само увеличават обемите си!"

О, аз съвсем не казвам че винаги съм била изрядна в цената и качеството на предлаганата стока!
Но определено когато се появи такъв проблем бъркам в джоба си и ВРЪЩАМ РАЗЛИКАТА или ЦЯЛАТА СУМА!
А Вие дали ще ми върнете парите за имота?

Мога да бъда благодарна само на хората които ми съдействаха!

Поздрави!
Re: Анкета: Агенцийте за имоти в България заслужават ли си хонорара?
23-11-2007 - 22:14:02
"Госпожо,едно е да искаш,друго е да можеш ,а трето и четвърто-да го направиш!"
Във това изречение открих 4 правописни грешки. - станаха 5 в 1 браво!
"Надявам се,поне майка Ви да е по-грамотна" - от къде разбрахте аз колко съм грамотна след като самата Вие не сте?

Нищо лично!

Погледни себе си, преди да си оценил другите!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-11-23 22:15 от vanqlichkova.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход