Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Закупуване от строител

Публикувано от elli 
Закупуване от строител
14-11-2007 - 12:32:20
Искам да купя имот направо от строител какви договори се сключват за покупко продажбата имота не още е с акт №16 и какви суми /крайната или на части/се вписват в договора /предварителен ли е, някакъв друг вариант ли е/ пред нотариус ли се подписва , че не намирам такава подобна тема.
Re: Закупуване от строител
14-11-2007 - 13:32:23
Елли взимаш един адвокат и отиваш при строителя разгледай добре апартамента да не те врътнат с някой крив апартамент с колона в средата на хола ПРИМЕРНО. /До какво ниво на строителство са стигнали/?имат ли някой акт /14,15/и ще ти обясня по нататък.
Re: Закупуване от строител
14-11-2007 - 14:45:39
Имат акт 14 но аз как да съм сигурен че сумата ще е окончателна и няма да измислят някаква промяна на цената до акт 16 тъй като ще тегля кредит и ми трябва поне акт 15 и предварителен договор между нас /искам да е нотариално заверен/в който съм платил някаква сума защото притежавам около 20%..Продават ми имот за 30000е имам 6000е имота е с акт 14 останалата сума с кредит от банка но строителя ще е има чак на акт 15 и незнам самите процедури при това положение.
Re: Закупуване от строител
16-11-2007 - 11:34:56
Elli, казвам ти го от страната на строител. Поискай да ти прехвърлят имота на Акт 14.
Ако ти направят врътка с цената, ти вече можеш да спреш строежа във всеки един момент. Друг е въпроса дали строителят ще иска това, защото той пък не е защитен от некоректни клиенти, Търсете компромис. Ако и двете страни не целят да се цакат сделка винаги може да има.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход