Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как да сменя статут на сграда?

Публикувано от zargana 
Как да сменя статут на сграда?
16-11-2007 - 15:59:29
Здравейте!Искам да попитам как мога да сменя статут на стопанска постройка в административна сграда?Имаме наследствени 2 сгради, но само едната е със статут на административна сграда, а аз искам да се смени и на другата?Как мога да го направя?Има ли някакви по-строги изискавания за административните сгради?Благодаря на всички, които се опитат да ми помогнатsmiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-11-16 16:10 от zargana.
Re: Как да сменя статут на сграда?
16-11-2007 - 17:01:58
Дали са по-строги, незнам. Просто си е съвсем различно нещо. Първо трябва да проверите в каква зона по ОГП попада сградата. За всяка зона е написано в закона за ОГП, какви сгради могат да се строят. Като имам предвид, че едната Ви сграда е административна, то не би трябвало да има проблеми. След това си изготвяте проект по всички части за преустройство на същ. стопанска сграда в административна ( офис ) сграда. Одобрявате го в общината, извършвате предвидените в проекта мерки за привеждане към нормативните изисквания (укрепване на конструкция, топлоизолации, нови зидове, дограма, осветление, отопление.....), въвеждате в експлоатация и готово. Може да ви се вижда дълго, но друг подход няма. Успех
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход