Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как да платя на такъв брокер?

Публикувано от kamen 
Как да платя на такъв брокер?
12-11-2007 - 10:50:36
Здравейте,
Продавам имот на морето, но съм от София. Избрах да работя с национална агенция, която има офиси навсякъде в страната. Брокерът ми е едно симпатично и вежливо момче, но нещо не съм доволен от него:
- сам трябваше да подавам молби и после да получавам всички документи, скици, данъчни оценки, удостоверения за тежести и т.н.
- когато ми намери купувач и той почна да се пазари за цената, брокерът вместо да поеме инициативата и да изтъкне предимствата на имота ми, мълчеше като риба и гледаше мен.
- един път дойде да види имота и да го снима, след това все го няма. Аз като ида на морето, той е в София; аз като съм в София, той отишъл в Банско.
- имах нужда от юрист за една консултация по имота, ходих в агенцията, където имаше юристка, но тя не ми свърши работа, та се наложи да ходя на друг юрист да ми направи консултацията.
- днес пък ходих по нотариуси да вадя заверени преписи от документите и след това на автогарата, за да ги пращам на купувача, защото той не е от София.

Комисионната, за която сме подписали договор, е в хиляди евро (доста хиляди). Сега разбирам да си ги платя, ама ако аз си гледам моята си работа, а те ходят да висят по опашки (предложих да му подпиша пълномощно за целта), а накрая само ме извикат да подпиша и да си взема парите. А така... направо се мисля да му кажа "момче, на ти хиляда лева на ръка, задето ми доведе купувач, и си ходи".
Вие какво мислите?
Re: Как да платя на такъв брокер?
12-11-2007 - 10:57:50
узряването е тежък,дълъг и болезнен процес !!!
когато разберете,че ЗАИНТЕРЕСОВАНА страна не може да бъде обективна - тогава ще намерите отговор на всички интересуващи Ви въпроси.
когато разберете,че работата с БГ брокер е ДОГМА а не необходимост-може и да ВИ попросветне!

Нека адвокат (но не от тази агенция) Ви обясни що е то "конфликт на интереси" , кой какво е длъжен да прави и каква ЗАСТРАХОВАНА отговорност носи (честната дума не е отговорност)
изобщо.......много време е необходимо и много пари за узряването
Брокер не се пазари за намаляване на цена-той е на ПРОЦЕНТ , сещате ли се !!!
Колкото повече-толкова по-добре (ето , това е конфликт на интереси)

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-11-12 11:00 от пунди.
Re: Как да платя на такъв брокер?
12-11-2007 - 11:23:29
Абе хората мислят с главите си, ама вие май не четете с очите си.
Човекът се оплака, че когато купувачът се пазарял за сваляне на цената, брокерът не се е застъпил за по-високата. Тоест не си е гледал и своя интерес!
Re: Как да платя на такъв брокер?
12-11-2007 - 11:51:32
Chilio Написал:
-------------------------------------------------------
> Абе хората мислят с главите си, ама вие май не
> четете с очите си.
> Човекът се оплака, че когато купувачът се пазарял
> за сваляне на цената, брокерът не се е застъпил за
> по-високата. Тоест не си е гледал и своя интерес
------------------------
Ситуацията е аналогична - брокерът за разлика от Клиента знае и онова,ненаписаното !!!!!!!!!!
за Вас Chilio пояснявам - в случая или сделка на по-ниска цена,или без Сделка , Т.Е. без комисионна !!!
опитвам се да МУУУ обясня - брокерът винаги печели,брокерът винаги иска сделка !!


...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
Re: Как да платя на такъв брокер?
12-11-2007 - 11:58:35
за цената хайде, аз мога и сам да се спазаря. обаче всичките хамалогии по документи, тичане, и т.н. които съм описал по-горе, мисля че трябваше да ги свършат те, ако искаха да си заслужат комисионната. за какво трябва да им я плащам, само задето са ми довели клиент ли?
а ти, пунди, ако мислиш, че като говориш със загадки и енигми, си по-интересен или полезен, се лъжеш.
Re: Как да платя на такъв брокер?
12-11-2007 - 12:07:42
Камен,
не мога да ти кажа истината-болезнена е и няма да ти хареса !!!
ИСТИНАТА никога не е приятна,за това са комплиментите

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
Re: Как да платя на такъв брокер?
12-11-2007 - 12:08:11
Hallo, kamen
неотдавна и аз продадох терен.Брокерката сварши всичко - имаше доста ходене по мъките - извади всички необходими документи,държеше ме в течение на всичко,с договорът се занимава адвокатът на агенцията,присъства и на сключване на сделката .Аз не сам се занимавала с нищо.Абсолютно си заслужиха парите.Смятам,че така е редно да бъде и това е в задълженията им.На твое място бих се консултирала с адвокат преди да платя.
Re: Как да платя на такъв брокер?
12-11-2007 - 12:11:44
Пунди, ако брокерът винаги иска да има сделка, защо не си мърда пръста да помогне за изваждането на документите? Нали без документите няма да има сделка?
Re: Как да платя на такъв брокер?
12-11-2007 - 12:17:15
Chilio Написал:
-------------------------------------------------------
> Пунди, ако брокерът винаги иска да има сделка,
> защо не си мърда пръста да помогне за изваждането
> на документите? Нали без документите няма да има
> сделка?

--------------------
щото го е претеглил,разбрал го е ,че е "олекотен перфектен инвеститор"
щото пазарите се движат от такива като Камен , щото пазарите се места,където парите намират разумен собственик
що да не му свърши работа,а брокера САМО да си вземе парите
СЛУЧИЛО ЛИ СЕ Е ИЛИ НЕ????????????
:crazy: :crazy: :crazy: :crazy:

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
Re: Как да платя на такъв брокер?
12-11-2007 - 12:48:45
Пунди ,какво, всъщност, искаш да кажеш ?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход