Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как адвокат проваля сделка

Публикувано от anna.skv 
Анонимен потребител
Re: Как адвокат проваля сделка
29-08-2007 - 16:42:00
Quote

и няма нещо да не знам

Dicho, един човек колкото повече научава толкова повече разбира колко още не знае.
Ти явно си мислиш, че знаеш всичко. Явно не си научил много щом още не ти е светнало че има много неща които не знаеш.
Re: Как адвокат проваля сделка
29-08-2007 - 17:00:12
Добре звучиш, наставнически. Даже като на събрание на Комсомола. Мисли каквото щеш, няма нещо, което да не знам за недвижимите имоти. Апропо, на 53 съм. Без ДДС.
Анонимен потребител
Re: Как адвокат проваля сделка
29-08-2007 - 17:23:27
Quote

няма нещо, което да не знам за недвижимите имоти

Много си самоуверен. Явно има още много да учиш щом не си проумял, че не може да знаеш всичко.

А относно годинките - какво да ти кажа. Веднъж един колега правеше интервю на човек с 20 годишен опит. След интервюто ми каза, че всъщност човекът бил с опит отпреди 20 години.
Re: Как адвокат проваля сделка
29-08-2007 - 17:33:49
Чудя се кой ти е казал, че можеш да ме поучаваш ? И защо те изнервя ако някой има самочувствие ? "Такова животно нема !", казал шопът. И ти така. Явно завистта и злобата освен, че нямат почивен ден, са те завладели в достатъчна степен да не приемаш ако някой наистина знае и може. Не знам на колко години си, сигурно не са малко, не е ли крайно време да започнеш да побеждаваш комплексите си ?
Анонимен потребител
Re: Как адвокат проваля сделка
29-08-2007 - 17:41:03
Няма нищо лошо в това някой да знае и да може, лошото е когато почне да си мисли. че знае всичко.
Re: Как адвокат проваля сделка
29-08-2007 - 17:56:16
Смятам да прекратя този безмислен диалог. Ако тепърва ще се доказвам.....И то пред теб....
Re: Как адвокат проваля сделка
30-08-2007 - 12:25:15
avatar
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> софиянец, само не ми обяснявай, че ако купя нива и
> се окаже, че не мога да построя това, което съм си
> мислил застрахователят ще ми плати. Защото няма
> грешка - аз съм купи нива, а не УПИ и рискът си е
> мой, никъде в договора с продавача няма да пише
> "ако до 6 месеце нивата не стане УПИ се връщат
> парите и се плащат разходите на купувача в петорен
> размер" или "ако не е възможно да се реализира
> 3000кв.м. РЗП се плаща неустойка в размер..."
> Има толкова изгорели хора дето са тръгнали да се
> правят на ивеститори и са се подвели по "няма
> проблеми" , че не знам с какви очи гледаш монитор
> докато пишеш.
> Как пък едни път не ми предложиха парцел с реално
> сметнато РЗП "професионалистите".


Май доста изкривяваш нещата.Ти искаш да купиш имот и да строиш.Да,ма искаш да минеш тънко-затова се хвърляш на земеделска земя.Няма защо да търсиш неустойка от продавача-той ти продава нива.Ако имаш поне средна интелигентност,ще се консултираш какви проверки трябва да се направят,за да разбереш дали ще можеш да строиш.Ако искаш да си сигурен в площта,трябва да си поръчаш трасиране.Трябва да потърсиш фирма,която вади от зем. фонд и прави регулации.
За РЗП-то.Всеки ЗРКП си има параметри.Единствено по тях можеш да сметнеш ориентировъчно РЗП.Точното може да ти изчисли само твоят архитект на база това,което искаш да построиш.
smiling smiley
Няма проблем само когато знаеш какво искаш и държиш да го получиш........
Re: Как адвокат проваля сделка
30-08-2007 - 12:50:11
Препис от нотариален акт, издаден 2005 г:

".... чрез пълномощника си ... продават на .... кследния свой собствен недвижим имот, находящ се в село ..., община ..., област ...., а именно: дворно място с площ от 1375 /хиляда триста седемдесет и пет/ кв.м., ведно с построените в него ....., находящо се в село ..., ул...., съставляващо по плана на същото село урегулиран поземлен имот ... от квартал ..., който урегулиран ще съдържа 1390 /хиляда триста и деветдесет/ кв.м. при граници ..."

Това на уредени сметки по регулация ли ти прилича? Ама сделката е минала. От същият нотариус съм виждала по не 5 такива или подобни нотариални акта.
Re: Как адвокат проваля сделка
30-08-2007 - 13:03:49
Това може да ти направи само архитект, не лицензиран оценител. И е така, защото зависи от отстоянията, които има да се спазват от границите на парцела. Всъщност, когато неспециалист т.е. във всички случаи неархитект изчислява РЗП винаги от това идва грешката.
Re: Как адвокат проваля сделка
30-08-2007 - 13:08:43
Ти вадиш тия страшно много документи, обзалагам се, само защото си длъжен. Ако можеше да правиш сделки без да ги вадиш, дали пак щеше да го правиш? Сигурна съм, че не. Е, това правят и продавачите на парцели- вадят само тези документи, без които не може да стане сделка. Не казвам, че е много хубаво това, обаче такива са реалностите.

Как можеш да накараш една баба да отиде да си плати 200 лева, че да си трасира имота, за да се знае точно кое е нейният парцел? Никък не можеш да я накараш.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход