Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как адвокат проваля сделка

Публикувано от anna.skv 
Re: Как адвокат проваля сделка
24-08-2007 - 19:33:38
към "broker 111"

"инвеститорче 111",визирал съм актуална скица, в която няма забележка:неуредени сметки по регулация и разлика в квадратурите.

Щастлив съм,че такъв "капацитет"като теб ми отвори очите!



winking smiley winking smiley winking smiley
Re: Как адвокат проваля сделка
25-08-2007 - 00:31:42
-- За да се изповяда сделка е необходима актуална скица.При неуредени сметки по регулация,такава не се издава.Това значи,че никой,нищо не е купил

визирал си, че си пълен нещастник и че трябва да ходиш да продаваш краставици на пазара, а не имоти, скица с неуредени сметки се издава, но както ти бях казал и преди това, че продаваш по едно - две апартаментчета годишно не те прави брокер, а просто поредният нещастник, опитващ се да се прехранва


жалка, много жалка картинка са сегашните брокери,
просто трагедията е пълна
ХОРА, ГЛЕДАЙТЕ НА КАВИ СПЕЦИАЛИСТИ СИ ПОВЕРЯВАТЕ ИМОТИТЕ И ПАРИТЕ
Re: Как адвокат проваля сделка
25-08-2007 - 08:46:26
ЛЪЖЛЬО,сигурно си имал трудно детство. winking smiley
Re: Как адвокат проваля сделка
25-08-2007 - 09:39:31
komin4e, никого не искам да "топя". Само казвам , че хората купуват без нужните консултации, доверявайки се само на брокер, който не е специалист по всичко. Най голяма вреда нанасят такива, дето си мислят , че всичко знаят и с "няма проблеми" подвеждат хората. Виждам, че вече са ти отговорили, че скици се издават с неуредени сметки. А на това, че скиците се издава от общината - вярно е, само дето не е гаранция, че неспециалист може да разчете правилно нещата. Ще взема да сканирам няколко скици - пак актуални и от община и да ти кажа колко неточности и капани има в тях. За една от 1250м2 сега сме на 950м2, но в същност парцела е около 830м2. В скиците обикновено пише "имота изчислен графично" е едиколко си, но вярвай ми като вземеш дворищно-трасировъчен карнет, или се заснемат същ. огради, нещата стават доста по-различни. И не мисли, че са лесно отстраними. Моя геодезист беше взел цифрив модел на един цял квартал от Горна баня. Там един човек беше купил парцел, който в последствие се оказа доста по-малък. Мислеше, че съседа е заграбил от неговото, но се оказа, като събрахме данни на всички собственици, че на всички липсва квадратура. Тоест площа на квартала е с около20% по-малка от това което имат написано по скиците на имотите в него като площ. А ако не си чувал, за сгради извадени от застроителния план и че те немогат да се реконструират и да се променя предназначението им, а само да се ползват докато са годни в този им вид, ето сега го научаваш. Гледай да не продаваш такива на клиентите се или да ги уведомяваш за това.
Re: Как адвокат проваля сделка
25-08-2007 - 11:27:31
r_stoma,без да ми отговаря "някой си" потретям,че това не е актуална скица, с която може да се изповяда сделка.И когато някой Ви се жалва,не приемайте на 100%жалбите му и не хвърляйте вината само към брокерите.Щом една институция като общината издава скици с неточности и с капани,кой е виновен?За да се разчете правилно,трябва ли винаги да се тича по баира и да се мери/както сочите в примера си/?На кого в тази страна може да се вярва?А този Ви клиент със сградата извадена от застроителния план,сигурен ли сте,че той е споделил намеренията си с брокера,с каква цел я купува.Сигурен ли сте,че не е предупреден.Скоро имахме продажба на офис на кота 0,с височина 2.70м.и предупредихме клиента,че не е подходящ за магазин,но той каза,че това си е негова работа.Какво трябваше да направим?Иначе, имате право.Когато хвърляме средства за имот,трябва да оглеждаме всичко в детайли.И понеже не всички си знаем мястото в този живот/не е само при брокерите/,често това е най-трудно.Но какво ли е лесно в тази страна? confused smiley
Анонимен потребител
как брокер дава съвети
28-08-2007 - 09:29:42
[forum.imoti.net]

А човек ако погледне какво пише в закона - свят ще му се завие.

С други думи брокерът казва - "няма проблеми" (аз колко такива съм дал под наем за офиси), обаче ако в блока има някой "чешит" и вземе, че реши да спази закона - жална им майка на наемателите.
Re: Как адвокат проваля сделка
28-08-2007 - 09:38:18
Не си губи времето да обясняваш на хора , които поради малкото знания , които имат си мислят, че знаят всичко.
И изобщо не съжалявай тези дето се набутват, че може да пишат и тема "как архитект разваля сделка".
Re: Как адвокат проваля сделка
28-08-2007 - 09:49:27
"За да се разчете правилно,трябва ли винаги да се тича по баира и да се мери/както сочите в примера си/?"
По принцип е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО, но тъй като купувачите са балъци не се прави НИКОГА. Не виждам какво пречи да се плати на геодезист да замери действителнат аквадратура при положение, че хонорарът му е нищо в сравнение с комисионните, които се плащат.
Тези примери дето ги пише архитекта не са единични, но тъй като брокерите се интересуват само до етап изповядвяне на сделка затова и не знаеш за какво всъщност става въпрос след това.
Re: Как адвокат проваля сделка
28-08-2007 - 09:52:26
Тинки,много си прав!!
Re: Как адвокат проваля сделка
28-08-2007 - 10:35:53
komin4e, никой не търси вина, така че не се впрягай толкова, да не стане - гузен негонен бяга. Идеята ми беше, че трябва да се направят много повече консултации и проучвания, когато се купува имот, не само приверка за тежести. Търся си къща извън София, чрез агенции и всички подскачат при въпроса законно изградена ли е къщата. Никой не се сеща да попита за строителни книжа и ако за старите къщи това може да се поправи, ако са в режим на търпимост, то за по-новите е задължително да имат строителни книжа - в ЗУТ няма процедура за узаконяване от 2001г. Твоите колеги обаче се обиждат при въпроса къщата има ли строителни книжа и почват да ме омайват с "няма проблеми", което изобщо не е така. Незнанието на закона никога не е оправдание и тъй като никой не знае всичко, добре е да се правят консултации и с подходящите специалисти - не само архитекти. Скоро гледах къща на груб строеж, която ако я види конструктор, ще получи инфаркт. Направо опасна, което обаче не пречеше на брокерката която ни води на огледа да я хвали до припадък и да и иска сума пари.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход