Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

колеги не работете със собственици които си предлагат имотите самостоятелно и в повече от 3 агенции.

Публикувано от expreskomfort 
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> АЗ не знам да има хора, които ходят в агенциите да
> си предлагат имотите, ама щом казваш сигурно е
> така.



Човек ти сериозно лиsmiling smiley)))?


> Присъединявам се към другит еучастници, които ти
> отварят очите, че всъщност агенциите много активно
> се бутат да звънят на всяка обява и да се
> предлагат кат опосредници. От там идва
> проблема.

Да така процедират цървулите! Аз не работя така.




Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
broker001 Написал:
-------------------------------------------------------
> явно наистина не сте добронамерени към
> агенциите,но МНОГО хора-за наша радост използват
> услугите на АНИ.Трудно е вероятно да се попадне на
> `сериозна`агенция,и явно много от вас са си патили
> от такива,но не ни слагаите всичките под общ
> знаменател!!!!!!!!Всеки е в правото си да избира
> по какъв начин и с кого ще продава,отдава и т.
> н....Преди да предпочетете АНИ,просто направете
> своите проучвания!А колкото до комисионната-и вие
> получавате заплата,нали???????????

Аз колега като гледам каква некъдърност се шири и съм много обнадежден относно бъдещия си успехsmiling smiley)) Говоря обаче съвсем сериозно!



Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
не им се връзвай колега
20-07-2007 - 14:31:08
avatar
Не им се връзвай свиквай ако ще пишеш във форума - да се напада тук е в реда на нещата winking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
smiling smiley те колегите спазват тона
20-07-2007 - 14:32:47
avatar
другите хора не спазват добрия тон майsmiling smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
kiko Написал:
-------------------------------------------------------
> Пунди,
> само отбелязах, че апартаментите с изгорели
> ипотеки в момента са пренебрежимо малко.
> Какво ще се случва тепърва не съм се опитвал да
> прогнозирам.

Дори много по-малко от колкото си мечатят повечето хора.




Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
колега,как да не се връзвам,като ми писна вече от такова отношение към агенциите!!!!!като си мислят,че лесно се изкарват прословутите комисионни-ами да вземат да станат и те брокери!!!Така ще се уверят,че тази работа не е за всеки,и че заслужено си вземаме възнагражденията!!!!!!!!!
спокич
20-07-2007 - 15:02:20
avatar
broker001 Написал:
-------------------------------------------------------
> колега,как да не се връзвам,като ми писна вече от
> такова отношение към агенциите!!!!!като си
> мислят,че лесно се изкарват прословутите
> комисионни-ами да вземат да станат и те
> брокери!!!Така ще се уверят,че тази работа не е за
> всеки,и че заслужено си вземаме
> възнагражденията!!!!!!!!!

Аз се боря за това нещо от доста време, но разбрах, че няма смисъл, защото некъдърниците всъщност наистина са много. Когато защитавам своята позиция те ме приемат буквално като решават, че защитавам сульо и пульо а съвсем не е така. Аз вече го гледам от добрата му за мен страна - има бездарници - значи аз ще ги смачкам и клиентите ще идват и ще се връщат при мен а ще бягат от тях.
Но и аз се дразня когато се говори в множествено число и за това призовавам хората когато се оплакват да не говорят общи приказки а да пишат тук:

[forum.imoti.net]

Това пък ако не си го чел хвърли едно око: [forum.imoti.net]

Както и това:[forum.imoti.net]



Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: колеги не работете със собственици които си предлагат имотите самостоятелно и в повече от 3 агенции.
20-07-2007 - 15:28:15
avatar
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> АЗ не знам да има хора, които ходят в агенциите да
> си предлагат имотите, ама щом казваш сигурно е
> така.
> Присъединявам се към другит еучастници, които ти
> отварят очите, че всъщност агенциите много активно
> се бутат да звънят на всяка обява и да се
> предлагат кат опосредници. От там идва
> проблема.
>

И такива има,колкото и да ти е чудно.
В новия ни пазарен свят всеки търси работата,не чака да му падне от небето.Ти застрахован ли си? Ако да,знаеш как ти издирват телефона,че да ти предложат.Така ти звънят и от "Метро",така ти изпращат предложение от банките.........
Проблемът не е,че от агенцията са звъннали,че имат клиент.А това,че ти не си казал ясно,че не желаеш да бъдеш клиент.Не желаеш да рекламират имота.В повечето случаи,обаче,продавачите се съгласяват да им се рекламира,като върху тяхната цена се сложи комисион за агенцията.Така са на кяр-от една страна,собствената им реклама е на по-ниска цена,от друга-рекламират им имота без никакво обвързване.


Fabia Написал:
-------------------------------------------------------

> Когато съм обявила апартамента си и се обади някои
> , които каже, че има личен интерес или конкретен
> клиент - как да не му дам информация.
> В началото много наивно давах всякаква инф.докато
> видях апартаманта си обявен от няколко
> агенции,които изобщо не познавам.И което наистина
> прави лошо впечатление.
>
> expreskomfort - даи някакъв такав съвет -
> след като даваш съвети - как може собственик да
> си предложи апартамента, без да му се закачат
> агенции.

>

До Фабия и всички продвачи/наемодатели, които не искат да наемат агенция

Незавиаимо от липсата на специлани разпоредби за посредничество при сделки с недвижими имоти, в законите на РБ има достатъчна защита от "натрапени услуги "

Ето и няколко съвета от мене:

Когато пуснете обява и Ви се обади агенция, дори и просто да твърди "че има клиент" .
ДОБРЕ И ПРЕПОРЪЧИТЕЛНО да заявите на брокера/агенцията, че ще продавате сам, че "цената е определена,не подлежи на промяна -т.е. никакви завишения за комисион не разрешава и офериране- също".


Липсата на горното заявление, както и ако се съгласите на оглед, не ангажира автоматично продавачът да ползва цялата (или стандартната) услуга на агенцията, която му се е обадила. Т.е продавачът се ангажира само с това, с което изрично се е съгласил (като писмената форма е за предпочитане).


Ако в продавачът се е съгласил само на оглед, но въпреки всичко агенцията пусне обява (леко модифицирана обикновено) - това нарушава разпоредбите на няколко закона ЗЗК, ЗЗП и ЗЗД.

Така, че ако някой пусне обявата без Ваше разрешение - информирайте го (по телефона или му пуснете емейл), че с това свое действие нарушава законите на РБ и ако не я махне, ще предприемете, предвидените от закона мерки. При мене това изречение действаше безотказно. (специално за Продавач - не отделих време да запиша имената на толкова изпаднали АНИ).

И обяснението на агенцията, че пускайки обява, без разрешение, върши работата на продавача е некоректно, защото когато 5-10 агенции без разрешение пускат обявата, предлагането се наводнява и наистина е загуба на време на потенциалните купувачи да открият първоначалната оферта.

Ако брокерът/ агенцията Ви намери купувач/наемател, без да сте искали или да сте се съгласили да платите тази услуга:

По закон

1. Не им дължите комисионна,

2. дори, ако агенцията намери купувач/наемател на по-висока цена, разликата е за продавача/наемодателя

Общо взето АНИ трябва да върши това и само това,
за което е наета, при условия и на цена, която предварително е договорена.

ПП
Скъпи брокери не се сърдете на написаното - просто такива са законите.


Блондинка по душа
до: evgenia

скъпа продавачка на дамски превръзки ( такава беше нали ), не се обиждай, но между имотите и дамските превръзки има голяма разлика, така че давай съвети само за това което знаеш ( ако има тракова нещо ), а не за неща до които никога не може да ти стигне интелектуалното ниво

P.S. това че някога си продала/отдала имот, чрез агенция и си си платила комисионна не значи че си брокер вече. Вярно разбирам те сигурно още те боли за това, че под формата на комисионна сигурно някоя агенция ти е прибрала едногодишната заплата, но това е положението и да ревеш и да плюеш пак същото.
БОЙ, Е....НЕ и КОМИСИОННА НЕ СЕ ВРЪЩАТ.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход