Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

колеги не работете със собственици които си предлагат имотите самостоятелно и в повече от 3 агенции.

Публикувано от expreskomfort 
Re: колеги не работете със собственици които си предлагат имотите самостоятелно и в повече от 3 агенции.
20-07-2007 - 07:06:54
АЗ не знам да има хора, които ходят в агенциите да си предлагат имотите, ама щом казваш сигурно е така.
Присъединявам се към другит еучастници, които ти отварят очите, че всъщност агенциите много активно се бутат да звънят на всяка обява и да се предлагат кат опосредници. От там идва проблема.
expreskomfort ,
ти изкарал ли си някога дори един лев от Инвестиция ?
Т.Е. да си вложил образование,знания,опит,ноу-хау - шараните свършват а с тях и такива като теб "майстори"
- сещаш ли се кога ще ти дам 3% , примерно 4000 евро за розови обещания за светло бъдеще - някога , в необозримо бъдеще !
---------------
пазарите са място,където се срещат 2 категории хора:
1- с разум и пари
2- с пари
---------------------
избери си една от двете категории

гледай обаче да имаш аргументи при избора
--------------------------
истината никога не звучи като комплимент

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
НЕ ИЗПАДАМ В МНОГОСЛОВИЕ И ПРАЗНИ ПРИКАЗКИ -ПОЯСНЯВАМ,ЧЕ ВСЕКИ СОБСТВЕНИК ИМА ПРАВО ДА ПРОДАВА САМ ИМОТА СИ ИЛИ ДА ГО ДАВА ПОД НАЕМ ДА СИ ГО РЕКЛАМИРА САМ КЪДЕТО СИ ИСКА И КАКТО СИ ИСКА, ДА ТЪРСИ АГЕНЦИЯ ИЛИ НЕ
И ДА НОСИ РИСКА ОТ СДЕЛКАТА. А ЗА ТЕЗИ КОИТО ПИТАТ ОБЯСНЯВАМ ТАКА ,ЧЕ И ТЕ САМИТЕ ДА РАЗБЕРАТ ,ИМАМ ВПРЕДВИД АНОНИМНИТЕ УЧАСТНИЦИ ВЪВ ФОРУМА.
ПРОБЛЕМА НА ДАДЕНА СДЕЛКА НЕ Е ДАЛИ ИМАШ ПРАВО ИЛИ НЕ ДА Я ИЗПЪЛНИШ,А КАК ЩЕ Я ИЗПЪЛНИШ.АКО СЕ АНГАЖИРАШ С АГЕНЦИЯ КОЯТО САМО ТИ МОЖЕШ ДА СИ ИЗБЕРЕШ ТО ТЯ РАБОТИ ВМЕСТО ТЕБЕ И З А ТЕБЕ .В ТАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ Е НЕОБХОДИМО ДА СИ ГО ПРЕДЛАГАШ САМ ,А ДА СИ СПЕСТИШ ВРЕМЕТО .ОТ ЧАСТНИТЕ ПРОДАВАЧИ НЕ НИ Е СТРАХ,ЗАЩОТО ТЕ НЕ СА МИ КЛИЕНТИ И НЕ МЕ ИНТЕРЕСУВАТ. А КОГАТО СИ ПРЕДЛАГАШ ИМОТИТЕ САМОСТОЯТЕЛНО И ТИ СЕ ОБАЖДАТ БРОКЕРИ ДА СИ ПРЕДЛАГАТ
УСЛУГИТЕ НЯКОИ ОТ ТЯХ ГО ПРАВЯТ МЕЖДУ ДРУГОТО ,А ДРУГИ КОГАТО НЯМА КАКВО ДА ПРАВЯТ,АКО НЕ СИ СЪГЛАСЕН ДА ТИ ПРЕДЛАГАТ ИМОТА НЕ ИМ ДАВАЙ ИНФОРМАЦИЯ
И СЕ ОПРВЯЙ САМ/КАЗВАМ ГО СЪВСЕМ ДОБРОНАМЕРЕНО/.
А,сега си добронамерен/а
това е " друга бира" - НИКОГА не забравяй , че в нормалния бизнес има конфликт на интереси , то даже и в твоя има,макар че работите с офце

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
До пунди

"...то даже и в твоя има,макар че работите с офце..."

Хайде да не ставаме цинични...

Подкрепям мнението на expreskomfort . Забелязва се следното явление, един имот обявен на повече от 3 места, често започва да губи интереса на евентуалните клиенти.

"ти изкарал ли си някога дори един лев от Инвестиция ?
Т.Е. да си вложил образование,знания,опит,ноу-хау - шараните свършват а с тях и такива като теб "майстори" "

Лесно можем да нападаме,но нека все пак не забравяме, че всеки има право на мнение. Има консултанти недв. имоти, които са без образование, едва навлезли в материята, които работят по-добре от други , които напразно размахват сертификати (най - важното работят с коректно отношение и не те гледат като прясна мръвка).

" - сещаш ли се кога ще ти дам 3% , примерно 4000 евро за розови обещания за светло бъдеще - някога , в необозримо бъдеще !"
А ти сещаш ли се, че каквото аз мога да ти обещая никой не може да ти го даде smiling smiley .., но не за обещания се плаща, а за свършената работа. До колко си запознат/а с материята, че изказваш подобен тип мнения??? confused smiley

Колеги , нека спазваме добрият тон!!!
не искам да влизам в спор с Вас
монолозите не са конструктивни
добрия тон се нарушава-когато се нарушава добрия тон
сещате ли се ?

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
Давам една гарсониерка в Пловдив под наем. Явно хората са доста неориентирани, защото когато я обявих 9 агенции ми се обадиха и нито едно частно лице. Значи агенциите само дебнат какво има из нета и си прибират половин наем от нещо, което може да се свърши и без тях. Не съм доволен от тази, която ми посредничи. Когато един ден реша да го продавам със сигурност няма да ползвам услугите на агенция. Ще си пусна обявата само за частни лица, пък каквото стане.
detritus ,
за това пиша - през 3 поста нагоре , че това е бизнес с оФце , свикнали някой да ги пасе,да ги стриже,дои и пр...
комунизмът ни направи тикви,нищо не предприемаме,дори да умираме от глад-чакаме,чакаме и пак чакаме-какво ли ???

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
лично до Пунди-инвестирал със достатъчно,колко личен проблем -за твое сведение
и в образование- при всечки случаи по високо от твоето-кои са "овцете" и "овните "явно
ти си по добре запознат.Пунди представи се с някакво истинско име и тогава съм съгласен да водя спор със тебе стига този спор да бъде полезен за някой.А ако не си в моя бизнес просто не пиши във Форума.Ако имаш сделки с имоти които си ги продаваш сам,аз няма да ти преча.Това което пиша във форума е адресирано към
брокери и агенции за недвижими имоти.Ще ме прощаваш но манталитета ти е на "бесен кравар"и най добре Е да не си на всяка манджа мерудия.
RE:expreskomfort
=================
истината никога не звучи като комплимент
========================


не искам да влизам в спор с Вас
монолозите не са конструктивни
добрия тон се нарушава-когато се нарушава добрия тон
сещате ли се ?


...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2007-07-20 11:21 от пунди.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход