Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Къде е логиката???

Публикувано от ivancho_tab 
Къде е логиката???
27-06-2007 - 17:00:25
Здравейте,
Съжалявам ако повтарям предишни теми на разисквания (ако повтарям моля дайте линк към темата), но имам следния въпрос: каква е логиката аз като купувач на даден имот да плащам комисионна на брокера, който продава този имот??? Каква работа е свършил за мен и за какво е това възнаграждение от мен за него??? Естествено като ги питаш защо трябва да ти плащам аз на теб брокерите отговарят с интелигентния израз "Ми те всички зимат" !!! По същата логика аз мога да му кажа дай ми на мен комисионна, че съм ти купил имота!!!
Анонимен потребител
Re: Къде е логиката???
27-06-2007 - 17:02:21
Re: Къде е логиката???
27-06-2007 - 18:13:27
Niama logika, samo ot prodavacha triabva da se plashta, kupuvachat bi triabvalo da plashta, ako si naeme broker da mu tarsi imot.
Re: Къде е логиката???
28-06-2007 - 11:24:20
За да не се чудиш и маеш си наеми брокер. Вместо да се ваикаш ,че ще плащаш двойна комисионна. И в двата варианта се една и съща сума ще платиш, но не можеш да го осъзнаеш.
Re: Къде е логиката???
28-06-2007 - 22:49:03
avatar
Логиката е, че имаш излишни пари и трябва да ги дадеш на някой брокер/агенция, дето си е направил труда да публикува обявата безплатно в интернет или в "Позвънете" да речем...
Re: Къде е логиката???
29-06-2007 - 05:11:22
Ако българинът търсеше логика , нямаше да му вдигат тока,парното,бензина и пр...и той да блее
Логиката е да си върши работата сам-разчита ли на друг,ще плаща - явно има излишни пари
Щом плаща за интернет и не си публикува сам обявите-ще плати на "професионалист" да му я публикува

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
Re: Къде е логиката???
29-06-2007 - 17:27:44
пунди май не си рзбрала въпроса...аз съм купувач, а не продавач, че да плащам някой да ми публикува обявите...

Незнайна, не мисля да съм просто една овца от стадото и безропотно да дам на някой малоумен брокер (каквито са 90% от тях) пари, които не съм намерил на улицата. За мен това си е чиста просия и изнудване...
Re: Къде е логиката???
29-06-2007 - 23:01:39
Незнайна, не мисля да съм просто една овца от стадото и безропотно да дам на някой малоумен брокер (каквито са 90% от тях) пари, които не съм намерил на улицата. За мен това си е чиста просия и изнудване...

я се замисли да ли не си просто една овца от ................
Re: Къде е логиката???
29-06-2007 - 23:12:59
avatar
ivancho_tab Написал:
-------------------------------------------------------

> Незнайна, не мисля да съм просто една овца от
> стадото и безропотно да дам на някой малоумен
> брокер (каквито са 90% от тях) пари, които не съм
> намерил на улицата. За мен това си е чиста просия
> и изнудване...

Иванчо,ти че си купувач,нахалният брокер от ЦРУ ли разбра?Вкъщи ли дойде да те търси,че да те води по огледи? Ако тъй е направил,що не го изрита и да му кажеш,че не щеш да го виждаш и на отсрещния тротоар?
confused smiley
Re: Къде е логиката???
30-06-2007 - 16:44:32
Пич, съчувствам ти, но не схващаш логиката. Казвано е 100 пъти в този форум - Реално всички комисионни се плащат от купувача. Който е тръгнал да продава имот, примерно за 50 000 евро, качва 3% над цената за комисионната, която дължи на агенцията и обявата излиза 51 500. Това е сумата, която ТИ ще платиш + комисионна от още 3% като купувач. Шанса ти да намериш имот без агенция е почти нулев. Имай предвид, че агенцията много по-лесно би намалила или отказала от комисионната от продавача от колкото от тази на купувача.
Знам, че са много пари и е гадно усещане, но просто си в по-неизгодна позиция. Затова просто приеми, че цената на закупуване е с комисионната отгоре и стискай палци да имаш късмет с имота, който купиш.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход