Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Къде е логиката???

Публикувано от ivancho_tab 
Re: Къде е логиката???
04-07-2007 - 14:39:05
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Той имота вече си го е намерил, няма нужда да го
> търси 2 пъти.

Е,точно тук бъркаш! Той може и да ИСКА ДА ГО НАМЕРИ по този начин,ма няма как да стане.
Едно е да искаш,друго да можеш..........
smiling smiley

пп Пробвал ли си като тръгнете с жена ти нанякъде и се качите в градския транспорт,да дупчиш само един билет-за нея само,щото тя първа е стъпила на стъпалото,или въобще да не дупчш,щото ватмана така и така си кара по линията,пък ти си за една спирка,а друг пътува през целия град? Ми,тоя дето не може да стигне пеша го е наел.Ти,дето си за една спирка,що да плащаш? confused smiley
Re: Къде е логиката???
04-07-2007 - 14:42:25
Няма да чета, защото съм възпитан да спазвам добрия тон. Може би просто съм от по-старото поколение. Не ми е комфортно да чета обиди дори към непознати за мен хора и без малко да избухна и аз и да я насоля здраво. Тогава си казах - спести си нервите и премахни дразнителя. А като видях и да говори за възпитание......
Анонимен потребител
Re: Къде е логиката???
04-07-2007 - 14:46:04
Интересно ако стоиш на спирката и дойде автобус дали трябва да дупчиш билет, защото видите ли сте го видели автобуса. Също е интересно ако се качиш на стъпалата за да огледаш дали има празни седалки и веднага слезеш защотото отзад идва по-хубав автобус в който има места за сядане дали трябва да дупчиш билет в първия автобус?


П.С. Т.к. аз съм човек който се вдижи с градския транспорт та да ти обърна внимание на едно нещо:
[www.skgt-bg.com]

Забележи какво пише в точка 9.
При сапоставката ти с градския транспорт излиза, че ако си имам брокер с който имам договор (в случая абонаментна карта) мога да те ползвам и тебе да вършиш работа по сделката (един вид общия маршрут)



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-07-04 14:52 от Тинки Уинки.
Abu
Re: Къде е логиката???
04-07-2007 - 15:14:46
От опит знам, че колкото по-дълго контактуваш с дразнител, толкова по-малко ти влияе. Ще отговориш, че с какъвто контактуваш, такъв ставаш - не е 100% истина. Така е, но когато се оставим на импулса. Обаче и двамата признаваме, че след първоначалния импулс за остър отговор, е имало отрезвяване - с течение на времето се надявам да елиминирам няколкото секунди колебание и смятам да го постигна с киснене в "нездравословна среда", докато претръпна. В литературата се говори за "такова одухотворяване, при което може в продължение на полвин час някой да ти плюе в муцуната от разстояние две крачки и ти пак нищо да не направиш".

А! Имало въпрос и за логиката!
Да приемем, че системата за покупко-продажба на недвижим имот работи, макар и с кусури. При положение, че тя не е породена от теоретични разработки, приложени после на пазара, можем да приемем, че е възникнала емпирично, на случаен принцип и в голямата си част копирана от други общества, т.е. никой никога не е държал тя да е доказано логична. Всеки от елементите й би могъл да бъде подчинен на логиката, но по неясни нам причини в исторически (и икономически) план това не се е случвало никъде. Както казахме, тя, системата, работи. Значи е подчинена поне на пазарната логика (която си е логика, като всяка друга). От друга страна, поне един от елементите й - отношенията брокер-клиент - не е съвсем логически изчистен. Според мен най-простият и най-вероятен извод е, че това се дължи на друг/и алогичен елемент от системата, който (които) разглежданият от нас елемент трябва да компенсира. Може също алогизмът да е вече компенсиран от друг/и елемент/и, но не зная кой. Ще помисля и ще ви уведомя...
заб.1 възможно е системата да не работи т.е. самата тя да не е логична
заб.2 възможно е да има логика в цитираното отношение, а аз да не я долавям
заб.3 възможно е системата да е логична и пак да не работи (твърде е вероятно!)
заб.4 възможно е системата да е лишена от всякаква логика, а да работи перфектно (това не се наемам да го обяснявам, трябват специалисти по Източните въпроси)
Re: Къде е логиката???
04-07-2007 - 15:27:24
Камелия би ли се представила с две думи - какво образование имаш, какво си работила и с какво се занимаваш сега.
Благодаря
Re: Къде е логиката???
05-07-2007 - 22:56:26
avatar
r_stoma Написал:
-------------------------------------------------------
> Няма да чета, защото съм възпитан да спазвам
> добрия тон. Може би просто съм от по-старото
> поколение. Не ми е комфортно да чета обиди дори
> към непознати за мен хора и без малко да избухна и
> аз и да я насоля здраво. Тогава си казах - спести
> си нервите и премахни дразнителя. А като видях и
> да говори за възпитание......

Понякога и аз разсъждавам така. Проблема обаче е, че като игнорираш подобни хора, те си мислят, че си мълчиш, защото те са прави и продължават по същия начин.
Затова мисля да отговоря на камелия за някои нейни постове:

"Имаше един персонаж от руската литература-Иванушка .........Явно,не е единствен.
Безкрайно съм търпелива,та ще ти обясня пак-за последно.Брокерът,който работи за теб:
-те води на огледа
-среща те с продавача
-ПОСРЕДНИЧИ при взаимното ви надлъгване./продавачът те убеждава,че ти продава най-хубавия имот на света.Ти го убеждаваш,че имота и две пари не чини,ма айде от теб да мине-ще го купиш/
-подготвя ти предварителния договор,съобразявайки се с всичките ти хрумнали в момента условия и успявайки да убеди другата страна че не са безумни,като ти осигурява твърде добра компенсация,при положение че се явиш изправна страна.
-прави ти всички проверки за тежести върху имота
-осигурява ти цялата документация-историята на имота,за което виси с часове в архива,за да ти вади копия от всички прехвърлителни актове.
-Следи дали са платени текущите разходи по имота,който ще купиш.Ходи по топлофикация,БТК и др. за да провери дали няма нещо,което да ти се стовари на главата,след като сделката е изповядана.
-консултира сделката с нотариуса,за да е сигурен,че всички документи са изрядни
-В деня на изповядване,отново ти прави проверка за тежести и пак е до теб,съпровожда те до банката,ако си достатъчно почтен,че да преведеш "бели" пари по сметката на продавача.Ако не си,те съпровожда като бодигард,докато пренасяш сумата,увита във вестник.........
Айде,стига.Ще вземе да ти хареса,че да станеш брокер......."

1. Посредниченето при надлъгването - брокера на първо място гледа да има сделка, за да прибере комисионната. Това за пазарлъка ще ме извиняваш, ама най-добре го умеят куфарните търговци да речем или някои роми (изразявам се по европейски smiling smiley ) които продаваха по улиците часовници, ножове и прочие (сега ги няма много, за щастие).

2. "подготвя ти предварителния договор,съобразявайки се с всичките ти хрумнали в момента условия и успявайки да убеди другата страна че не са безумни,като ти осигурява твърде добра компенсация,при положение че се явиш изправна страна.
-прави ти всички проверки за тежести върху имота"

С 2 агенции съм говорил и е било едно и също. Дават ти един разпечатан формуляр и ти казват - това е, подписвай. Едните (не ги помня как се казват, офиса им беше в Княжево) даже не искаха да ми дадат договора да си го прочета в къщи на спокйствие, не знам от какво се притесняваха. Не виждам за каква подготовка става дума тук.

3. За проверките на тежестите и историята на имота - не всички го правят, а и повечето хора им нямат вяра и като им знаят квалификацията (и желанието им да има по-скоро сделка), си наемат адвокат.

4. Това за парите във вестници и боодигарда-брокер изобщо не заслужава внимание.

За това каква работа вършат брокерите, може да се съди и по броя на постовете, които някои брокери правят в този форум. Само по тази тема камелия е написала 11 поста за 2 дена, всичките в работно време. Просто се скъсва да води клиенти по огледи, да проверява тежести и истории на имоти, да прави предварителни договори и прочие.

И последната ми молба към камелия е да види в тълковния речник какво значи думата "семплост" - май не е съвсем наясно smiling smiley
Re: Къде е логиката???
06-07-2007 - 10:42:59
Abu Написал:
-------------------------------------------------------
> Че защо няма да й четеш постовете? Просто сте
> различни. И като е загуба на време, какво толкова?
> В нет-а само полезни неща ли четеш?
> А на мен ми е толкова хубаво, като се сравнявам с
> такива хора! И хич не ми е хубаво, като се
> сравнявам с някой по-умен, по-красив, по-силен,
> по-богат, etc.
>
> Изчетох едни мнения в тая тема, дето отначало ме
> повлияха и без малко да забравя и възпитание, и
> обноски.. Аха - да подкарам и аз чобанската, ама
> се усетих.
> Усещайте се и вие, колеги!

Abu,

Наистина сме различни smiling smiley И аз като r_stoma не мога да свикна "да се потапям в такава среда". И хич не ми е зле да контактувам с по-умен(умна), по-красив(а) и т.н., защо да се сравнявам - какво мерим и какво делим? Аз имам едно, той/тя - друго.... За богатството пък съвсем няма какво да говорим - изпитвам истинска наслада на откривател да срещна богат човек с човешки добродетели - все едно съм открила диамант в пясъка на плажа smiling smiley толкова рядко се случва.

Напротив, ако около мен са добри и свестни хора (и виртуално) и настроението ми се подобрява, и се чувствам добре, и животът ми харсва повече smiling smiley Най-зле се чувствам, когато се разочаровам от хората. Затова и тук Начев, например, много ми липсва. И затова отдавна не чета Куку - злобата му ми причинява почти физическа болка.

А на теб благородно ти завиждам, че можеш да издържиш потопен в такава среда с цел каляване на характера и по-лесно справяне с живота smiling smiley Само не съм убедена, че минава без последствия за самия теб - неминуемо и без да искаш ти самият се променяш в по-груба посока. Образно казано, не можеш да си изгориш кожата с химикали, за да я калиш, и тя да остане гладка и красива, както е била. Ще стане здрава, но груба и грозна.
Re: Къде е логиката???
06-07-2007 - 10:47:40
zlostyr Написал:

> Понякога и аз разсъждавам така. Проблема обаче е,
> че като игнорираш подобни хора, те си мислят, че
> си мълчиш, защото те са прави и продължават по
> същия начин.

> Затова мисля да отговоря на камелия за някои нейни постове:

Проблемът, zlostyr, е че и СЛЕД като отговориш, те продължават да си мислят същото smiling smiley Какъв е смисълът?
Re: Къде е логиката???
06-07-2007 - 16:09:18
avatar
zlostyr Написал:
-------------------------------------------------------



>
> 1. Посредниченето при надлъгването - брокера на
> първо място гледа да има сделка, за да прибере
> комисионната. Това за пазарлъка ще ме извиняваш,
> ама най-добре го умеят куфарните търговци да речем
> или някои роми (изразявам се по европейски )
> които продаваха по улиците часовници, ножове и
> прочие (сега ги няма много, за щастие).
>
> 2. "подготвя ти предварителния
> договор,съобразявайки се с всичките ти хрумнали в
> момента условия и успявайки да убеди другата
> страна че не са безумни,като ти осигурява твърде
> добра компенсация,при положение че се явиш
> изправна страна.
> -прави ти всички проверки за тежести върху имота"
>
>
> С 2 агенции съм говорил и е било едно и също.
> Дават ти един разпечатан формуляр и ти казват -
> това е, подписвай. Едните (не ги помня как се
> казват, офиса им беше в Княжево) даже не искаха да
> ми дадат договора да си го прочета в къщи на
> спокйствие, не знам от какво се притесняваха. Не
> виждам за каква подготовка става дума тук.
>
> 3. За проверките на тежестите и историята на имота
> - не всички го правят, а и повечето хора им нямат
> вяра и като им знаят квалификацията (и желанието
> им да има по-скоро сделка), си наемат адвокат.
>
> 4. Това за парите във вестници и боодигарда-брокер
> изобщо не заслужава внимание.
>
> За това каква работа вършат брокерите, може да се
> съди и по броя на постовете, които някои брокери
> правят в този форум. Само по тази тема камелия е
> написала 11 поста за 2 дена, всичките в работно
> време. Просто се скъсва да води клиенти по огледи,
> да проверява тежести и истории на имоти, да прави
> предварителни договори и прочие.

Аз съм написала как работя. Ти си описал начин на работа на някаква агенция в Княжево. Явно е,че не е моята агенция. За теб,обаче и за още няколкото "нежни души",това е факт без всякакво значение. И ти,и те не искате дискусия,не ви интересува какво върша,щом то не може да обслужи тезата ви ,че "всички са маскари, затова няма причина да им се плаща."/Разбира се,това че, без да ме познавате си позволявате да ме изкарвате лъжкиня и мошеничка,се дължи изцяло на доброто ви възпитание и вроденото ви чувство за етика в отношенията./

> И последната ми молба към камелия е да види в
> тълковния речник какво значи думата "семплост" -
> май не е съвсем наясно

Съвсем наясно съм! Оставям ти го за домашно!


:} :} :}
Re: Къде е логиката???
07-07-2007 - 00:31:37
От около две години чета този форум без да пиша, но тази вечер просто не се сдържах. Безкрайни уважения към Joan (винаги подкрепя това, което казва със статистически данни) и към постовете и в един друг форум ( с изключение на мнението за ГПР и ОЛП smiling smiley (no offence). Безкрайни уважения и за Тинки Уинки - желязна логика и винаги в рамките на добрия тон.
Сега малко по темата:
@ Иванчо: Логика има! Брокерът има нещо, от което ти се нуждаеш - АДРЕС. Всичко останало, което Камелия предлага, може да го направиш и сам (стига да имаш нужното време за да придобиеш необходимите познания) или да платиш на друг брокер/адвокат. Поради тази причина (че ти нямаш пълната информация), тя ще ти вземе парите. Тя знае адреса, а ти не го знаеш. Ако го научиш, то нейното присъствие става излишно, защото може да наемеш Тинки Уинки, да ти помогне с договори, преговори и т.н Затова още преди да ти е научила името Камелия ще иска да бъде сигурна, че ако за теб този адрес се окаже ценен, то тя ще си получи парите, независимо дали ти ще искаш и някви други услуги. Ще го кажа по-просто - Ти плащаш за адреса, защото това е единственото нещо, което е най-трудно да си набавиш. Точно затова договора с брокерът се подписва преди разкриването на адреса, а не след проверяването за неплатени сметки. Колко струва на Камелия да придобие адреса е без значение. Важното е дали пазарът ще приеме цената на Камелия. Към днешна дата, явно пазарът приема цената.
Защо % - отново много елементарно Иванчо. Човекът, който знае адреса, определя правилата. Цените на имотите се повишават и възнаграждението на брокерите се индексира подобаващо с всеки изминал месец. Ако цените започнат да падат с 10% месечно, бъди сигурен, че ще бъде въведена фиксирана такса.
Не мрази брокерите Иванчо, а се опитай да погледнеш и от тяхната камбанария. Едно от най-трудните неща е да работиш нещо, за което не се изисква каквато и да било професионална квалификация. Няма да откриеш нито един форум, в който хирурзи обясняват на пациенти колко са важни, а пък пациентите се чудят как да се оперират взаимно, само и само да не платят на хирурзите.
Не е лесно да си опазиш кокала от другите хиени (брокери и купувачи). Не е лесно да не знаеш, кога ще си получиш следващата комисионна и дали дотогава няма да умреш от глад. Огледай протритите и прашни обувки от огледи на ново строителство, вмирисаните на цигари дрехи от долнопробни гаражни кафенета в очакване на продавача или купувача. За съжаление няма да можеш да видиш разбитите нерви от "капризни купувачи и продавачи". Ако Камелия продаваше по десет апартамента на всеки две седмици, тя определено нямаше да се занимава с твоята скромна особа. Ако Продавач продаваше на всеки нямаше да иска такса огледи в две теми с по тридесет страници.
Иванчо просто приеми, че ситуацията на пазара на недвижими имоти в момента е такава. Цените все още се повишават и все още има купувачи. Аз лично бих желал да паднат, за да си купя къща в Симеоново, но това е положението. Виж, ако цените падат главоломно и никой не желае да купува то обявите ще бъдат нещо от рода на "Купувач на възраст 30- 35, със солидни спестявания, отличен кредитен рейтинг, не много капризен желае да закупи апартамент в Лозенец, телефонният му номер е 0888 ххх ххх. За повече информация се обадете на нашата АНИ". Дори може да настъпи момент, когато Продавач и Камелия ще членуват в браншова асоциация, която има кодекс за поведение и всяка година членовете и полагат изпит върху ЗУТ. Плащайки им ,ти ще си напълно сигурен, че те са професионалисти и ще може да провериш в сайта на асоциацията какви знания притежават за да са нейни членове. Ако се държат грубо и непрофесионално с теб или прецаката колега - асоциацията може да ги отстрани. Въпреки това, за момента просто няма нужда от подобно нещо. Както написах вече: СИТУАЦИЯТА, Иванчо, СИТУАЦИЯТА.
Мразя да давам съвет, ако не са ми го поискали. Въпреки това ще си позволя да кажа нещо на Иванчо: "Ако не успееш да заобиколиш брокера, не губи време за негативни мисли към това съсловие. По-добре се концентрирай върху възможностите да увеличиш своя доход, така че комисионната да не ти представлява проблем".

Лека нощ.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход