Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Живот в Овча купел

Публикувано от tanija 
Re: Живот в Овча купел
25-05-2007 - 06:13:38
Там има една чудна поляна по която сега циганите си пасат добитъка. Просто плаче да бъде застроена. Между ВСУ Л. Каравелов и линията. На южен скат.
Re: Живот в Овча купел
25-05-2007 - 09:09:12
Тази зона горе-долу имах предвид. Рано или късно и това ще стане. Зоната е ценна и с намиращия се наблизо релсов път, който има потенциал за бъдещо развитие и връзване с мрежата на метрото. Проблем са хората от близкото гето но с пари всичко става. Ако предложенито за развитие на административен и бизнес център около централна гара се реализира (има доста разум в тази идея) връзката с тази част на града е буквално за по-малко от 10 минути по релси.
Re: Живот в Овча купел
19-09-2007 - 14:14:16
щом е златна мина старата част на овча купел защо никои неще да ми купи къщата.нова е голяма и хубаваsmiling smiley))) smiling smiley
Re: Живот в Овча купел
19-09-2007 - 14:26:52
Щото дори и златото си има цена. winking smiley
fen
Re: Живот в Овча купел
19-09-2007 - 15:19:47
Не знам защо на някои хора не им харесва толкова ОК. Надежда било по-добро място.
Това си е направо абсурд. Някои части на Надежда са по-близо до центъра, но това в никакъв случай не прави квартала по-хубав.
Овча купел има страхотен потенциал. Първо, в квартала има 4 училища - 3 в комплексите
-88, 149, 151 и 1- 66-то в старата част. Има болница Доверие, която е най-модерната
болница на квартално ниво в София. Има още 1 ДКЦ с болница - в бившето АОНСУ.
Градски транспорт - автобуси 11, 60, 102, 73. Очаква се ако не тази, догодина да пуснат най-сетне трамвая. Има естествено задръствания по бул. Житница и бул. Ова купел.
Ами някой да ми каже колко време се придвижва от басейн Дианабад до Семинарията-
разстояние от 1-1,5 км/ ??
Овча купел-2 е непосредствено до Горна баня. С което искам да кажа, че сте близо
до природата, до минералния извор. От ОК-2 стигате до Витоша и до Люлин планина
за минути. Който обича природата, чистия въздух определено ще предпочете Овча купел-2 пред повечето други комплекси в София.
Що касае липсата на магазини - те и в Младост ги нямаше допреди няколко години, така че тук ще се навакса в това отношение, особено като се има предвид интензивното строителство на нови и луксозни сгради в ОК.
Има една приказка - един харесва попадията, друг дъщеря му. Та аз съм и си оставам
фен на Овча купел - терасата на София smiling smiley
Re: Живот в Овча купел
19-09-2007 - 16:36:18
Стефанова, колко и искаш на тая къща?
Re: Живот в Овча купел
23-09-2007 - 12:30:43
fen, направо ми напълни душата с това описание на квартала.КАзвам го с най-добри 4увства. Предстои ни да се местим там след около месец( живот и здраве), но наистина квартала ми е доста непознат и , признавам се, подхождам с доста резерви към него. Това за въздуха сама го усетих ве4е.Ние сме с малко дете и по-скоро се притеснявам от това 4е не виждам парк или по-скоро градинки и площадки, в които да може 4овек да си разходи детето или да си играе.....В момента живеем до Южен парк , и с това сравненеи доста ме притеснява именно този поглед на квартала и все ми се набива в о4ите този недостатък.Ако пък има някакви площадки и т.н.... условия за деца, моля да ги споделите, за да се успокоя. Това май ми е остновния фактор, който ми помра4ава мислите за преместване в новото жилище.
Поздрави!
Re: Живот в Овча купел
26-09-2007 - 12:26:05
В ОК между другото сега предизборно се строят нови градинки и площадки между блоковете smiling smiley Освен това по Монтевидео има всичко - банки каквито щеш магазини, кафета, сладкарници. Търговския дом е доста добър - има много и сравнително евтини неща. А скоро ще строят и Кауфланд на разклона на Обиколна и бул. Овча Куел (там дето сложиха светофар на първата малка пряка), което допълнително ще подобри живота в квартала. Но наистина съседството с гетото е доста неприятно, особено сега като застудя и се носи постоянен дим и воня на горящи боклуци...
Re: Живот в Овча купел
26-09-2007 - 12:54:55
Е, ако сте свикнали с близостта на Южен парк едновременно с ходенето пеша до центъра на София (ако сте от северната му страна, не пишете къде сте точно), там това го няма....
Но точно там, на входа на парка дето още преди 2 години искаха по 800 е/м2 че било супер сега не бих пожелал никому да живее-как ще си пусна детето да оде на училище между колите и как ще си отвориш прозореца сутрин с тая колоно дето от едната страна стига до Емил Марков, от другата - до басейнА Спартак...
Така че, в това отношение описаният от Вас район е супер. Особено като направят Люлин магистралата доста хора дето пътуват от Перник вероятно ще минават и от там, както и ТИР-овете, така че Борис и околомръсното ще се поразтоварят в посока владая... Или поне няма да са така натоварени (блокирани направо) както биха били, ако нямаше Люлин, че то както върви май скоро всищко в тая столица ще е блокирано...
В този смисъл ако смятате да пътувате до центъра ежедневно се гответе за кошмара на всички останали хора неживеещи в него.
За справка - разстоянието Дианабат- Семинарията аз лично минавам в 07.30 за 5 минути, в 08.45-за 30 мин, а до центъра около час. Живея точно в тоя район. И се радвам, че не живея например в Младост...
Но няма лесно - или чист въздух след работа и в почивните дни и мъка през останалото време или живееш в смрадта на центъра и през почивните дни се изнасяш.
А Южния парк, както са го подкарали, май докато Ви порастне детето ще е две ливади пред американците и една зад тях... Няма друга земна сила, която да озъпти общината и спре кранчето, така ми се струва, дано не съм прав...
Re: Живот в Овча купел
26-09-2007 - 13:03:37
Както е тръгнало единствения начин за придвижване скоро ще е с метрото или трамвая там където е в отделна линия като Борис 3ти и България.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход