Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Луксът да живееш в комплекс от затворен тип?

Публикувано от Chilio 
Re: Луксът да живееш в комплекс от затворен тип?
09-05-2007 - 20:25:52
С условие да фигурира в първоначалната оферта и да не се променя драстично

V Bylgaria???
Re: Луксът да живееш в комплекс от затворен тип?
09-05-2007 - 23:16:01
За мен е немислим живота в такъв комплекс, и то точно заради хубавия ни манталитет.
Днес бях точно в този комплекс на Симеоновско и Г.М. Димитров - общите часи бяха в отчайващо състояие, портиера дремеше в кабинката и ни пропусна като експрес малка гара.
Особено се чудя на всички, които купуват къщи в такива селища. Последното ми наблюдение е едно селище , където на 2000 кв.м. локират 6 къщи, като към всяка предвиждат барбекю и гаражи, с обща външна и без вътрешни огради. Познайте ако в едната искат купон с чалга на барбекюто, в другата купон с хеви метъл, а този между двете иска да си почине....
Щяло да има обща градинка - ами за нея ще настане бой кой да я използва...

За мен решението е собствени имот, строиш, заграждаш се и си живееш както ти е кеф, от другото сме на светлинни години разстояние.

Re: Луксът да живееш в комплекс от затворен тип?
10-05-2007 - 02:16:24
Aми комплексът, в който искам да купувам е с пет блокчета, грубо смятам по 25-30 апартамента във всяко... Ще бъде завършено до ключ (в много напреднал стадий е и вече е очевидно) и в това число ще бъдат завършени и всички общи части, градината, озеленяването, детска площадка, паркоместа и подходи към гаражите, бариера, портиерни на блоковете и кабинка на бариерата. Мисля, че ако съкооператорите в блока не се разберем за портиера просто такъв няма да има smiling smiley Както и за всички други неща, свързани с общите части. А тези цени дето споменавате 3-4 евро на м2 ми се струват много за този случай, защото апартаментите са доста големи и като се сумира от всички собственици сумата става достатъчна за заплатите на цял полк smiling smiley
Re: Луксът да живееш в комплекс от затворен тип?
10-05-2007 - 09:58:57
Chillio,
дай ми някакъв e-mail, ако искаш ще ти пратя договора за поддръжка, който ние подготвяме, да видиш какво се включва и как смятаме да ги регламентираме нещата, да погледнеш, ако имаш желание...
Re: Луксът да живееш в комплекс от затворен тип?
10-05-2007 - 10:20:57
Zestate,
аз не знам да има портиер там, да не бъркаш сградата.
Става дума за един огромен блок построен на Г покрай Симеоновско и ГМ-то, с офис на Инвестбанк в него, както и на сума ти търговски обекти по партера - басейни, плочки, цветарница, мебели за баня и т.н. Точно ъгъла на двата булеварда се пада пред огромните 300-квадратови апартаменти с полуокръжности за стени, остъклени с огледални стъкла на Главербел. Аз му викам Китайска стена на тоя блок. Двора е отзад, направен е със саморазливна замазка, с пейки и над 80 лампи (разхищение на енергия и крушки, ама като не плаща архитекта...)
Засадиха храстчета тук-там, оградено е.
Но портиерна , ей-богу, от теб чувам, никога не съм виждал а ходя там всеки ден...
Виж от другата страна на булеварда има блок, строен от Универсал, до бензиностанцията на Лукойл, там има портиер, там двора е паркинг, паркоместа покрити с пластмасови навеси, за които искаха по 6-8 бона....
Re: Луксът да живееш в комплекс от затворен тип?
10-05-2007 - 11:15:14
putsov, ще съм благодарен да видя за какво става дума, e-mail-а ми е mskordev@abv.bg
Re: Луксът да живееш в комплекс от затворен тип?
10-05-2007 - 11:30:35
Сега смятах, че за апартамент малко над 100 м2 2-3 евро на месец са около 500-700 лв на месец winking smiley Това не е възможно, най-малкото то излиза повече, отколкото да живее под наем човек в такъв апартамент smiling smiley Да не бъркате на месец и на година? Гледал съм обяви за такива комплекси, където пише годишна такса...
За мен 50-60 лева на месец е съвсем разумно.
Re: Луксът да живееш в комплекс от затворен тип?
10-05-2007 - 11:53:42
Да, аз съм Ви подвел, сега го питах, значи предложението е 1 лв/кв на месец за квадратурата по нот акт, вкл. общи части. За неговия апартамент, който е 70 кв чисто, 84 с идеалните и мазето му искат 84 лв месечно. Договорът който предлагат е между него и дружеството, дали са на всички и смятат ако съберат над 50% подписани договори да поставят общото събрание на собствениците, дето изобщо не се е събирало пред свършен факт, нещо, което не знам дали не противоречи на закона за етажната собственост... За мен редът е да има председател на домсъвета, който да бъде упълномощен да подпише от името на всички собственици и тогава ще има възможност за избор, договаряне на условия и т.н. ....
Освен това има и други неща - магазините би следвало да плащат двойно, заведенията също, което вероятно би облекчило останалите, ако се преговаря от името на собствениците, а не би напълнило гушата на фирмата, както сега може да стане... и т.н.
Re: Луксът да живееш в комплекс от затворен тип?
10-05-2007 - 12:09:31
Браво, напълно съм съгласен, сега точно гледам какво става със "суперлуксозното" селище на Райфайзен в Симеоново с перфектната гледка към гробищата отдолу и дърводелския и метален цех отгоре барабар със складовете за стр. материали и тоталното застрояване на парцела. Рай.
Re: Луксът да живееш в комплекс от затворен тип?
10-05-2007 - 23:16:54
а как стоят нещата със собствеността на земята в тези селища? Ако земята остава собственост на инвеститора, няма ли опасност от уплатняване на застрояването след години, и да не остане нито градинка, нито паркинг, нито басейн. Някой запознат ли е с нещата?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход