Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Луксът да живееш в комплекс от затворен тип?

Публикувано от Chilio 
Re: Луксът да живееш в комплекс от затворен тип?
11-05-2007 - 00:34:59
StefanB Написал:
-------------------------------------------------------
> Zestate,
> аз не знам да има портиер там, да не бъркаш
> сградата.
> Става дума за един огромен блок построен на Г
> покрай Симеоновско и ГМ-то, с офис на Инвестбанк в
> него, както и на сума ти търговски обекти по
> партера - басейни, плочки, цветарница, мебели за
> баня и т.н. Точно ъгъла на двата булеварда се
> пада пред огромните 300-квадратови апартаменти с
> полуокръжности за стени, остъклени с огледални
> стъкла на Главербел....


Точно за него говоря - ъгъла на Г.М.Димитров със Симеоновско, сив блок.
Портиерна имаше в тунела към вътрешния двор. Бях с експерт по охрана, който се възмути защото в договора за наем пишело "портиер и физическа охрана" а никой не ни спря.
Двора беше затревен много зле, тревата беше пожълтяла, входа - пълен със строителни отпадъци.


Re: Луксът да живееш в комплекс от затворен тип?
11-05-2007 - 07:29:23
като ви чета постигите се сещам за онзи цар , комуто омръзнало да го лъжат съветниците и когато искал истината , пращал някого в лудницата - само лудите били откровенни.Та ви е време да посетите лудницата - да ви кажат къде грешите.
коя е тази държава,в която парите намаляват на аритметична прогресия а неблагоразумните се увеличават на геометрична прогресия ?
Гьобелс е формулирал начина за производство на истини - от нас се иска само да го разберем )))
Re: Луксът да живееш в комплекс от затворен тип?
11-05-2007 - 10:36:52
В случая с тъст ми преди разрешението за ползване прехвърлиха идеалните части на земята. Но има случаи, когато строителят не го прави, макар че, в общия случай прехвърлят - иначе им тежи данъчно на тях....

Зестате, те са 4 блока, условно, макар залепени и има 4 входа и 4 тунела, явно аз минавам през нямащия портиер...
Странно, защото още няма договор за охрана, охранителите пазят банката, доколкото знам, или има още няколко непродадени ателиета и Феста си къта имуществото.
Боклука редовно го събират с контейнери, но проблема е, че още се правят апартаментите, а те са много и отпадъците са много...
Абе, не си падам по такива мравуняци...
Мазетата вече потекоха отдолу нагоре..., защото под него е реката, вкараха я в огромни тръби, като правиха гаражите. Оправиха, но докога ли...
Re: Луксът да живееш в комплекс от затворен тип?
26-05-2007 - 23:49:31

Имам наблюдения единствено върху комплекса на Феър Плей в Борово.Там са 4 блокчета,като за 3-стаен апартамент с квадратура около 130 кв. се плаща между 90-110 лева на месец в зависимост от сезона,като тази такса е задължителна,независимо дали в апартамента се живее или не.Плащаш за охрана,градинар,чистач,осветление общи части и за заплата на касиер-иконом на комплекса,който се грижи за всички оплаквания на живущите и евентуално за почистване на снега.
Re: Луксът да живееш в комплекс от затворен тип?
29-05-2007 - 13:10:18
Аз имам един въпрос - договорът безсрочен ли е? Ако е как се отразява инфлацията, ако не е как ще бъдат накарани ВСИЧКИ да подновят договора при по-високи цени, когато изтече срокът на този?
Re: Луксът да живееш в комплекс от затворен тип?
29-05-2007 - 13:41:38
Да, безсрочен, с възможност за прекратяване (пита се кво ще се случи ако половината го прекратят..., но моето обяснение е, че ще се търси форма да прерастне в договор с етажната собственост, ане с всеки поотделно, ще видим), инфлацията е включена като коефициент на оскъпяване на цената на услугата на годишна база - преразглеждане след публикуването от НСИ на официалните данни през пролетта. Заложено е като отделно условие.
Re: Луксът да живееш в комплекс от затворен тип?
04-06-2007 - 04:46:37
За мен има доста неяснотии по въпроса. На някои места в чужбина всички видове обитаване, където делиш собственост с друг човек , са задължително със страта договори с фирми, които се грижат за подрръжката и чистотата на общите части. Подозрително е обаче , когато строителната фирма предлага такива услуги. Един вид - ето ви къщата , ужким сме я строили с качествени материали , ама вие ще си плащате дебело, защото всъщност материалите не са толкова качествени и покрива вече тече - трябва да се оправи!!! Получава се един подозрителен затворен кръг. Разбира се при една свободна конкуренция тези ситуации биват елиминирани по естествен път , за това се надявам този вид бизнес да се развие и да навлязат много играчи на пазара.
Re: Луксът да живееш в комплекс от затворен тип?
28-07-2008 - 23:09:51
avatar
icopop Написал:
-------------------------------------------------------
> За мен има доста неяснотии по въпроса. На някои
> места в чужбина всички видове обитаване, където
> делиш собственост с друг човек , са задължително
> със страта договори с фирми, които се грижат за
> подрръжката и чистотата на общите части.
> Подозрително е обаче , когато строителната фирма
> предлага такива услуги. Един вид - ето ви къщата
> , ужким сме я строили с качествени материали , ама
> вие ще си плащате дебело, защото всъщност
> материалите не са толкова качествени и покрива
> вече тече - трябва да се оправи!!! Получава се
> един подозрителен затворен кръг. Разбира се при
> една свободна конкуренция тези ситуации биват
> елиминирани по естествен път , за това се надявам
> този вид бизнес да се развие и да навлязат много
> играчи на пазара.


Поддръжката на общите части и охраната трябва да бъдат задължителни. С договора за продажба трябва задължително да върви и договор за поддръжка с фиксирана годишна такса за всеки един продаден апартамент като таксата е редно да се калкулира на кв.м. Задълженията към сградата, общите и части, паркинга, градинката пред блока, охраната и т.н. трябва да са абсолютно задължителни за всеки един собственик на имот в затворен комплекс, НО ТОВА ТРЯБВА ДА Е ЯСНО ОЩЕ ПРЕДИ ПОКУПКАТА НА ИМОТА :!: Ако това нещо не стане ясно още от рано после става почти невъзможно да накараш нашего брата да си платиsmiling smiley А колкото до свободната конкуренция за която говориш мисля, че тя скоро ще се усили, защото хората тепърва ще осъзнават предимствата на това да имаш гарантирано пространство около жилището си било то апартамент или къща.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Winslow Developments инвестира над 4 млн. лв. в инфраструктура в „Манастирски ливади”
06-08-2008 - 13:33:07
avatar
[www.profit.bg]


06 Август 2008 | 10:38

Над 2 млн. евро инвестира Winslow Developments в инфраструктура в кв. „Манастирски ливади”- изток в столицата. 640 000 лева ще бъдат вложени във вертикалната планировка на проекта Winslow Gardens - озеленяване, изграждане на алеи между сградите, залесяване с антиалергични видове, водни огледала. Други 852 000 лева са предвидени за осигуряване на електричеството в квартала, в това число на външната връзка и два трафопоста.

Инвестицията в изграждане на канализацията в Winslow Gardens възлиза на 940 000 лева. Само водоснабдяването е на стойност 656 000 лева, а газификацията – други 440 000 лева. Инвеститорът поема ангажимента да изгради за 861 000 лева и над 1500 метра път (1000 метра около комплекса и подстъпа от бул. „България” и още 500 метра от комплекса към ул. „Тодор Каблешков”).

По данни на Colliers средната офертна цена на кв. м в „Манастирски ливади” бележи ръст от 25% за последните 6 месеца. Ново строителство, което доскоро се е предлагало за 1000 евро на кв. м, сега вече се предлага за 1200 евро. В „Манастирски ливади” се срещат и цени от 2300 евро на кв. м за двустаен апартамент “на зелено”.

Проектът Winslow Gardens получи от Министерство на икономиката и енергетиката Сертификат за първи клас инвестиция. Инвеститори в Winslow Gardens са Winslow Developments и RREEF, част от Deutsche Bank AG. Проектът има три фази. В първата фаза ще бъде изграден жилищен комплекс с контролиран достъп. Във втората ще бъдат построени още два жилищни комплекса от затворен тип, а в третата – комплекс от смесен тип, включващ жилищни и офис сгради.

Общата стойност на инвестицията е 200 млн. лева. Около 9 млн. лева ще бъдат внесени в държавния бюджет под формата на данъци и такси. Над 60% от имотите от първата фаза на проекта Winslow Gardens вече са продадени „на зелено”.

Първият от жилищните комплекси в проекта Winslow Gardens ще бъде построен в източната част на кв. „Манастирски ливади” в София на площ от 22 000 кв. м и ще разполага с 6 нискоетажни сгради с 444 апартамента, 12 000 кв. м паркова площ, аптека, ресторант, магазини, фризьорски салон, химическо чистене, пекарна, детска занималня, над 2000 кв. м SPA център (фитнес зала, 25-метров плувен басейн), игрище за баскетбол и минифутбол.


Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход