Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Един имот се продава от 10 агенции - класика в жанра или максимална простотия?

Публикувано от Продавач 
Re: Един имот се продава от 10 агенции - класика в жанра или максимална простотия?
11-01-2007 - 12:25:52
Тинки, не съм малоумен да ми го обясняваш 10 пъти! Питам къде е инициативността на сайта? Най-малкото да се тури киртик "ДОГОВОР С ПРОДАВАЧА", редом с ток, вода, регулация и т.н. Да се попълва по желание и да се взема предвид от купувачите също по желание. Ако после някой се оплаче, че е попълнено, а няма такъв договор, съвсем основателно можете да смятате обявата за подвеждаща и да я свалите.
Бе, кво ли се обаждам - и така си вършите работа...
Re: Един имот се продава от 10 агенции - класика в жанра или максимална простотия?
11-01-2007 - 12:42:01
Няма купувач който да се интересува има или не договор с продавача. Брокера да бъде така добър да си решава проблемите сам, а не да се опитва да наглася средата както му е удобно на него.
Re: Един имот се продава от 10 агенции - класика в жанра или максимална простотия?
11-01-2007 - 14:58:49
avatar
Boby Написал:
-------------------------------------------------------
> Няма купувач който да се интересува има или не
> договор с продавача. Брокера да бъде така добър да
> си решава проблемите сам, а не да се опитва да
> наглася средата както му е удобно на него.

Не си прав Боби, защото е много важно за купувача дали имота, който си е харесал се продава от една агенция или от 15! И обяснявам защо - защото отиваш, гледаш и си харесваш нещо и казваш на брокера утре идвам и го капарирам. И брокера ти казва ОК нямам нищо напротив. Нооо до края на деня другите 38 агенции са успяли да организират още три огледа из между, които един от потенциалните купувачи носи парички в себе си и директно оставя стоп капаро и получава документ, че друг не може да купи имота в срок от три дни в които той ще осигури 10-те процента капаро за предварителния договор.

Всичко е ок нали - който е първи той. Хубавооо, но Боби да речем ти си отложил други два огледа за имоти, които също са представлявали интерес за теб, защото вече си си избрал такъв. И какво се получава на другия ден, че нито "твоя" нито другите два, които си си набелязал ще бъдат твои, защото и те вече са продадени.

А ако собственика е по-алчен и каже ами който ми даде повече и взима от три агенции без те да знаят какво става по едно стоп капаро... Случки има всякакви и само който не е от бранша ще се зачудиsmiling smiley





Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Един имот се продава от 10 агенции - класика в жанра или максимална простотия?
11-01-2007 - 15:07:59
Към Продавач - имам личен въпрос към темата

Дала сам мои имот за продажба на определена агенция - преди половин година.Тъи като няма развитие - дали е по - добре да се обарна и към втора агенция или би било неетично към първата.Как е редно да постъпя?
Анонимен потребител
Re: Един имот се продава от 10 агенции - класика в жанра или максимална простотия?
11-01-2007 - 15:23:34
Това което аз не мога да разбера е за чии една агенция работи (разбирай рекламира имот, организира огледи, води клиенти и т.н.) за някого като е наясно че за него работят още 9 агенции и е пределно ясно че само една от 10-те ще получи комисиона за тази сделка. Кажи ми за чии е тази работа на халос?
Re: Един имот се продава от 10 агенции - класика в жанра или максимална простотия?
11-01-2007 - 15:31:01
avatar
Първо се консултирайте с вашата агенция относно цената на имота ви. Щом за 6 месеца не е продаден значи не се предлага на пазарна цена, а на по-висока.
Аз предполагам, че цената сте си определили сами, но може и да бъркам. Съдейки по начина по който задавате въпроса си вероятно изключвате възможността причината да не бъде продаден имота ви да бъде и при васsmiling smiley?

А конкретно по въпроса ви по-добре е да смените агенцията, а не да се обръщате и към още една за да не се стига до комични неща.

Всичко е относително. Зависи имало ли е изобщо огледи на вашия имот. Имало ли е изобщо обаждания, защото аз съм се опитвал да продавам имоти за които не съм имал нито едно обаждане, а какво остава за оглед. И всичко това не е защото ми е слаба рекламата, нямам клиенти или съм некъдърен, а просто защото имота е бил на безумно висока цена и интерес към него не е имало. Брокерите не са факири все пакsmiling smiley

А и в нашия бранш ОПРЕДЕЛЕНО не важи поговорката, че за всеки кораб си има пътник!!!

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-01-11 15:42 от Продавач.
Re: Един имот се продава от 10 агенции - класика в жанра или максимална простотия?
11-01-2007 - 15:41:26
avatar
Е а де и аз това се чудяsmiling smiley?! Аз като получа оферта независимо дали клиента е дошъл на крак при мен или ми се е обадил по телефона да ме извика пък аз да отида при него. Преди да си правя труда да работя за него проверявам дали офертата му не е "мара общата" в нета и тогава действам. Има колеги обаче, които хич не им пука те всъщност и както се вижда от горната оферта, която съм дал за пример дори не са отишли да видят въпросния парцел... Нямам думи ако трябва да съм честен, но...

Хайде 2 до 3 агенции е допустимо макар, че пак е смешно, но 4, 5, 10 или 40 вече е абсурдно. Колеги са ми казвали за апартамент в Младост, който е бил пуснат в реклама от 45 агенции...трагедията е пълна.

А това, което ме дразни най-много е, че по този начин се дава възможност на креватните брокери да се докопат до оферти без да са се потрудили за тях и без продавача да се е обърнал към тях. Те виждат оферта тип "мара общата" и тръгват в атака пък ако имат късмет урааа уцелихме бингото.

То зависи от брокерите, но зависи и от собственика, ако той не осъзнава колко смешно би изглеждал имота му предлаган от сульо и пульо с извинение като всеки копира от другия или пък направо му краде снимките ако изобщо има такива "екстри"smiling smiley))

Продавача избира една агенция и и дава три месеца изключителни права за продажба. Ако не се получи сменя цената или агенцията. Така брокерите ще са мотивирани в рамките на три месеца да инвестират повечеко средства в реклама за този имот иначе губят. Ако е на висока цена вече и реклама по НТВ няма да помогне, защото баламите не растат по дърветата все пак или поне са на свършване.


Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Един имот се продава от 10 агенции - класика в жанра или максимална простотия?
11-01-2007 - 16:07:05
Продавач,благодаря за вниманието.
Проблемът не е в цената - тя е въможно наи -ниска за квартала. А и не сам я определила аз,а се консултирах с агенцията.Проблемат е в квадратурата - доста е голяма.Което стеснява кръга на евент. купувачи.Значи ,не е вина на агенцията.
Но как да постапя, за да имам повече шанс?
Re: Един имот се продава от 10 агенции - класика в жанра или максимална простотия?
11-01-2007 - 16:12:18
avatar
Да колкото е по-голяма квадратурата толкова по-трудно се продава имота това е ясно. Но как определихте по-ниската цена от средната?! На база тристайни (или многостайни) във вашия район или как?

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Един имот се продава от 10 агенции - класика в жанра или максимална простотия?
11-01-2007 - 16:27:07
На база многостаини, разбира се.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход