Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Един имот се продава от 10 агенции - класика в жанра или максимална простотия?

Публикувано от Продавач 
Един имот се продава от 10 агенции - класика в жанра или максимална простотия?
10-01-2007 - 11:08:54
avatar
[www.imoti.net]

[www.imoti.net]

[www.imoti.net]

[www.imoti.net]

[www.imoti.net]

[www.imoti.net]

[www.imoti.net]

[www.imoti.net]

[www.imoti.net]

[www.imoti.net]

Загадката за днес е колко от тези АНИ са виждали парцела, който са обявили в реклама??? Съдейки по снимките изглежда от 10 агенции победителите са агенция Терзиев, която има снимки. Всички останали (давам 95% гаранция) са получили имейл от собственика с описание на парцела и директно са го пуснали в реклама без да си правят труда да проверят има ли такъв парцел изобщо :} ... колко собственика има този имот и дали всички са съгласни той да бъде продаван... изрядни ли са му документите и има ли такива изобщо ... Едни такива дребни и незначителни нещица, без които имот не би трябвало да бъде обявяван за продажба, но явно хаоса е пълен. Честито на купувачите! eye popping smiley sad smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Един имот се продава от 10 агенции - класика в жанра или максимална простотия?
10-01-2007 - 16:11:07
При проблем с оферта
В случай, че сте се обадили за тази оферта и разберете, че е неактуална, грешна или некоректна - моля сигнализирайте

Това защо го пишат? Да речем, че сега си сигнализирал. Какво ще направят от имотинет? Според мен правилно е да оставят само първата по дата обява.
Ама не е лоша идея това за първата по дата оферта...
10-01-2007 - 16:32:24
avatar
kalinka Написал:
-------------------------------------------------------
> При проблем с оферта
> В случай, че сте се обадили за тази оферта и
> разберете, че е неактуална, грешна или некоректна
> - моля сигнализирайте
>
> Това защо го пишат? Да речем, че сега си
> сигнализирал. Какво ще направят от имотинет?
> Според мен правилно е да оставят само първата по
> дата обява.


В случая за голямо съжаление тук няма нищо нередно. Собственика има право да обяви имота си не в десет, а ако реши и в 35 агенции. А вече останалото е въпрос на брокерите да преценят дали има смисъл да излиза един и същи имот в десет или 210 оферти... Иначе ти даваш не лоша идея между другото да остава само първата регистрирана по дата оферта на принципа - който първи успее той. Но собствениците пък имат друга идея - повече агенции - по-голям шанс за бърза продажба, което е пълна глупост, но иди им го обясни ако можеш никак не е лесноsmiling smiley))

Иначе това за сигнализирането на офертата е направено отново заради некъдърните брокери и заради тези, които работят на килограм както се казва.
За тези, които си рекламират продадените имоти и като се обадиш чуваш:
"Ама аз не съм ли го свалил от реклама...аааа добре другия месец ако се сетя ще го сваля...!"

И за да могат администраторите на портала да местят в архив подобни оферти в случай, че брокера, който трябва да направи това е леко задрямал.



Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Анонимен потребител
Re: Един имот се продава от 10 агенции - класика в жанра или максимална простотия?
10-01-2007 - 16:38:40
imoti.net не са местния шериф, че да решават коя оферта да оснате и коя не. Те са си казали - ако има неактуална (разбирай обаждаш се и ти кажат вече е продадено), грешна (писано за тристаен пък то двустаен или намиращо се в Стрелбище път то в ливадите) или некоректна (разбирай обажда се собственика и казва че не е упълномощавал агенцията да му рекламира имота) тогава пишеш "Репорт".

За това че има 10 оферти не са виновни imoti.net а агенциите, които приемат да рекламират имот без да са си осигурили договор с продавача че само те ще го представляват.

Редно е един продавач като дойде при тебе ти да го питаш дали и други рекламират имота му или не. Да направиш справка в портала и да видиш има ли смисъл да се занимаваш с тази оферта или не.
Re: Един имот се продава от 10 агенции - класика в жанра или максимална простотия?
10-01-2007 - 16:51:27
avatar
Именно Тинки!

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Един имот се продава от 10 агенции - класика в жанра или максимална простотия?
10-01-2007 - 17:22:59
Прав си, разбира се! На Home page пише 166514 оферти, не се споменава различни. Всъщност и въпросната оферта си е различна всеки път - ту с канал, ту метростанция, особено различна е с цена 2000 евро за три ланшни снимки .
Re: Един имот се продава от 10 агенции - класика в жанра или максимална простотия?
11-01-2007 - 09:21:30
Към Тинки - когато imoti.net получи репорт за неактуална, грешна или некоректна обява, какво прави?
Пускала съм такъв репорт за имот, който ме интересуваше много, но от агенцията ми отговориха, че е продаден доста отдавна (естествено, след като ме прехвърлиха през десетина души), въпреки че на офертата имаше дата на актуалност от предния ден... доста време след този репорт все същата обява продължаваше да се актуализира от агенцията и всеки път ми отговаряха, че е продаден тоооолкова отдавна, че вече са забравили за него smiling smiley
Анонимен потребител
Re: Един имот се продава от 10 агенции - класика в жанра или максимална простотия?
11-01-2007 - 09:51:25
за това ще питаш имоти.нет не мене smiling smiley
Re: Един имот се продава от 10 агенции - класика в жанра или максимална простотия?
11-01-2007 - 11:21:02
Продавачът не е длъжен да продава само на една агенция; агенциите не са длъжни винаги да имат предварителен договор, за да рекламират; имоти.нет не са длъжни да следят кой какво обявява... Все някой трябва да поеме отговорността!
Тинки, притесняваш се, че реномето на сайта ще пострада от въвеждането на по-строги правила при обявите или наистина не го смяташ за нередно.
Анонимен потребител
Re: Един имот се продава от 10 агенции - класика в жанра или максимална простотия?
11-01-2007 - 11:59:39
Отговорността трябва да я поеми този който пуска обявите. От гледна точка на имоти.нет всичко е точно - агенциите си пускат обяви и те са съществуващи обяви - от къде на къде да се махат обяви.

Освен това на сайта има 100К и кусур обяви няма как автоматично да се познае кои са еднакви и кои не - тя всяка обява се различава по нещо. Какво предлагаш от имоти.нет да вземат да ги прозвънят всичките ли?

Затова според мен един брокер преди да пусне обява нека направи справка и на ръка да види има ли я обявата вече сложена или не. Ако я има сложена да си прави сметката дали ще рекламира и той или не. Ама ако тръгне да рекламира нещо дето вече се рекламира да не се сърди че и други правят същото.

Затова казвам трябва да се съберат агенциите и да се разберат за правилата на играта.

Според мен един имот трябва да се продава само при сключен договор със съответното заплащане на агенцията в случай на продажба или изтичане на срока на договора за посредничество. Така продавача няма да ходи по 100 агенции. Агенциите няма да генерират загуби от това че са рекламирали имот който в крайна сметка е продаден от друга агенция, а купувачите ще са доволни че няма те да плащат за това че на всеки 9 от 10 обяви на агенция тя работи на халос
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход