Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Строителна фирма Калчев - Варна

Публикувано от петроф 
ivanov
Re: Строителна фирма Калчев - Варна
13-03-2006 - 16:40:11
тези, с които преговарям в момента са частни лица, нямат фирма, обаче сградата им е пред завършване ; за Завод Дружба беше на Др Железкова, близо до 8ми Приморски, но офертата беше от агенция; Ако си имал някакви главоболия със строители сподели
Re: Строителна фирма Калчев - Варна
15-03-2006 - 11:42:58
Тъй като работя в сферата на строителство и недвижими имоти, лично аз съм на мнение, че, когато се купува жилище най-добрия вариант е да се контактува със строителя и да няма посредник - какъвто се явяват агенциите...Разбира се всеки сам избира за себе си колко главоболия иска - главоболие само по проучвания на строителни фирми или главоболия и по проучвания на агенции...
Относно строителните фирми - перфектни в това отношение няма - и отново е въпрос на избор - кое би приел човек като компромис - компромис с качество, компромис относно срокове и т.н
ivanov
Re: Строителна фирма Калчев - Варна
15-03-2006 - 22:02:25
нормално е да няма посредници, обаче повечето строители нямат никаква маркетингова култура , а състоянието на пазара беше такова, че купувачите сами се навират и търсят строежите ; като си дойде всичко на мястото , няма да има нужда от брокери за новото строителство, купувача няма да им плаща комисионна, половината от агенциите ще трябва да се пренасочат към друг бизнес или да се усъвършенстват значително
Re: Строителна фирма Калчев - Варна
17-03-2006 - 22:39:30
Сега поне са длъжни да слагат табели, така че, ако мога да дам съвет - харесвате си район и тругвате с лист и химикал, спестявате доста нерви и пари от посредника, който в масовия случай лъже и ви взима доста солена сума за почти нищо. Много са сладки като вземат да отговарят с "да, да, всичко ще има", а изтърканите лафове "вече имаме клиент" и т.н. са доста елементарни. За съжаление с това се занимават хора, които не намират друга работа, аможе би често и не стават за друго. Сужалявам, ако звучи грубо, но хората са казали - не питай старо, питай патило....

Колкото до главоболията със строителя - наистина трябва да им стоиш на главата по цял ден, какво правиш обаче, ако ти плащат за друго? Аз не мога да вися на строежа всеки ден, затова ме цакат с различни номера. Обещаха ми веднага да ми се обадят от газовата компания, забравиха да им дадат моя контакт, измазаха междувременно и сега трябва да плащам на газовите, за да ми разбият мазилката. Същото стана с местенето на едни тръби, за които пък ме разхождаха по отсечката офис-строеж в най-големите снегове и пак не ги направиха накрая... Докато се разправях, видях, че са ми строшили дограмата. И т.н., кой знае още колко ще има. Не ми дават да остъкля тераса сега, но 2 етажа над мен и остъклиха, и друг цвят дограма сложиха. За кучета и котки може ....
Свинщини. Наистина трябва да обикаляш там през ден, защото като измажат и скрият всичко под мазилки и изолации вече ще е много късно.
Re: Строителна фирма Калчев - Варна
28-03-2006 - 09:03:13
Ivanov, според мене е рисковано да се купува от частни лица,които сами си строят.Не е ясно дали ще изкарат Акт 16. Аз не бих се доверила на хора без опит в тая работа.Когато аз търсех, гледах да е строителна фирма, която да е отдавна на пазара и с амбиции да се задържи.Друго много важно е как се финансират?Сега пазара е стабилен откъм цени, но знае ли човек?
stroitelna firma
07-06-2006 - 15:27:28
zdraveite,iskam da si kupya apartament vav varna,bez posrednik,ot stroitel direktno,nyakoi moje li da preporu4a dobar?Blagodarya
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход