Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кога се плаща комисионна на АНИ?

Публикувано от gogo84 
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
13-10-2011 - 22:31:11
Quote
dragula
И нотариусите са частни.

Че частни така е, но държавата изиска всяка продажба да мине през нотариус.


Quote
камелия
Да, за Андрешко всичко е рекет, щом трябва да си плати.

Госпожо Камелия, мисля, че е изключително некултурно да давате определение на хора, които непознавате, само поради факта, че не всеки е готов да плати някоя безумна такса.

Вие ако избягвате да се возите на такси "копърка" това прави ли ви Андрешко?
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
13-10-2011 - 22:36:01
avatar
Quote
gogo84

Госпожо Камелия, мисля, че е изключително некултурно да давате определение на хора, които непознавате, само поради факта, че не всеки е готов да плати някоя безумна такса.

Вие ако избягвате да се возите на такси "копърка" това прави ли ви Андрешко?

Господин Гого, ти сам каза, че дори и да ползваш услугата, ще направиш всичко възможно да не платиш.
Сравнението, което правиш сега, доказва Андрешковата ти същност.
Така че, аз само констатирам, а определението ти сам си го даваш.
Научи най- сетне някои елементарни неща, за да имаш поне малка полза от пребиваването във форума.
Посредниците получават комисионна, а не ти събират такса.:]
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
13-10-2011 - 22:47:58
> Господин Гого, ти сам каза, че дори и да ползваш услугата, ще направиш всичко възможно да не платиш.
Извинявам се, че не съм глупак и не плащам на всеки който ми поиска пари за щяло и нещяло.

Няма значение дали е такса или комисионна. За мен и в двата случая са пари поискани без ясна идея за какво се дават.

Човекът преди мен ви каза - като ще искате комисионна поне работете професионално. В момента не съм видял нито една обява написана по професионален начин с всички нужни на купувача данни. Мен ако питате и комисионната от продавача не заслужавате. Разбира се не искам да обидя всички брокери. Сигурно има и такива, които си вършат съвестно работата и пускат хубави обяви. Просто аз до момента не съм попаднал на такава обява.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
13-10-2011 - 23:01:02
avatar
Quote
gogo84

Няма значение дали е такса или комисионна. За мен и в двата случая са пари поискани без ясна идея за какво се дават.

Човекът преди мен ви каза - като ще искате комисионна поне работете професионално. В момента не съм видял нито една обява написана по професионален начин с всички нужни на купувача данни. Мен ако питате и комисионната от продавача не заслужавате. Разбира се не искам да обидя всички брокери. Сигурно има и такива, които си вършат съвестно работата и пускат хубави обяви. Просто аз до момента не съм попаднал на такава обява.

Идеята не само е ясна, а ти написах няколко пъти какво прави един посредник.
Ти през цялото време тропаш с краче и повтаряш " Не искам пък"!
Не искаш да плащаш, но искаш да ползваш.
А после- идеята не ти била ясна, не си бил видял добре написана обява.
Тава е най- голямата глупост-. обявата е с цел да добиеш повърхностна представа за имота, да прецениш дали в общи линии отговаря на търсенето ти- като квадратура, местоположение и цена. И ако е така, да се свържеш с агенцията. Да получиш по телефона още подробности, които да ти помогнат да решиш дали искаш да видиш или не те устройва.
Човекът преди теб е същия пишман- специалист, а всъщност елементарен кандидат- тарикат.
С колко посредника си работил, господин Гого, та даваш наставления да работим професионално?
Ти, жив брокер виждал ли си и в АНИ влизал ли си?
Въпросите са риторични.:]
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
13-10-2011 - 23:06:05
аз пък миналата година прескочих един нагъл брокер дето ми иска 3,6%. каза че щял да ме съди ама досега не сам осъден
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
13-10-2011 - 23:10:25
Quote
камелия
Quote
gogo84

Няма значение дали е такса или комисионна. За мен и в двата случая са пари поискани без ясна идея за какво се дават.

Човекът преди мен ви каза - като ще искате комисионна поне работете професионално. В момента не съм видял нито една обява написана по професионален начин с всички нужни на купувача данни. Мен ако питате и комисионната от продавача не заслужавате. Разбира се не искам да обидя всички брокери. Сигурно има и такива, които си вършат съвестно работата и пускат хубави обяви. Просто аз до момента не съм попаднал на такава обява.

Идеята не само е ясна, а ти написах няколко пъти какво прави един посредник.
Ти през цялото време тропаш с краче и повтаряш " Не искам пък"!
Не искаш да плащаш, но искаш да ползваш.
А после- идеята не ти била ясна, не си бил видял добре написана обява.
Тава е най- голямата глупост-. обявата е с цел да добиеш повърхностна представа за имота, да прецениш дали в общи линии отговаря на търсенето ти- като квадратура, местоположение и цена. И ако е така, да се свържеш с агенцията. Да получиш по телефона още подробности, които да ти помогнат да решиш дали искаш да видиш или не те устройва.
Човекът преди теб е същия пишман- специалист, а всъщност елементарен кандидат- тарикат.
С колко посредника си работил, господин Гого, та даваш наставления да работим професионално?
Ти, жив брокер виждал ли си и в АНИ влизал ли си?
Въпросите са риторични.:]

Лелке Камелке, пак глупости плямпаш: "Обявата била да продобиеш повърностна", до никаква представа smiling smiley. Това е поредната заимствана световна практика предполагам winking smiley. Ако работихте професионално с договори, които защитават и вашите интереси, щяхте да пишете обявите, колкото се може по-добре и информативно, именно да пестите и вашето време и времето на хората.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
14-10-2011 - 01:22:50
Госпожо Камелия, отново brotarius ви каза в две изречения най-важното.

Преди три години бях тръгнал по огледи за апартамент, срещнах се с много брокери. Понеже тогава времената бяха в полза на продавача обявите бяха още по-постни от сега. Знаете ли колко имота гледах, които след като видях разпределението ги зачеркнах? Знаете ли колко време загубиха на колегите ви брокери да ме развеждат по имоти? Знаете ли колко собствено време си загубих? Повечето от това време можеше да бъде спестено и за двете страни стига обявите да бяха по-добри - с повече снимки, със скица и т.н. Разбира се в момента се радвам, че не избързах преди три години smiling smiley

И престанете с това "Не искаш да плащаш, но искаш да ползваш". Нито искам да ползвам нито да плащам за запознанства.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
14-10-2011 - 06:51:31
Значи и двете спорещи страни са на едно мнение.
Купуваш си имот, рекламиран от собственик и не виждаш въобще брокер и нищо не му плащаш.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
14-10-2011 - 06:59:30
Quote
brotarius
Quote
dragula
[www.immobilienscout24.de]
Provision: 7,14% inkl. MWST
Това е комисионната - 6 % и 19 % върху нея ДДС - общо 7.14%. Плаща ги купувача. Както и да се представят нещата накрая купувачът плаща всичко. Тук са дадени в прав текст.
Още в началото стана дума, че това няма да е първата дискусия по темата, сигурно няма да е и последната, но резултатът е един и същ.

Чудесен пример smiling smiley
Сега остава да допълниш, че в същия сайт има обяви и на частни лица, както и такива с по-малка комисиона.
Но по интересното е, ти къде точно откриваш прилики между пазара там и това тук?
Първо там не те лъжат, че комисиона се плаща от купувача и продавача, когато има такъв, а е директно казано, че го плаща купувача.
Качеството на обявите е просто абсурдно да го коментираме. Там има адрес, снимки, карта, разположение до по-близките важни магазини, транспорт и така нататък.
И най-важното от всичко. Тази обява я има само веднъж!!! Не е преписана от още 10 агенции, агенциите не преписват обявите на частните лица, изобщо нещата са толкова различни, че е смешно да се тръгва да се прави сравнение.
Всичко това е така, защото там има правила, които се спазват, а тук всеки може да прави, каквото намери за добре.

Но там никой не отива на посочения адрес и да се опитва да купи имота без посредничеството на агенцията, а тук клиентите ни се оплакват защо пращаме сами потенциални купувачи без да сме ги предупредили като напишем номера на блока в обявата или го кажем на някой обадил се.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
14-10-2011 - 10:00:27
Quote
dragula
Quote
brotarius
Quote
dragula
[www.immobilienscout24.de]
Provision: 7,14% inkl. MWST
Това е комисионната - 6 % и 19 % върху нея ДДС - общо 7.14%. Плаща ги купувача. Както и да се представят нещата накрая купувачът плаща всичко. Тук са дадени в прав текст.
Още в началото стана дума, че това няма да е първата дискусия по темата, сигурно няма да е и последната, но резултатът е един и същ.

Чудесен пример smiling smiley
Сега остава да допълниш, че в същия сайт има обяви и на частни лица, както и такива с по-малка комисиона.
Но по интересното е, ти къде точно откриваш прилики между пазара там и това тук?
Първо там не те лъжат, че комисиона се плаща от купувача и продавача, когато има такъв, а е директно казано, че го плаща купувача.
Качеството на обявите е просто абсурдно да го коментираме. Там има адрес, снимки, карта, разположение до по-близките важни магазини, транспорт и така нататък.
И най-важното от всичко. Тази обява я има само веднъж!!! Не е преписана от още 10 агенции, агенциите не преписват обявите на частните лица, изобщо нещата са толкова различни, че е смешно да се тръгва да се прави сравнение.
Всичко това е така, защото там има правила, които се спазват, а тук всеки може да прави, каквото намери за добре.

Но там никой не отива на посочения адрес и да се опитва да купи имота без посредничеството на агенцията, а тук клиентите ни се оплакват защо пращаме сами потенциални купувачи без да сме ги предупредили като напишем номера на блока в обявата или го кажем на някой обадил се.

Да, никой не отива, защото знае, че няма смисъл, тъй като собственика има договор с агенция, която ще си получи комисиона така или иначе.
Ако и тук се работеше така и тук нямаше да има опити за прескачане.
С риск да се потретя, практиката да се рекламира даден имот без писмен договор, освен на купувачите, вреди и на самите АНИ, защото така те сами оставят предпоставки да бъдат прескочени.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход