Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кога се плаща комисионна на АНИ?

Публикувано от gogo84 
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
13-10-2011 - 18:28:34
Моля ви сега госпожо Камелия да обосновете как едно пускане на обява (дори да е платена) плюс един оглед струва 2000 - 3000 лв.?
Моля да не слагате в сметката проверки за тежести, документи и т.н. защото тази работа се извършва от адвоката на купувача.

И какво излиза - че един средно статистически инженер учил 5 години, работил още няколко години за придобиване на опит взима 2000 - 3000 лв. на месец, а един брокер трябва да вземе тези пари за 2-5 часа работа?
-----------------------
Това е все едно да твърдиш, че Бербатов получава седмично по 100000 паунда само за мача в неделя. Явно ти ни приемаш, ни предаваш, не знам само защо Ками продължава да те убеждава, ти нямаш капацитет да разбереш.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
13-10-2011 - 18:29:48
Просто според мен някой се присеща и звъни...
------------
Тук е мястото да щажа, че не аз, ти не си наред, ако наистина мислиш така.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
13-10-2011 - 18:31:13
Който е поне малко в час с пазара знае каква е истината.
----------------
Така е. Само се чудя ти що щеш при знаещите, а василев ?
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
13-10-2011 - 18:36:37
bashbroker, сравняваш несравними неща.

Нали взимаме за пример какво брокерът прави за купувача, а не какво е правил предишните 2-3 месеца за продавача?

Както и да е писна ми да споря. За да прекратя темата ще се съглася с вас. Така или иначе никой от вас не можа да се обоснове защо трябва да взима пари от купувача.

Да прави сте - трябва купувачът да плаща рекета на брокера. Сега доволни ли сте?

А що се отнася до нещата в реалния живот - мисля, че при падащ пазар нещата сами ще се регулират в полза на купувача.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
13-10-2011 - 20:05:09
[www.immobilienscout24.de]
Provision: 7,14% inkl. MWST
Това е комисионната - 6 % и 19 % върху нея ДДС - общо 7.14%. Плаща ги купувача. Както и да се представят нещата накрая купувачът плаща всичко. Тук са дадени в прав текст.
Още в началото стана дума, че това няма да е първата дискусия по темата, сигурно няма да е и последната, но резултатът е един и същ.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
13-10-2011 - 20:20:02
avatar
Quote
gogo84
Положението е съвършено просто:

Моля ви сега госпожо Камелия да обосновете как едно пускане на обява (дори да е платена) плюс един оглед струва 2000 - 3000 лв.?
Моля да не слагате в сметката проверки за тежести, документи и т.н. защото тази работа се извършва от адвоката на купувача.

Господин Гого, неколкократно обясних, че услугата на АНИ е комплексна и включва всички видове проверки, като за целта всяка сериозна агенция разполага и с адвокат, и с инженер, архитект, проектант- според нуждата. И техните услуги са на разположение на купувача. И влизат в цената на услугата. Ако искаш, приемаш услугата. Ако искаш, водиш допълнително И твой адвокат или специалист. Но, си им плащаш. Защото, господин Гого, независимо кой прави справката, на нея има подпис и печат от оторизирания орган.

Quote
gogo84
И какво излиза - че един средно статистически инженер учил 5 години, работил още няколко години за придобиване на опит взима 2000 - 3000 лв. на месец, а един брокер трябва да вземе тези пари за 2-5 часа работа?

И още веднъж да кажа, за да не остана не разбран - аз не съм против да се плаща на някой когато той ми свърши работа. Против съм да плащам когато не ми се свърши работа или свършената работа е многократно по-малко от изисканото възнаграждение.

Ако при една сделка се налагеше брокерът да поработи за мен 10 - 20 дни тогава бих казал, че комисионната му е напълно заслужена и аз бих я платил без да се замисля, но 2000 - 3000 лв. за няколко часа работа - мерси smiling smiley

Господин Гого, парите ги взима фирмата, а нейният служител- брокера, получава процент. Това- за сведение.
Нали не мислиш, че касиерката в супера прибира в джоба си парите от сметката ти, когато пазаруваш?
И последно, господин Гого- ако един общак подава вар и киреч 10-20 дни, дали би му платил 2-3000лв.?
А, дали нотариусът трябва да ти поработи 10-20 дни, че да му платиш нотариалната такса, която на 100 000 е 876.? Та, по твоето виждане, какво толкова е направил?
Написал ти е един нотариален акт и ти го е прочел. Работа за 15 минути.:]
И пак, за кой ли път ти пиша- ти избираш дали да ползваш услугите на посредника.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
13-10-2011 - 21:24:12
Госпожо Камелия, както казах няма да споря повече. Съгласявам се с всичко, което кажете.

Само да спомена, че нотариусът е държавен рекет и там измъкване няма, докато АНИ-тата доколкото знам са частни и може и без тях.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
13-10-2011 - 21:26:50
avatar
Quote
gogo84
Госпожо Камелия, както казах няма да споря повече. Съгласявам се с всичко, което кажете.

Само да спомена, че нотариусът е държавен рекет и там измъкване няма, докато АНИ-тата доколкото знам са частни и може и без тях.

Да, за Андрешко всичко е рекет, щом трябва да си плати.
Когато му плащат, обаче, всичко е наред и си го е заслужил, че и отгоре.:]
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
13-10-2011 - 21:32:00
И нотариусите са частни.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
13-10-2011 - 21:42:00
Quote
dragula
[www.immobilienscout24.de]
Provision: 7,14% inkl. MWST
Това е комисионната - 6 % и 19 % върху нея ДДС - общо 7.14%. Плаща ги купувача. Както и да се представят нещата накрая купувачът плаща всичко. Тук са дадени в прав текст.
Още в началото стана дума, че това няма да е първата дискусия по темата, сигурно няма да е и последната, но резултатът е един и същ.

Чудесен пример smiling smiley
Сега остава да допълниш, че в същия сайт има обяви и на частни лица, както и такива с по-малка комисиона.
Но по интересното е, ти къде точно откриваш прилики между пазара там и това тук?
Първо там не те лъжат, че комисиона се плаща от купувача и продавача, когато има такъв, а е директно казано, че го плаща купувача.
Качеството на обявите е просто абсурдно да го коментираме. Там има адрес, снимки, карта, разположение до по-близките важни магазини, транспорт и така нататък.
И най-важното от всичко. Тази обява я има само веднъж!!! Не е преписана от още 10 агенции, агенциите не преписват обявите на частните лица, изобщо нещата са толкова различни, че е смешно да се тръгва да се прави сравнение.
Всичко това е така, защото там има правила, които се спазват, а тук всеки може да прави, каквото намери за добре.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход