Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кога се плаща комисионна на АНИ?

Публикувано от gogo84 
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
13-10-2011 - 17:07:06
avatar
Quote
gogo84
Както казах по-рано - дори да се обади човек на обява от агенция като се стигне до сделка винаги може да се преговаря за цената и така нежеланата и неизползвана натрапена услуга от АНИ-то да не бъде платена.

Пример - отиваме на оглед за апратамент за 60 000 EUR, харесва ни, казваме на продавача (или на брокера) - аз имам 55 000 EUR и нито стотинка повече. Ако продавачът и брокерът са доволни се стига до сделка, ако не - здраве да е smiling smiley

Както по- рано, така и сега, пишеш недомислици- много, много меко казано.
Ако целта ти е да го играеш турист на пазара на имоти, можеш да възклицаваш " Здраве да е", докато някой продавач или брокер, или и двамата заедно, не решат да ти напомнят, че трябва да уважаваш другите, ако искаш да уважават теб. Пак меко, ама много меко, казано.
И понеже имам здрави нерви, калени през годините комуникация с индивиди като твоя милост, ще ти обясня отново.
За цената се договаряш с продавача.
Процент от цената плащаш за услугата на брокера.
Така че, ако продавачът иска 60 000, а ти имаш 55 000 и той, ПРОДАВАЧЪТ, се съгласи да свали цената на 55 000, ще трябва да намериш пари за комисионната на брокера- 2-3% от тези 55 000. Толкова ще даде и продавачът.
Както виждам, продължаваш да мислиш как хем да ползваш услугата на посредника, хем да не си платиш, твърдейки че ти я натрапва, като че ли той- ПОСРЕДНИКЪТ е издирил телефона ти, обсажда те с обаждания и насила иска да те заведе на оглед и да ти подготви сделката..
Трудно става, напоследък прескачането. Щото има фирми за събиране на вземания. Хем ще вземат парите, които дължиш на посредника, хем ще им платиш и тяхната заработка.smoking smiley
Има едно правило- " Който плаща зле, плаща два пъти".:]
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
13-10-2011 - 17:17:54
Камелия,
защо пак се изказваш неподготвена? Искаш ли от личен опит да ти кажа какво се случва, когато публикуваш обява като частно лице? Все още ми се обаждат разни да ми посредничат за продажбата на апартамента, който съм продал преди повече от година и половина....


Quote
камелия
Quote
gogo84
Както казах по-рано - дори да се обади човек на обява от агенция като се стигне до сделка винаги може да се преговаря за цената и така нежеланата и неизползвана натрапена услуга от АНИ-то да не бъде платена.

Пример - отиваме на оглед за апратамент за 60 000 EUR, харесва ни, казваме на продавача (или на брокера) - аз имам 55 000 EUR и нито стотинка повече. Ако продавачът и брокерът са доволни се стига до сделка, ако не - здраве да е smiling smiley

Както по- рано, така и сега, пишеш недомислици- много, много меко казано.
Ако целта ти е да го играеш турист на пазара на имоти, можеш да възклицаваш " Здраве да е", докато някой продавач или брокер, или и двамата заедно, не решат да ти напомнят, че трябва да уважаваш другите, ако искаш да уважават теб. Пак меко, ама много меко, казано.
И понеже имам здрави нерви, калени през годините комуникация с индивиди като твоя милост, ще ти обясня отново.
За цената се договаряш с продавача.
Процент от цената плащаш за услугата на брокера.
Така че, ако продавачът иска 60 000, а ти имаш 55 000 и той, ПРОДАВАЧЪТ, се съгласи да свали цената на 55 000, ще трябва да намериш пари за комисионната на брокера- 2-3% от тези 55 000. Толкова ще даде и продавачът.
Както виждам, продължаваш да мислиш как хем да ползваш услугата на посредника, хем да не си платиш, твърдейки че ти я натрапва, като че ли той- ПОСРЕДНИКЪТ е издирил телефона ти, обсажда те с обаждания и насила иска да те заведе на оглед и да ти подготви сделката..
Трудно става, напоследък прескачането. Щото има фирми за събиране на вземания. Хем ще вземат парите, които дължиш на посредника, хем ще им платиш и тяхната заработка.smoking smiley
Има едно правило- " Който плаща зле, плаща два пъти".:]
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
13-10-2011 - 17:25:57
Все още ми се обаждат разни да ми посредничат за продажбата на апартамента, който съм продал преди повече от година и половина....
---------------
Което означава, че все още върви твоята обява .
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
13-10-2011 - 17:27:31
А не е ли така?
-----------
Не, не е така. Да спреш с глупостите предлагам, почини малко с измислиците.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
13-10-2011 - 17:31:50
Ти наред ли си? Къде върви? Апартамента е продаден май 2010г. ))))) Просто според мен някой се присеща и звъни...Само да ти отбележа, че агенциитее, които са го предлагали са уведомени още на другия ден след продажбата...


Quote
bashbroker
Все още ми се обаждат разни да ми посредничат за продажбата на апартамента, който съм продал преди повече от година и половина....
---------------
Което означава, че все още върви твоята обява .
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
13-10-2011 - 17:41:33
Quote
bashbroker
А не е ли така?
-----------
Не, не е така. Да спреш с глупостите предлагам, почини малко с измислиците.
Какви измислици те гонят бе. Оф не си наред и това е. Спирам с тебе да комуникирам, защото няма смисъл. Който е поне малко в час с пазара знае каква е истината. Другите нека вярват на башброкера *pardon*

tuomas защо не си използвал предплатена карта? След това я хвърляш и нямаш грижи. Аз ако на личния ми телефон (или още по зле служебният) върви такъв тероризъм просто ще откача.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
13-10-2011 - 17:45:41
avatar
Quote
tuomas
Камелия,
защо пак се изказваш неподготвена? Искаш ли от личен опит да ти кажа какво се случва, когато публикуваш обява като частно лице? Все още ми се обаждат разни да ми посредничат за продажбата на апартамента, който съм продал преди повече от година и половина....

Има някой неподготвен, но не съм аз.
Хем си болднал абзаца, хем пак не си разбрал.

Quote
камелия
като че ли той- ПОСРЕДНИКЪТ е издирил телефона ти, обсажда те с обаждания и насила иска да те заведе на оглед и да ти подготви сделката..

Когато си пуснал офертата си, дал ли си телефон?
Дал си.
Посредникът, обаждайки ти се на дадения от теб, телефон, дали прави специално издирване? Дали ти не си този, който съобщава, че продава?
И дали ти, подавайки офертата, се явяваш продавач или купувач?
Защото, репликата ми беше отправена към един купувач.
Или за теб няма значение какво точно се говори- важното е да плюеш по посредниците?.:]
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
13-10-2011 - 17:50:55
Госпожо Камелия, явно вие брокерите живеете в някакъв ваш измислен свят. Разбирам, че до преди 2-3 години с всичките тези шарани хвърлили се да купуват имоти дори и за такива като вас беше лесно да правят лесни пари, но тези години отминаха и хората вече си правят сметка.

Ами щом на 55 000 EUR ще трябва да платя комисионна тя автоматично отива при продавача - както казах по-рано - заявявам, че давам 55 000 EUR и нито стотинка повече. Продавачът да си решава.

> Както виждам, продължаваш да мислиш как хем да ползваш услугата на посредника,
> хем да не си платиш, твърдейки че ти я натрапва
Никъде не видях да съм писал, че искам да използвам услуга на посредника.

Когато някой иска да продаде нещо - било то имот, кола, колело или нещо друго той трябва да се опита по някакъв начин да пусне обява за стоката, която продава и след това да осигури оглед за потенциални купувачи. А това дали продавачът ще го направи сам или ще използва услугите на АНИ си е негова работа, която купувачът не го интересува.

Както казах и по-рано и на което вие не отговорихте - до сега не ми се е случвало като си купувам кола автокъщата да ми иска процент, защото видиш ли те са ми я изложили, за да мога аз да я видя.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
13-10-2011 - 18:08:43
avatar
Quote
gogo84
Госпожо Камелия, явно вие брокерите живеете в някакъв ваш измислен свят. Разбирам, че до преди 2-3 години с всичките тези шарани хвърлили се да купуват имоти дори и за такива като вас беше лесно да правят лесни пари, но тези години отминаха и хората вече си правят сметка.

Ами щом на 55 000 EUR ще трябва да платя комисионна тя автоматично отива при продавача - както казах по-рано - заявявам, че давам 55 000 EUR и нито стотинка повече. Продавачът да си решава.

> Както виждам, продължаваш да мислиш как хем да ползваш услугата на посредника,
> хем да не си платиш, твърдейки че ти я натрапва
Никъде не видях да съм писал, че искам да използвам услуга на посредника.

Когато някой иска да продаде нещо - било то имот, кола, колело или нещо друго той трябва да се опита по някакъв начин да пусне обява за стоката, която продава и след това да осигури оглед за потенциални купувачи. А това дали продавачът ще го направи сам или ще използва услугите на АНИ си е негова работа, която купувачът не го интересува.

Както казах и по-рано и на което вие не отговорихте - до сега не ми се е случвало като си купувам кола автокъщата да ми иска процент, защото видиш ли те са ми я изложили, за да мога аз да я видя.

Виж, млади господине,
Това, че упорито се правиш на недоразбрал, си е твой проблем.
Написах ти с думи прости какво значи да не ползваш нечия услуга- да не искаш от този човек да се занимава с теб. В случая с НИ- като се обадиш по телефона и разбереш, че е агенция, да затвориш и да не искаш НИЩО от хората, работещи там.
Просто е, но за теб се явява много сложно.
Не ми обяснявай на мен какво трябва да направи някой, който иска да продаде нещо. Негова работа е как ще постъпи и не си ти този, който ще му нареди какво да направи.
Ставаш не само смешен, а и жалък в напъните си да обясниш защо искаш да минеш метър.
Или приемаш услугата на посредника, който ти осигурява сделката отвсякъде, или не се обаждаш.
Дори дете от помощно училище би разбрало.
И престани да ме питаш защо в автокъщата не ти искат процент, задето са изложили колата, а помисли защо ти искат пари за репатрак, защо не ти предлагат специалист, който да направи прегледа й, да попълни протокол и да го подпише, гарантирайки за изправността й, защо не ти намерят нотариус и не ти направят проверка в КАТ дали колата не е крадена.
Спирам, защото във всеки пост ти отговарям, давам ти сравнения, които по принцип не би трябвало да се правят, тъй като при всеки артикул има специфика- все с надеждата нещо да прихванеш.
Явно, не става- Андрешко, в комбинация с Бай Ганьо, са непобедими.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
13-10-2011 - 18:25:12
Положението е съвършено просто:

при колите - има много повече коли отколкото купувачи и там няма място за посредници
при имотите - до скоро имаше много повече купувачи отколкото имоти и в този бизнес се намъкнаха посредници, защото притиснатия купувач нямаше къде да ходи и трябваше да плати на посредника, за да не изпусне влака.

Но какво става сега? Имотите започват да стават повече от купувачите и те вече не бързат, правят си сметка и не им е приятно да бъдат рекетирани от брокери.

Щом само за свършена работа говорите хайде да задълбаем малко и да ми дадете една разбивка на това каква работа върши един брокер за купувача?

Приемаме (колкото и да е абсурдно), че когато АНИ пусне обява в интернет и заведе клиент на оглед то тази работа трябва да се плати от купувача.

В една сделка примерно за 50 000 EUR комисионната за АНИ-то е 1000 - 1500 EUR. Това ще рече 2000 - 3000 лв.

Моля ви сега госпожо Камелия да обосновете как едно пускане на обява (дори да е платена) плюс един оглед струва 2000 - 3000 лв.?
Моля да не слагате в сметката проверки за тежести, документи и т.н. защото тази работа се извършва от адвоката на купувача.

И какво излиза - че един средно статистически инженер учил 5 години, работил още няколко години за придобиване на опит взима 2000 - 3000 лв. на месец, а един брокер трябва да вземе тези пари за 2-5 часа работа?

И още веднъж да кажа, за да не остана не разбран - аз не съм против да се плаща на някой когато той ми свърши работа. Против съм да плащам когато не ми се свърши работа или свършената работа е многократно по-малко от изисканото възнаграждение.

Ако при една сделка се налагеше брокерът да поработи за мен 10 - 20 дни тогава бих казал, че комисионната му е напълно заслужена и аз бих я платил без да се замисля, но 2000 - 3000 лв. за няколко часа работа - мерси smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход