Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кога се плаща комисионна на АНИ?

Публикувано от gogo84 
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
13-10-2011 - 14:55:48
Quote
gogo84
Значи аз ако откажа да платя комисионна на АНИ чиито услуги не искам да използвам следва, че извивам ръцете на продавача и той ще се чувства прецакан така ли?

Ами нека посмятаме - да вземем един примерен апартамент за 50 000 EUR. По модела, който ти (а и останалите брокери) се опитваш да наложиш излиза:
Продавачът трябва да плати - от 1000 до 1500 EUR на АНИ-то. Същото трябва да плати и купувачът. Понеже продавачът си калкулирал тези разходи в цената излиза, че купувачът трябва да плати 2000 - 3000 EUR на АНИ, което е наето от продавача, за да свърши работата, която продавачът не е искал да свърши.
В конкретния пример изключваме варианта, в който АНИ-то се е обадило на продавача и е обещало да рекламира имота му безплатно т.е. да се надява само на процент от купувача.

И сега като теглим чертата какво излиза? Понеже продавачът не е искал да отдели половин един час и да си пусне сам обявата (или ако е толкова зле с компютрите да даде 20 лв. на някое комшииче да го направи) той решава да натовари купувача с 2000 - 3000 EUR.

В такъв случай кой ще се чувста прецакан? Дали няма да е купувачът?
Е 12 страници и най сетне го разбра. Браво!!!
Quote
gogo84
Добре приемам за възнаграждението. Щом така пише в закона така да е.

> Не се обаждай в агенция и не искай нищо от работещите там.
Ще послушам съвета ви. Няма да се обаждам в агенция. Ще звъня на телефона даден в обявата, ако разбера, че е агенция - затварям.
А и ако искаш добри оферти и нямаш вътрешни хора в поне няколко агенции не се надявай. Добрите оферти не излизат изобщо в сайтовете. Аз и за това си търсих сам и не сбърках. Успех и на теб.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
13-10-2011 - 15:03:35
avatar
Quote
hunterA

А и ако искаш добри оферти и нямаш вътрешни хора в поне няколко агенции не се надявай. Добрите оферти не излизат изобщо в сайтовете. Аз и за това си търсих сам и не сбърках. Успех и на теб.

Поредната градска легенда, останала от времето на соца, когато всичко се пазаруваше под рафта!:]
Интересно, като в сайтовете не излизат добрите оферти, ти по блоковете ли звъня от врата на врата, за да ги намериш?smoking smiley:]
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
13-10-2011 - 15:12:42
Quote
камелия
Quote
hunterA

А и ако искаш добри оферти и нямаш вътрешни хора в поне няколко агенции не се надявай. Добрите оферти не излизат изобщо в сайтовете. Аз и за това си търсих сам и не сбърках. Успех и на теб.

Поредната градска легенда, останала от времето на соца, когато всичко се пазаруваше под рафта!:]
Интересно, като в сайтовете не излизат добрите оферти, ти по блоковете ли звъня от врата на врата, за да ги намериш?smoking smiley:]
Бях описал как съм ги открил. Подобно е, но няма да го пиша публично. А за градската легенда си е съвсем вярна, поне три такива случая знам, но не излезе такова нещо в никой от големите сайтове. Скоро и за офертите за наеми си приказвах с една позната. Та и там се оказа, че е така. Оферта примамка и почва развеждане по др. оферти, а апартамента е отдавна даден под наем (може и с месеци).
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
13-10-2011 - 15:52:47
avatar
Quote
hunterA

Бях описал как съм ги открил. Подобно е, но няма да го пиша публично. А за градската легенда си е съвсем вярна, поне три такива случая знам, но не излезе такова нещо в никой от големите сайтове. Скоро и за офертите за наеми си приказвах с една позната. Та и там се оказа, че е така. Оферта примамка и почва развеждане по др. оферти, а апартамента е отдавна даден под наем (може и с месеци).

На мен и на всички посредници, ни е ясно и не ни представлява интерес.
А, че си вярваш на това, което сте си говорили с познатата ти, също е ясно.
Това е най- често срещания действащ механизъм, който довежда лаика до убеждението, че всяка професия е фасулска работа. Нещо като поговорката за кучето- дето си мислело, че е готово за касапин, щото седяло пред витрината на месарницата дълго време.winking smiley
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
13-10-2011 - 16:34:30
Както казах по-рано - дори да се обади човек на обява от агенция като се стигне до сделка винаги може да се преговаря за цената и така нежеланата и неизползвана натрапена услуга от АНИ-то да не бъде платена.

Пример - отиваме на оглед за апратамент за 60 000 EUR, харесва ни, казваме на продавача (или на брокера) - аз имам 55 000 EUR и нито стотинка повече. Ако продавачът и брокерът са доволни се стига до сделка, ако не - здраве да е smiling smiley
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
13-10-2011 - 16:34:35
, А и ако искаш добри оферти и нямаш вътрешни хора в поне няколко агенции не се надявай. Добрите оферти не излизат изобщо в сайтовете
-------------------
Твоите измислици и простотии вървят във възходяща градация, по-голяма тъпня от тази не си писал скоро. Иди на лекар бе човек, моля те.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
13-10-2011 - 16:41:05
имам деца и какво от това.досега съм направил 13 сделки и никои не мие искал удостоверение за наследници.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-10-13 16:42 от nradev.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
13-10-2011 - 16:45:30
Скоро и за офертите за наеми си приказвах с една позната. Та и там се оказа, че е така. Оферта примамка и почва развеждане по др. оферти, а апартамента е отдавна даден под наем (може и с месеци).
-------------
Рано, рано са те изписали.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
13-10-2011 - 16:54:55
[www.btv.bg]

В този случай сигурно доста АНИ-та са взели комисионна да проверяват закупените имоти преди сделката. Е свършили са си много професионално работата.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
13-10-2011 - 17:01:52
Quote
bashbroker
, А и ако искаш добри оферти и нямаш вътрешни хора в поне няколко агенции не се надявай. Добрите оферти не излизат изобщо в сайтовете
-------------------
Твоите измислици и простотии вървят във възходяща градация, по-голяма тъпня от тази не си писал скоро. Иди на лекар бе човек, моля те.
А не е ли така? Три такива оферти имах на които съм попаднал, само една беше с брокер и не излезе в сайт, брокера ми звънна за да ме информира. Какво следва агенциите си предлагат имота на хората с които работят в момента преди да са го качили в нета. Ако ли не тогава го качвате, т.е. или трябва да имаш вземане даване с голяма част от брокерите или търсиш сам. За това и Имотко казва че няма нищо читаво по сайтовете. Остават само оферти за които не се намират бързо купувачи и в 99% са боклуци или надценени.
А за лекар-психиатър върви ти или търси там счетоводителя или който там припознаваш във всеки твой пост за да си комуникирате с него. Аз не мога да сляза на такова откачено ниво.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход