Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

НАЕМАТЕЛ ИЛИ ИПОТЕКАР, КОЕ ДА ИЗБЕРЕМ?

Публикувано от Wilson 
Re: НАЕМАТЕЛ ИЛИ ИПОТЕКАР, КОЕ ДА ИЗБЕРЕМ?
15-11-2010 - 12:05:56
Quote
Wilson
а как ти звучи 30 години роб на Наемодателя ... и накрая на улицата ... и немаш нищо ... всичко си профукал ... кажи де как ...
на мен ми звучи като BETTER OFF DEAD .....
Ми то и малко акъл се иска... кво сега, като не можеш да си управляваш харчовете и глезотиите, дай всички да са като тебе. Иначе си прав. Кой не може да харчи с мярка и да спестява - да се ушива с ипотека - така банката ще се погрижи той самия да има нещо за старини. На принципът на пенсионните фондове и здравната каса.
Някой хора никога не порастват.
Re: НАЕМАТЕЛ ИЛИ ИПОТЕКАР, КОЕ ДА ИЗБЕРЕМ?
15-11-2010 - 12:08:19
avatar
Quote
Svetlio
Quote
valsodar
Я, какъв верен читател съм си имал в твое лице - да се не надяваш направо?
Светльо, отдавна съм се убедил, че с вас по разумен начин не може да се дискутира. Спокойно, няма да ти вадя реплики със задна дата.

Това не са реплики, а са дирекно копираните ЦЕЛИ "мнения" от почти последователни постове...
Пак правиш трагични опити да се измъкнеш. Болда - лично аз не съм видял дори и опит да дискутираш, когато насреща са ти представени някакви аргументи или доводи, а такива е имало с хиляди. - Участието ти в подобни теми, пак винаги е било в стил: ала цитата с "мненията" ти

Както и да е, ти за мен лично си бита карта, предостатъчно внимание получи smiling smiley


По темата.
Ипотекаря е почти наемател, но след определен период става и собственик, до като наемателя - никога. Също, първият разполага със свободата при обитаването, а вторият с посредствеността.

тЪЙ тъй и аз така им хортувам Светльо ... дано се вразумят ... ама това са бездомници, КОИТО НА ВСИЧКИ ОТ ТОВА СА ГОРДИ, ЧЕ
ЖИВЕЯТ ПОД НАЕМ. ПРАУД ТУ БИ КЛОШАР ... или нещо от сорта. Е вземи Ацетон за пример, той освен това е горд, че е и прост ...

с такива хора, каква дискусия искаш ... мизерници ...

а Фалсодар мани го ... и той не си верва ... ама пише ... ей така ... кат' напишеш сто пъти една глупост и вече си верваш, че те
осенило божието прозрение ...*angel*
Re: НАЕМАТЕЛ ИЛИ ИПОТЕКАР, КОЕ ДА ИЗБЕРЕМ?
15-11-2010 - 12:10:41
avatar
Quote
moskvi4
Quote
Wilson
а как ти звучи 30 години роб на Наемодателя ... и накрая на улицата ... и немаш нищо ... всичко си профукал ... кажи де как ...
на мен ми звучи като BETTER OFF DEAD .....
Ми то и малко акъл се иска... кво сега, като не можеш да си управляваш харчовете и глезотиите, дай всички да са като тебе. Иначе си прав. Кой не може да харчи с мярка и да спестява - да се ушива с ипотека - така банката ще се погрижи той самия да има нещо за старини. На принципът на пенсионните фондове и здравната каса.
Някой хора никога не порастват.

като Фалсодар ... вечното дете
Re: НАЕМАТЕЛ ИЛИ ИПОТЕКАР, КОЕ ДА ИЗБЕРЕМ?
15-11-2010 - 12:15:57
Quote
Wilson
Quote
moskvi4
Quote
Wilson
а как ти звучи 30 години роб на Наемодателя ... и накрая на улицата ... и немаш нищо ... всичко си профукал ... кажи де как ...
на мен ми звучи като BETTER OFF DEAD .....
Ми то и малко акъл се иска... кво сега, като не можеш да си управляваш харчовете и глезотиите, дай всички да са като тебе. Иначе си прав. Кой не може да харчи с мярка и да спестява - да се ушива с ипотека - така банката ще се погрижи той самия да има нещо за старини. На принципът на пенсионните фондове и здравната каса.
Някой хора никога не порастват.

като Фалсодар ... вечното дете
Не се опитвай да ме апострофираш, ако нямаш какво да кажеш. Или, може би, не си разбрал какво искам аз да кажа?
Ти самият си го написал: "... всичко си профукал". Ми ако всичко профукваш, имаш два варианта:
1. харчиш по-малко
2. изкарваш повече.
Изборът е твой. Но... вземам ипотека, че да може да остане нещо, щот всичко опуквам - не е вариянт. Поне за нормалните, мислещи хора.
Re: НАЕМАТЕЛ ИЛИ ИПОТЕКАР, КОЕ ДА ИЗБЕРЕМ?
15-11-2010 - 12:44:20
avatar
Quote
ASSETION
Поне петима ми се изредиха да ме убеждават как трябвало да купя и как ще ми уредят дори кредита, щото сега банките давали на куцо и сакато, а те имали хора познати с които работели, не било проблем, само да си платя за 6 месеца осигуровки на 600 лева заплата ли нещо подобно беше. Ламята даже почти я убеди една нейна позната да и натресе за 40 000 едностаен бардак гредоред smiling smiley че било супер изгодно...
Кой е виновен? да не е арменския поп а? кой се мъчи да ме убеждава? Крокодила Гена?
Точно вие имате огромна вина- аз продължавам да пледирам за избесването ви по улични стълбове... и все пак е по добра алтернатива отколкото да се мъчите цял живот на хляб и маргарин...


п.п. ЗАБЕЛЯЗАЛИ ЛИ СТЕ НАПОСЛЕДЪК ЧЕ ПОВЕЧЕТО ТАКСИМЕТРАДЖИИ ВЕЧЕ СА БЕЛИ ХОРА?
Започвам да се замислям дали безработните брокери не са започнали да изместват циганите... то от едната до другата професия разлика в изискванията няма...

Всеки има глава на раменете си. Виновен е този, който взима решението. А това не е брокера. Брокерът има интерес да има сделка и да
гарантира сделката от правна гледна точка ... нищо повече. Пък Вие кат' сте тъпи ... вЕрвайте на лелки брокерици и брокери дет' карат
Кайени ...
Re: НАЕМАТЕЛ ИЛИ ИПОТЕКАР, КОЕ ДА ИЗБЕРЕМ?
15-11-2010 - 14:06:56
avatar
Quote
moskvi4
Quote
Wilson
Quote
moskvi4
Quote
Wilson
а как ти звучи 30 години роб на Наемодателя ... и накрая на улицата ... и немаш нищо ... всичко си профукал ... кажи де как ...
на мен ми звучи като BETTER OFF DEAD .....
Ми то и малко акъл се иска... кво сега, като не можеш да си управляваш харчовете и глезотиите, дай всички да са като тебе. Иначе си прав. Кой не може да харчи с мярка и да спестява - да се ушива с ипотека - така банката ще се погрижи той самия да има нещо за старини. На принципът на пенсионните фондове и здравната каса.
Някой хора никога не порастват.

като Фалсодар ... вечното дете
Не се опитвай да ме апострофираш, ако нямаш какво да кажеш. Или, може би, не си разбрал какво искам аз да кажа?
Ти самият си го написал: "... всичко си профукал". Ми ако всичко профукваш, имаш два варианта:
1. харчиш по-малко
2. изкарваш повече.
Изборът е твой. Но... вземам ипотека, че да може да остане нещо, щот всичко опуквам - не е вариянт. Поне за нормалните, мислещи хора.

moskvi4,
не те апострофирам просто констатирам.

Под всичко си профукал ИМАМ ВПРЕДВИД, ЧЕ СИ ПРОФУКАЛ ПАРИТЕ ЗА НАЕМИ, ВМЕСТО ДА СИ ИМАШ
ИМОТ --- ТВОЙ СОБСТВЕН --- Т.Е ДА СИ ПРИДОБИЛ НЕЩО, А НЕ ПРЕДПОСТАВЯМ, ЧЕ СИ ИЗХАРЧИЛ
ВСИЧКИТЕ СИ ПАРИ --- ТИ МОЖЕ ДА СИ ИМАШ ТАКИВА, НАЛИЧНИ В БАНКА ... НО ТАКА ИЛИ ИНАЧЕ ТОВА
НЕ ОМАЛОМАЖАВА ФАКТА, ЧЕ СИ ПРОФУКАЛ ЗА 30 ГОДИНИ ЕДИН КУП ПАРИ ЗА НАЕМИ!

АЙДЕ СЕГА ТИ МЕ ОПРОВЕРГАЙ, ДА ВИДИМ ДАЛИ ЩЕ МОЖЕШ ...................
Re: НАЕМАТЕЛ ИЛИ ИПОТЕКАР, КОЕ ДА ИЗБЕРЕМ?
15-11-2010 - 14:30:24
Quote
Wilson
moskvi4,
не те апострофирам просто констатирам.

Под всичко си профукал ИМАМ ВПРЕДВИД, ЧЕ СИ ПРОФУКАЛ ПАРИТЕ ЗА НАЕМИ, ВМЕСТО ДА СИ ИМАШ
ИМОТ --- ТВОЙ СОБСТВЕН --- Т.Е ДА СИ ПРИДОБИЛ НЕЩО, А НЕ ПРЕДПОСТАВЯМ, ЧЕ СИ ИЗХАРЧИЛ
ВСИЧКИТЕ СИ ПАРИ --- ТИ МОЖЕ ДА СИ ИМАШ ТАКИВА, НАЛИЧНИ В БАНКА ... НО ТАКА ИЛИ ИНАЧЕ ТОВА
НЕ ОМАЛОМАЖАВА ФАКТА, ЧЕ СИ ПРОФУКАЛ ЗА 30 ГОДИНИ ЕДИН КУП ПАРИ ЗА НАЕМИ!

АЙДЕ СЕГА ТИ МЕ ОПРОВЕРГАЙ, ДА ВИДИМ ДАЛИ ЩЕ МОЖЕШ ...................
Разбира се, че мога....

Срещу вариант наем стоят два варианта за купуване на собствено жилище:
1. със собствени средства
2. с ипотечен заем

Ако си имал собствени средства и си ги набил в жилище - губиш лихвите по депозита, където иначе би държал парите.
Ако си взел заем - плащаш лихви на банката.

При сегашната ситуация - визирам последните няколко години, е много по-изгодно да си под наем.
Тоест наемът е по-малък от лихвите по кредит и лихвите по депозит...

Мога да ти го докажа и със сметки, но е правено стотици пъти тук ...

Та както ти каза, единствената далавера от закупуване на имот е, ако си келеш, който не може да си обуздае харчовете, банката да му събира за старини, заради самият него.

p.s. Писането с големи букви помага ли ти по някакъв начин? Защото, ако нямаш проблеми с очите, е безмислено и в интернет етикета се смята за крещене.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-11-15 14:32 от moskvi4.
Jim
Re: НАЕМАТЕЛ ИЛИ ИПОТЕКАР, КОЕ ДА ИЗБЕРЕМ?
15-11-2010 - 22:33:06
Тази тема още продължава...*pardon*
Москвич, ти чел ли си я цялата. Прочети един линк на Гриинбул на 8 страница - това което си написал е написано с цифри. Последните 15 страници срещу математическата логика има само лозунги и кухи фрази. Но прочетох и нещо интересно - някой се беше похвалил, че сега е собственик - щастлив ипотекар. Вече ъпърите са станали "щастливи" ипотекари, браво.
Казаха по новините (не че не се знаеше), че лихвите по кредитите у нас са най-високи в цивилизования свят, и то с голяма преднина. Но това е нещо съвсем маловажно пред върховната и вечна нирвана да станеш собственик на апартамент в "центъра на вселената".
Ама никой не е виновен, че някой е бягал от часовете по математика още от 5 клас.
Анонимен потребител
Re: НАЕМАТЕЛ ИЛИ ИПОТЕКАР, КОЕ ДА ИЗБЕРЕМ?
16-11-2010 - 07:07:32
Quote
Jim
лихвите по кредитите у нас са най-високи в цивилизования свят, и то с голяма преднина. Но това е нещо съвсем маловажно пред върховната и вечна нирвана да станеш собственик на апартамент в "центъра на вселената".
народопсихология - к'во да праи'ш
Re: НАЕМАТЕЛ ИЛИ ИПОТЕКАР, КОЕ ДА ИЗБЕРЕМ?
16-11-2010 - 12:59:02
avatar
Quote
moskvi4
Quote
Wilson
moskvi4,
не те апострофирам просто констатирам.

Под всичко си профукал ИМАМ ВПРЕДВИД, ЧЕ СИ ПРОФУКАЛ ПАРИТЕ ЗА НАЕМИ, ВМЕСТО ДА СИ ИМАШ
ИМОТ --- ТВОЙ СОБСТВЕН --- Т.Е ДА СИ ПРИДОБИЛ НЕЩО, А НЕ ПРЕДПОСТАВЯМ, ЧЕ СИ ИЗХАРЧИЛ
ВСИЧКИТЕ СИ ПАРИ --- ТИ МОЖЕ ДА СИ ИМАШ ТАКИВА, НАЛИЧНИ В БАНКА ... НО ТАКА ИЛИ ИНАЧЕ ТОВА
НЕ ОМАЛОМАЖАВА ФАКТА, ЧЕ СИ ПРОФУКАЛ ЗА 30 ГОДИНИ ЕДИН КУП ПАРИ ЗА НАЕМИ!

АЙДЕ СЕГА ТИ МЕ ОПРОВЕРГАЙ, ДА ВИДИМ ДАЛИ ЩЕ МОЖЕШ ...................
Разбира се, че мога....

Срещу вариант наем стоят два варианта за купуване на собствено жилище:
1. със собствени средства
2. с ипотечен заем

Ако си имал собствени средства и си ги набил в жилище - губиш лихвите по депозита, където иначе би държал парите.
Ако си взел заем - плащаш лихви на банката.

При сегашната ситуация - визирам последните няколко години, е много по-изгодно да си под наем.
Тоест наемът е по-малък от лихвите по кредит и лихвите по депозит...

Мога да ти го докажа и със сметки, но е правено стотици пъти тук ...

Та както ти каза, единствената далавера от закупуване на имот е, ако си келеш, който не може да си обуздае харчовете, банката да му събира за старини, заради самият него.

p.s. Писането с големи букви помага ли ти по някакъв начин? Защото, ако нямаш проблеми с очите, е безмислено и в интернет етикета се смята за крещене.

По отношение на 1-вия болд така и не успя да ме убедиш кое му е по-изгодното да живееш под наем. Както писах
в по-предни постове двустайно жилище можеш да си закупиш и срещу месечна вноска по ипот. кредит в размер на 395 евро,
че и по-малко,
и то за разумен срок - 12/13 год. и то в комуникативен район, да вярно двустайно - 60/70 м2, но какво от това?

Съгласи се масово хората дават по 250-500 евро за наеми. Е на това пък кое му е разумното. Били мобилни -
глупости - поредното оправдание, за липсата на предприемчивост и вземане на решение за покупка на жилище.
И защо винаги предпоставяте, че на 100% банката трябва да те финансира. Повечето хора имат около 30-40%
от сумата кеш и се нуждаят от частично кредитиране, което 'ликвидират' за 5 години.

По отношение на 2-рия болд НИКОГА НЕ СЪМ КАЗВАЛ ПОДОБНО НЕЩО! smiling smiley

Та така бедни ми moskvi4 *smiley_ahh*

п.п Не ме разбирай грешно ... живей си под наем ... щом така те устройва. Не ми пречиш ... просто си дискутираме *black eye*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход