Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

чии интереси защитават брокерите

Публикувано от въпросец 
Re: чии интереси защитават брокерите
12-08-2010 - 16:56:44
Той извършва (или организира и контролира изваршването на) всички възможни, допустими от закона проверки.
--------------------
За хиляден път Тинки - брокера ще направи проверките, допустими от закона, но не може да носи отговорност за невалидността на нито един документ, неиздаден от него, нито за неизпълнение на предв. или друг договор на някоя от страните. Всъщност и този въпрос е разискван в десетки страници тук, няма нещо ненаписано по него , или нещо неясно, вие обаче някога няма да спрете да се тормозите защо аджеба тия взимат толкова пари, като нито са ми на образованието, нито на това на Тинката 76, ами можем, взимаме, вие вместо да се терзаете от мислите за това кой колко взима, направете така, че и вие да взимате , не само да плюете.
Re: чии интереси защитават брокерите
12-08-2010 - 16:59:09
Quote
Тинки Уинки
1. Адвокатите и нотариусите са учили по 5-6 години за тая работа.
2. Освен това мисля имат и профвесионални застраховки.

3. Тях сам си ги избираш - не ти казват - щом ще се съдиш с този, т.к. аз съм му адвокат на него значи ще бъда и на теб smiling smiley (как само звучи а)

В повечето случаи дело се губи не защото адвоката не е направил нещо, а защото този, който защитава е сгазил лука.

В отговор:
1. Резултата от "училите" адвокати и нотариуси е налице - на пръсти се броят качествените, действително професионалистите сред тях!!!
2. Темата за застраховките е доста обширна - предлагам да й се посвети специална дискусия...
3. По неадекватно сравнение отдавна не бях срещал! Брокера по НИ работи по сделката, а не защитава страна в съдебно производство!!!

Колкото до делата - те се печелят или губят съобразно конкретния казус. Другото са празни приказки...

*black eye*
Re: чии интереси защитават брокерите
12-08-2010 - 17:01:46
Вие как определихте вашата комисионна? Защо да е 3%, а не 0.3%?
---------------------
Защото така сме преценили и нито е твоя работа, нито си капацитет, пред който да обясняваме защо така сме решили.
tino76,това - "значи според дичката и проверките не са работа на брокера " къде го прочете злобчо ?
"българският брокер е див балкански субект " - после ще казвате, че съм дразнител, че обиждам, четеш ли това, което пишеш ? Или смяташ, че ние сме такива, а ти - не ?! Ти си озлобен неудачник.
Анонимен потребител
Re: чии интереси защитават брокерите
12-08-2010 - 17:25:21
Аз не искам брокера да носи отговорност за документи с невярно съдържание.
Аз питам какво става ако брокера "пропусне" да направи някоя проверка или умишлено въведе клиента си в заблуждение?

Примери да давам ли.

Вземи коя да е обява в Ливадите и питай има ли канализация - веднага ще ти отговорят ДА-А-А-А.
Е да де ама не навсякъде има.
Е, носи ли брокерът отговорност за това че ти е казал - ДА-А-А-А?
Re: чии интереси защитават брокерите
12-08-2010 - 18:05:13
Посредника по имотни сделки не е брокер! Понятието брокер е дефинирано в закона за борсите и стоковите тържища!Мимикрията и присламчването към професията брокер цели да оправдае исканите 6 % за няма нищо!Брокера сключва сделки на борсата или тържището с други участници на борсата или тържището и няма нищо общо с агенциите по запознанства!*book*
Re: чии интереси защитават брокерите
12-08-2010 - 18:24:07
По-долу извадка за ограмотяване,що е то брокер и вписва ли се агента по запознанства в характеристиките на професията брокер!





Раздел III.

Брокер

Чл. 38.

(1) Брокерът е физическо лице, което сключва сделки на борсата от името на член на стоковата борса.

(2) Брокерът сключва сделки на стоковата борса в съответствие с интересите на клиентите и членовете на стоковата борса.

Чл. 39. Брокерът няма право да сключва сделки на стоковата борса за своя сметка нито лично, нито чрез трето лице.

Чл. 40. (Изм. - ДВ, бр. 85 от 2006 г., в сила от 20.10.2006 г.) (1) Брокер може да бъде лице, което е вписано в регистъра на брокерите, осъществяващи дейност на стокова борса.

(2) В регистъра на брокерите, осъществяващи дейност на стокова борса, се вписва лице, което:

1. е дееспособно и не е осъждано за умишлено престъпление от общ характер;

2. отговаря на следните изисквания за квалификация при извършване на брокерска дейност:

а) завършило е средно образование;

б) преминало е курс на обучение за брокерска дейност на стокова борса, проведен от организатор, регистриран от комисията въз основа на одобрен от комисията учебен план.

(3) Вписването в регистъра на брокер, осъществяващ дейност на стокова борса, се извършва въз основа на писмено заявление до комисията, което трябва да съдържа трите имена, ЕГН, номер на документ за самоличност и постоянен адрес на заявителя. Към заявлението се прилагат:

1. свидетелство за съдимост;

2. документ за завършено средно или висше образование;

3. документ за завършен курс на обучение за брокерска дейност на стокова борса.

(4) Комисията разглежда заявлението и взема решение за извършване на регистрацията в рамките на 5 работни дни от датата на получаване на заявлението.

(5) Комисията заличава брокер от регистъра на брокерите, осъществяващи дейност на стокова борса, при:

1. писмена молба на брокера за заличаване;

2. промени на обстоятелствата, поради които лицето вече не отговаря на изискванията на ал. 2, т. 1.

(6) След заличаване на регистрацията като брокер на стокова борса комисията отнема издаденото удостоверение и оповестява това публично.

(7) Заличеният от регистъра брокер няма право да сключва сделки на стоковите борси.

Чл. 41. (Изм. - ДВ, бр. 85 от 2006 г., в сила от 20.10.2006 г.) Брокер не може да сключи договор с повече от един член на стоковата борса.

Чл. 42. (Изм. и доп. - ДВ, бр. 85 от 2006 г., в сила от 20.10.2006 г.) Членът на стоковата борса съобщава писмено незабавно на съвета на директорите и в 7-дневен срок на комисията за сключените и прекратените договори с брокери.

Чл. 43. (Изм. - ДВ, бр. 41 от 1998 г.) (1) Брокерът води дневник, съдържащ информация за обслужваните клиенти, както и всяка друга информация относно възложената му и извършена от него брокерска дейност. Видът и съдържанието на брокерските дневници се определят в борсовия правилник. Дневниците се съхраняват от стоковата борса пет години след приключването им.

(2) По искане на клиент борсата му предоставя информация относно изпълнението на неговата поръчка.

(3) (Нова - ДВ, бр. 85 от 2006 г., в сила от 20.10.2006 г.) Информацията по ал. 1 се вписва от брокера в брокерския дневник незабавно след получаване на поръчката или след подписване на борсовия договор. Когато поръчката е получена по време на борсова сесия, вписването се извършва в рамките на борсовата сесия.

Чл. 44. (Изм. - ДВ, бр. 41 от 1998 г.) Информацията, съхранявана в брокерските дневници, представлява търговска тайна и не може да се предоставя под каквато и да е форма на лица, нямащи отношение към нейното съдържание.
Re: чии интереси защитават брокерите
12-08-2010 - 18:39:03
Писанията ти доказват само колко си неадекватен, а сравненията ти с хора като адвокатите и Бербатов са признак на фалшиво завишено самочувствие, признак на висока степен селска комплексарщина. Недй да гледаш към звездите - те освен за труда си получават пари и за името си за разлика от вас.
----------------
tino76 , явно нито си човек, с когото може да се обсъжда , нито си човек, достатъчно интелигентен да разбере защо дадох примера с Бербатов, но понеже освен добър брокер съм и добър човек, ще ти обясня пак - да обсъждаш защо някой си получава еди колко си и да си позволяваш ти да оценяваш нечии чужд труд е същото като да кажеш, че е срамота Бербатов с неговото средно да взима толкова хиляди пъти повече от който и да е професор, сега разбра ли интелигентче ?
Re: чии интереси защитават брокерите
12-08-2010 - 18:48:00
Вземи коя да е обява в Ливадите и питай има ли канализация - веднага ще ти отговорят ДА-А-А-А.
Е да де ама не навсякъде има.
Е, носи ли брокерът отговорност за това че ти е казал - ДА-А-А-А?
------------
Носи. Разстрелват го. Друга , по-голяма глупост като огромна вина на брокера да посочиш ? Вероятно след всяко измиване на косата с шампоан, на който пише, че е против пърхот, ама сакото ти продължава да побелява около раменете търсиш сметка на продалия ти го ? Дали има канал или не , ще установиш на първия оглед, ако брокерчето се е опитало да те подведе, или не знае, смени го. Дали някога ще ви стане ясно, че ние основно пестим време да клиентите си и основно затова получаваме пари, а самият факт, че тук непрекъснато се обсъжда колко получаваме и някой друг се опитва с пренебрежителен тон да определя нашето заплащане говори за нивото на вас, нашите настоящи и бъдещи клиенти, как очаквате ние да сме различни ?
Анонимен потребител
Re: чии интереси защитават брокерите
12-08-2010 - 19:36:15
Какво време пестиш като ме водиш на места, които не отговарят на изискванията ми. Ама като те питам по телефона не казваш. Искаш да ме заведеш на място да видя.
На това ли му викаш пестене на време. Аз искам в Гоце Делчев ти ме водиш в Ливадите, аз искам среден етаж, ти ме водиш на втори подпокривен.
На това ли му викаш пестене на време?
Re: чии интереси защитават брокерите
12-08-2010 - 20:20:34
Какво време пестиш като ме водиш на места, които не отговарят на изискванията ми. Ама като те питам по телефона не казваш. Искаш да ме заведеш на място да видя.
На това ли му викаш пестене на време. Аз искам в Гоце Делчев ти ме водиш в Ливадите, аз искам среден етаж, ти ме водиш на втори подпокривен.
--------------
Част от това вероятно ти се е случвало, другото е ЕЖК, както и да е, нима искаш да кажеш, че се случва само това, само по този начин ? Може би в твоята работа всички сте еднакво добри, еднакво можещи ? Нали ти твърдиш, че си имаш брокер който ползваш и той ли така ? Или искаш да кажеш, че всички трябва да са еднакво отговорни, еднакво можещи, еднакво знаещи ? Отговори ми - от 20 г. правя това, защо хората ме търсят , искат услугите ми и си плащат ? Защото не знам разликата между Ман. ливади - изток и Ман. ливади - запад ли ? Или защото я знам ? Или защото знам разликата между цените на ул."Граф Игнатиев" и село Графигнатиево ? Кажи си Тинки, кажи какво мислиш?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход