Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

чии интереси защитават брокерите

Публикувано от въпросец 
Re: чии интереси защитават брокерите
09-08-2010 - 14:45:37
Споко ppetrov и без тва не си ми изтрябвал.
Re: чии интереси защитават брокерите
09-08-2010 - 14:55:47
Quote
dicho
Споко ppetrov и без тва не си ми изтрябвал.

Всъщност няма как да си сигурен, нали? Представи си че съм кешовик със XXX XXX EUR, който се оглежда къде да ги вложи.

Както и друг път съм казвал: "Интернет е като да ловиш риба в мътна вода"...

Edit: все още няма нищо на лични. Защо ли си мисля, че нищо няма и да дойде. smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-09 14:57 от ppetrov.
Re: чии интереси защитават брокерите
09-08-2010 - 17:00:31
ppetrov , кой ти е казал,че искам въобще да общувам с теб , че чак пък на "лични" , който трябва прекрасно знае как се казва моята АНИ ?!
Re: чии интереси защитават брокерите
09-08-2010 - 17:38:35
Quote
dicho
ppetrov , кой ти е казал,че искам въобще да общувам с теб , че чак пък на "лични" , който трябва прекрасно знае как се казва моята АНИ ?!
Може и направо във форума - едва ли ти е изтрябвал и който и да е от тези които четат тук.
Re: чии интереси защитават брокерите
10-08-2010 - 10:45:21
Какво образование трябва да има брокера по закон , и може ли всеки да е брокер от вкъщи .
Re: чии интереси защитават брокерите
11-08-2010 - 14:28:08
Какво образование трябва да има брокера по закон
----------------
Няма значение.
---------------------
, и може ли всеки да е брокер от вкъщи
--------------------------
Може.
Re: чии интереси защитават брокерите
11-08-2010 - 14:51:00
Образование - измекяро шарлатанско.
Може - то всеки може да се наименува ЦАР ама са много малко истинските. Така е и с нашето чучело наречено БРОКЕР.
Re: чии интереси защитават брокерите
11-08-2010 - 14:57:47
Според мен брокерът не трябва да защитава ничия страна, а напротив - трябва да е безпристрастен в мнението си тоест по това прилича по-скоро на медиатора. Интересите се защитават от адвокат. Това е негопвата работа, а брокерът е посредник. Принципно нуждата от брокери нараства тогава, когато пазарът е по "грапав" така да се каже т.е. какъвто беше след 95г до 2007г. Тогава наситина на един обикновен човек му бе трудно да се ориентира в морето от информация и административни проблеми и затова си наемаше професионалист. Спокоен пазар като сегашния няма нужда от посредници в по-голямата част от сделките каквито са тези с градските имоти, а те преобладават. Хората в момента недоволстват от комисионните, защото не осъзнават за какво дават 4000лв примено(което си е едно обзавеждане на малък апартамент) само за да те заведат някъде и да те запознаят с някого. Според мен на сегашния пазар брокерите трябва да променят малко ценообразуването на услугите си и да спрат с тия комисионни от 3-10%, а да вземат една твърда такса примерно 300е на сделка. Така ще имат повече клиенти и ще печелят повече от сегашното положение, при което хората правят всичко възможно да не ползват услугите на брокер или да го заобиколят. Дето се казва vox populi vox dei.... smiling smiley Който е гъвкав оцелява останалите си заминават....
Re: чии интереси защитават брокерите
11-08-2010 - 15:17:31
tino76 , на чужд гроб не се плаче, щото не знаеш от коя страна му е главата, може да се окаже, че му ревеш на ......
Защо толкова си се загрижил за нас - " Който е гъвкав оцелява останалите си заминават.... ", всеки сам решава как да работи, аз работя на 2.5 - 3% от толкова години, пък ей на, не се оплаквам от липса на клиенти. За хиляден път ще кажа - докато не си смените чипа /както каза един бивш цар/, ще си останем някъде на дъното в Европа и света, т.е. докато не се научите, че всеки трябва да си върши работата, че като искаш да купуваш/продаваш имот, ще се обърнеш към брокери, самият факт, че коментираш кой колко и защо получава, не значи нищо друго, освен поредното плюене и показва само злоба и завист.
--------------
Хората в момента недоволстват от комисионните, защото не осъзнават за какво дават 4000лв примено
----------------
Това как го разбра ? Или и ти си оторизиран да говориш от името всички клиенти като някои други тук ?
Понеже не знаеш, ще ти кажа - клиентите ни прекрасно знаят защо ни плащат, знаят какво да очакват срещу парите си, знаят, че това е скъп бизнес и че всяка АНИ е като всяка друга фирма, има само две графи - приходи и разходи.
Re: чии интереси защитават брокерите
11-08-2010 - 15:37:33
dicho, приятелю, аз на чий гроб плача нека си остане моя работа.
Не съм се загрижил нито за вас нито за никого другиго. Темата е "Чий интереси защитават брокерите" и аз пиша по нея. Изказвам си мнението. За чипа си много прав - крайно време е вие да си го смените щото си заминавате. Доказателство за това е многобройните фалирали агенции - малки, големи, качествени и некачествени.
Опитите ви да вмените на хората, че щом са решили да си купят имот задължително, ама непременно трябва да минат през брокер са меко казано елментарни и лишени от здрав разум. Брокерът е напълно незадължителен при сделка с имот. Единствената причина да се позват брокери е, че разполагате с бази данни тъй като по цял ден висите в нет-а и събирате оферти от тук от там. Нищо повече. Никой не ви иска мнението или "професионализма" при сделките и затова стоите с наведени глави и си мълчите, надявайки се да мине сделката и да ви платят комисионната.
Това как го разбра ? Или и ти си оторизиран да говориш от името всички клиенти като някои други тук ? - правилната дума е "упълномощен", ама човек със средно образование няма как да го знае. По отношение на хората, които не искат да позлват брокер - ами познавам много такива и не щото са тарикати, а защото не се върши нищо за тези пари. Насреща им има само безгранична наглост и безпардонност, липса на елементарни обноски и познания за работа с хора и т.н.Може и да прочетеш безкрайните форуми, където се обсъжда за и против брокерите и да видиш какво се пише за твоите колеги(от които не се и съмнявам ти си едно голяаааамо изключение.......).
За злобата и завистта - за какво да ти завиждам дичка, че най-вероятно не се осигуряваш или ако се осигуряваш ще е като самоосигуряващо се лице и като ти дойде времето за пенсия ще го духаш, или за това че брокерите никой никъде не ги иска на работа, или за променливият ти доход с който не можеш един елементарен заем да вземеш, или за това че думата "брокер" е нарицателно? Успех с това. smiling smileysmiling smiley


Понеже не знаеш, ще ти кажа - клиентите ни прекрасно знаят защо ни плащат, знаят какво да очакват срещу парите си, знаят, че това е скъп бизнес и че всяка АНИ е като всяка друга фирма, има само две графи - приходи и разходи - ?!? скъп бизнес?!?! what a fuck?!? май са те хванали жегите. Скъп бизнес е бизнесът с петролни продукти, строителния бизнес, производството на храни, банкерството, бизнесът съврзан с разпространение на радио и телевизионни програми и т.н.. Да наемеш един партер, да лепнеш винила и да наемеш две лелки на процент не ми се вижда да е много скъпо,а? Вие плащате единствено режийните си разходи. За данъци да не говорим. Предполагам все сте на нула лева печалба. Та кое му беше скъпото на бизнеса?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход