Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Старата тухла

Публикувано от tot 
Re: Старата тухла
05-02-2010 - 19:17:09
Ама не така,като за мъртвец де...Все пак съм в туловището на покойника,съобразявай се:g:
Re: Старата тухла
05-02-2010 - 19:19:09
Преки впечатления имам от стара тухла в София на ул.Паисий.Сградата е строена началото на 30-те години на миналия век.НЕ СТАВА! Не знам как по-кратко и ясно да го напиша....
Re: Старата тухла
05-02-2010 - 19:29:52
Е,ние говорим като цяло,а ти имаш предвид частен случай.Разбира се,че всяко правило си има изключения.
Re: Старата тухла
05-02-2010 - 20:30:08
Познавам достатъчно добре района и сградите там.Израстнал съм в квартала.Детството ми мина между площад "Възраждане" и "Баня Мадара"...Предпочитам си "Люлин",където живея и в момента.По-широко,по-светло,даже е и по-зелено.
Re: Старата тухла
05-02-2010 - 21:00:59
Люлин е отвратителен квартал-грозен,направо зловещ и толкова прост народ,колкото се е събрал там...ужасна селяния.Може би,жилището ти е голямо ,удобно и светло,това наистина е важно,но лично аз не бих отишла там...след селянията,която превзе родния ми Бургас съм адски чувствителна към този вид същества,в смисъл-отвращават ме.
Re: Старата тухла
05-02-2010 - 21:14:43
[bg.wikipedia.org]

за този строеж са използвани тухли *ok* и е оцелял *drink2*
Re: Старата тухла
05-02-2010 - 21:18:45
Истината е, че всичко зависи най-вече от качеството на изпълнение. Живея в стара тухла. Някой по-горе беше писал за 'функционалното' разпределение на помещенията при старото строителство. Първата работа, когато тръгнах да правя генерален ремонт на жилището преди време, беше да бутна 2-3 стенички, защото от 85м2 площ, нямаше стая по-голяма от 15 квадрата, но пък имаше по-голям и по-малък коридор (последният беше абсолютна безумица изначално). Тоалетна+помешение с една чешмичка пред тоалетната, свързани с проходна врата = 3м2!!! Айде и там падна преградната стеничка и си стана чудна баня+тоалетна smiling smiley Стените са тънки и се чува излишно много през тях. Сградата е била строена преди 40-50 години май. Не съм живял в ново строителство и не знам как е. Дойдох в старата тухла от два пъти по-стара, с гредоред и просто няма база за сравнение. Бих се върнал на момента в къщичката, но засега не е удачен вариант.
А да - изпосмених цялата ВиК и ел инсталация, канализационни тръби...абе всичко, за което се сетих + дограмата и куп други.
Re: Старата тухла
05-02-2010 - 21:29:38
Quote
alana
Люлин е отвратителен квартал-грозен,направо зловещ и толкова прост народ,колкото се е събрал там...ужасна селяния.Може би,жилището ти е голямо ,удобно и светло,това наистина е важно,но лично аз не бих отишла там...след селянията,която превзе родния ми Бургас съм адски чувствителна към този вид същества,в смисъл-отвращават ме.

Вярно е , Люлин е най отвратителния квартал на София.Толкова е гаден , че няма на къде повече.Там са по бетер от на село.Разхожда се едър рогат добитък - с другото име Софиянец.Нямат никаква инфраструктура - пътища постлани с чакъл.Нямат нито един хранителен, мебелен и друг хипермаркет - добре , че работи на баба Мара магазинчето , иначе и хляб няма от къде ди си купят.Застроили са си квартала блок до блок , та немогат да видят по далеч от балкона на съседа.И най вече имат индивиди които са адски недоволни от комуникациите и връзките от квартала , и затова сутрин стават , качват се на колата си , врътват едно кръгче из квартала да попсуват малко , след това се връщат , преобличат , качват се на метрото и отиват на работа.

PS. Дай ми друга точка на града от която мога да стигна на работа / района на Булбанк / за 15 мин. с ходенето пеша , без да съм си паркирал колата на синя зона и не съм милионер с притежанието на жилще.
Re: Старата тухла
05-02-2010 - 21:49:19
avatar
Quote
alana
Люлин е отвратителен квартал-грозен,направо зловещ и толкова прост народ,колкото се е събрал там...ужасна селяния.Може би,жилището ти е голямо ,удобно и светло,това наистина е важно,но лично аз не бих отишла там...след селянията,която превзе родния ми Бургас съм адски чувствителна към този вид същества,в смисъл-отвращават ме.

Когато провинциалист се втурне да дава мнение за софийски квартал, ми става смешно. А, първо прескочи трамвайната линия, че да не те хване ток, после се качи на метрото и след 10мин. се поразходи из Люлин, който е с население колкото Бургас.
И ако не беше толкова ограничена и тъпа, щеше да знаеш, че кварталът беше построен за второто поколение софиянци, родени в центъра и южните квартали, имащи нужда да се отделят от родителите си.
Та, що не си останеш в Бургаско, ами и ти ще се довлечеш тук, щото и аз съм " адски" чувствителна към селянията, а от проявление като твоето, направо ми се повръща!?
Re: Старата тухла
05-02-2010 - 21:52:45
Не говоря за хипермаркети,транспорт,мебелни магазини и заведения.Имам предвид средата и манталитета на хората.Но виж,с това,че из квартала се разхожда едър ,рогат добитък съм напълно съгласна.Само да добавя,че основно се разхождат примати и селски говеда.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход