Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Старата тухла

Публикувано от tot 
Re: Старата тухла
06-02-2010 - 01:43:49
Аааа,не знам какво се решава на селските сбирки,Ками,но ти явно знаеш и ще ми обяснишspinning smiley sticking its tongue out Tot,подмяната на инсталацията ще се наложи независимо дали си купиш стара тухла в центъра,или не...Наистина,живяла под наем в тухлен апартамент,строен преди не повече от 30 години,чиято водопроводна система беше в отвратително състояние,а и имаше много тънки стени,всичко се чуваше.Живях и в панел,който беше относително добър,само дето зимата доста постудувахме,въпреки хубавата дограма.Но пък апартамента на майка ми в Бургас е тухлен и много качествен.Дядо ми пък има къща,която е строена през 1920г,много красива и масивна,с висок таван,който само на третия,мансарден етаж мухляса малко,но то е нормално,с малък ремонт на покрива нещата се оправиха.Направиха и подмяна на инсталацията и си мисля,че може да изкара още векове...Но ако те притеснява това,и ЕПК накак не е лошо,е,и в такъв поживях(малко съм Пантелей Пътник)Само дето са много високи и това струпване на хора в един вход не е много приятно.А панелът,ако е саниран,ако входът и външният вид на блока са в добро състояние,ако е в добър квартал,не виждам нищо лошо да си купиш...Аз също бих го направила,но ме смущава краткия живот,който им дават...Във всеки случай,моят съвет е,купувай всичко друго,но не и ново строителство!Ако баба ми беше жива,с положителност нямаше да преживее факта,че са построили такава гротеска на мястото на хубавата й къщичка..но в Созопол се в един период се строеше буквално за няколко месеца,не ми се мисли какво ни чака при един дори лек трус...А,и във никакъв случай не в Лозенец!Като малка живях в къща на Цветна градина,сега любимата уличка от детството ми е просто отвратителна и обезобразена.
ss7
Re: Старата тухла
06-02-2010 - 02:09:01
А какво ще кажете за стара тухла - 1930 - 1940 на железни релси (гредоред) - перфектна фасада, хубава дограма. Бихте ли си купили такова ако е изгодно?
Re: Старата тухла
06-02-2010 - 02:16:44
Ако е изгодно,защо не?Нашата е от 1920г и нищо и няма...
ss7
Re: Старата тухла
06-02-2010 - 02:48:36
Ами не знам - тези греди не гният ли? Могат ли да се подменят ако изгният?
?
Re: Старата тухла
06-02-2010 - 12:51:46
avatar
Почти всички жилища имат нужда от ремонт.
При старата тухла - 10 % не заслужава да бъде закупено (сгради на гредоред, строени преди 1960 год. основно).
При новото строителство - 90 % не заслужава да бъде закупено.

Еврото идва към България.
Re: Старата тухла
06-02-2010 - 13:01:09
ако някои строител прочете темата ще получи инфаркт
имаите милост все пак новото си е ново и се продава само за 1000 евро (кво му плащаш) :}
Re: Старата тухла
06-02-2010 - 13:12:49
"Разговорът" тук е пореден пример за пълна нечуваемост.....
Моето мнение по проблема. При условие - класирам жилища, които са добре проектирани, изпълнени и поддържани / за старо строителство/.
1. Новото строителство, разбира се.
2. Стара тухла.
3. ЕПК.
4. Панел.
................................
Коагато една сграда е сгафена проектно, изпълнителски или е експлоатирана душмански - дали е ново/старо, дали е тухла или панел - няма особено значение. Все е лайно.
Re: Старата тухла
06-02-2010 - 14:33:04
Аз пък имам изискване за отделна кухня. За София не знам, ама за града, в който живея няма ново строителство с отделна кухня. Класацията от мен:
1. Стара тухла от периода 1970 - 1990.
2. Стара тухла от периода 1960 - 1970.
?
Re: Старата тухла
06-02-2010 - 14:49:05
avatar
1. Старо строителство 1960 - 1990.
2. Панел
3. Ново строителство
4. ЕПК
5. Старо строителство 1920 - 1960.

Според мен.

Еврото идва към България.
Re: Старата тухла
06-02-2010 - 16:18:27
Quote
ss7
Ами не знам - тези греди не гният ли? Могат ли да се подменят ако изгният?[/quote
Ти апартамент ли имаш предвид или къща?Защото нашето е къща и дядо ми изляха плоча между първия и втория етаж,но ако е апартамент,не знам как се ремонтира гредоред...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход