Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Общи части

Публикувано от dival 
Re: Общи части
18-02-2009 - 10:58:57
Ще споделяш ли как вървят преговорите?

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Общи части
18-02-2009 - 11:48:09
Да , ще споделям за преговорите
Още повече че строителят има нужда от услугите на нашата фирма и задължително ще се видим
Интересното в случая е че има готов кешов клиент, но няма желание от негова страна - неговата логика е че не притеснен и ще продава ако трябва и след 5 години
Аз от своя страна мога да махна с ръка и да приключа , но истината е че ми хареса жилището - а наи лиошото е че тои разбра че ми харесва
Разположението е такова че няма преходни помещения , има баня +тоалетна и още една тоалетна която може да се ползва и за мокро -две сравнително прилични по големина стаи и една голяма трапезария с кухненски кът, към всяка стая има тераса макар и не голяма -етажа е 1 ви над офиси -забележи сега и останалата част -гаража е подземен, зад гаража има мазе на което може да се премахне стената и така да се увеличи квадратурата на гаража и без проблем да влязат 2 коли - от гаража има врата която всъшност е топла връзка към стълбището и напрактика когато човек се прибира може просто да остави колата и по стълбището да се прибере.Самата кооперациика има вътрешен двор в които е обособена част за барбекю,градинки, пеики и площадка която може да се ползва напрактика за всичко .Подходът към кооперацията е затворен с бариера, а самия двор заедно с пресечката е собственност ! Отделно отвсичко това са наслагани всички ключове и контакти , като предвидливо е направена комуникация за интернет и кабелна телевизия във всяка една стая , има възможност за прекарване на централно газ и някои от собствениците вече са вградили тръбите за радиаторите в стените , за тези които не желаят газ има предвидени места за климатици - тоест няма да са хаотично пръснати по цялата фасада.Офисите които са под сградата са закупени от живущите и там вече се знае че ще има ветеринарна клиника, аптека , агро-аптека , и представителства на големи фирми - така че няма да има някакви плод-зеленчук или магазини за дрехи -тип илиянци....
ами маи това е ...
Re: Общи части
18-02-2009 - 12:03:37
avatar
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> Да , ще споделям за преговорите
> Още повече че строителят има нужда от услугите на
> нашата фирма и задължително ще се видим
> Интересното в случая е че има готов кешов клиент,
> но няма желание от негова страна - неговата логика
> е че не притеснен и ще продава ако трябва и след 5
> години
> Аз от своя страна мога да махна с ръка и да
> приключа , но истината е че ми хареса жилището - а
> наи лиошото е че тои разбра че ми харесва
> Разположението е такова че няма преходни помещения
> , има баня +тоалетна и още една тоалетна която
> може да се ползва и за мокро -две сравнително
> прилични по големина стаи и една голяма трапезария
> с кухненски кът, към всяка стая има тераса макар и
> не голяма -етажа е 1 ви над офиси -забележи сега и
> останалата част -гаража е подземен, зад гаража има
> мазе на което може да се премахне стената и така
> да се увеличи квадратурата на гаража и без проблем
> да влязат 2 коли - от гаража има врата която
> всъшност е топла връзка към стълбището и
> напрактика когато човек се прибира може просто да
> остави колата и по стълбището да се прибере.Самата
> кооперациика има вътрешен двор в които е обособена
> част за барбекю,градинки, пеики и площадка която
> може да се ползва напрактика за всичко .Подходът
> към кооперацията е затворен с бариера, а самия
> двор заедно с пресечката е собственност ! Отделно
> отвсичко това са наслагани всички ключове и
> контакти , като предвидливо е направена
> комуникация за интернет и кабелна телевизия във
> всяка една стая , има възможност за прекарване на
> централно газ и някои от собствениците вече са
> вградили тръбите за радиаторите в стените , за
> тези които не желаят газ има предвидени места за
> климатици - тоест няма да са хаотично пръснати по
> цялата фасада.Офисите които са под сградата са
> закупени от живущите и там вече се знае че ще има
> ветеринарна клиника, аптека , агро-аптека , и
> представителства на големи фирми - така че няма да
> има някакви плод-зеленчук или магазини за дрехи
> -тип илиянци....
> ами маи това е ...


И, к'во прайм сега? *xxx*
Променя ли ти се начина на мислене, след като се включи емоцията и намери "твоето жилище"?
Не се бъзикам, наистина ме интересува дали все така твърдо стоиш зад думите си- аз давам толкова, ако иска..........
Re: Общи части
18-02-2009 - 12:17:21
Ками емоцията ми наистина е много силна , но аз съм от онзи тип клиенти които имат къде да живеят, нямат кредити и ще купят само ако наистина им харесва
Сега просто има борба между емоцията и разума - до тук явно надделява разума защото ако беше обратното сега нямаше да коментирам
Наистина се надявам да се съгласи на моята цена и да имам за черпене
и понеже виждам пазара -зная че никои няма да се юрне да му извади 60-70к евро
(все пак не е София) и за това съм решил да почакам докато тои помисли
В краина сметка всичко е и късмет.....
Досега съм ходил да гледам няколко пъти и все нещо не ми допада и понеже не исках да правя компромис -не правих и сделка ...но този път е любов от пръв поглед
просто няма за какво да хвана като изпълнение
Ще видим , пак ще пиша
Re: Общи части
18-02-2009 - 17:19:52
Продава ли се и земя, или цената е само за жилищна площ? Част от градинката с барбекюто, терена под блока?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-18 17:33 от general.
Re: Общи части
18-02-2009 - 17:35:56
dival искаш ли да споделя малко опит. Не е много разумно да преговаряш със строител за цена на квадрат. Там си на негова територия. Направи си необходимите измервания направи си баланса и излез с готово предложение за цена. Ако наистина са му останали само два апартамента, той няма да е склонен да сваля, особено ако парите не са му належащи. Ако обаче лъже, преговорите могат да започнат. Ако цената ти се вижда висока, а той е склонен да сваля, предложи му в тази цена да включи и известен брой довършителни работи. Така и двамата ще сте доволни, защото той ще получи свежи пари в замяна на работа, а ти така или иначе ще ги дадеш на някой майстор.
А квадратурата е това, което можеш да измериш с ролетка. Всичко останало са празни приказки

P.S. Цена от около 700 евро на квадрат в момента е актуална за Бели брези (говоря за реално сключена сделка). Помисли добре ти къде си. И според мен задръж още поне 6 месеца.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-18 17:38 от Чимиджимичамиджоми.
Re: Общи части
18-02-2009 - 19:09:07
Разбира се ще задържа , наистина има само два апартамента и наистина не е на зор
колкото на въпроса на general- ами да има определен процент но не запомних колко
момента стана- аз знам че продава и няма кои да купи но тои няма зор
тои знае че купувам но разумно и нямам зор - явно изчакването и дебненето наистина ще е поне 3-4 месеца
благодаря ви за съветите
емоция има
Re: Общи части
18-02-2009 - 19:29:48
Зададох въпроса си, защото земя не винаги се продава, даже рядко - а след като влиза и част от градинката, това е екстра, бонус, и то доста добър.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-19 01:33 от general.
Don
Re: Общи части
18-02-2009 - 23:42:17
Дивал,

не се сърди на строителите за общите части,
те таблиците ги получават наготово от оценителите и не могат
да променят нищо без промяна на архитектурата.

Колко са общите части зависи от архитекта.

Re: Общи части
19-02-2009 - 00:11:34
Ако един строител има доброто желание, Вие като купувач кой вариант бихте предпочели:
- площта на жилището (по ЗУТ - по оста на ограждащите стени и т.н.) по 800 Е/м2 и общите части по строителна себестойност;
- площта на жилището (по ЗУТ - по оста на ограждащите стени и т.н.) по 800 Е/м2 и плащате ежемесечен наем/такса за това, че използвате общите части на сградата;
*не съм специалист в правото и не знам дали и как могат да се оформят документално нещата при втория вариант.
Поздрави!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-19 00:14 от bob_bs.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход