Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Общи части

Публикувано от dival 
Don
Re: Общи части
19-02-2009 - 00:22:57
Не може да съществува вариант общите части да останат на строителя и той да иска наем за ползването им. Те затова са общи части, защото всеки собственик има процент от тях. Не зависи от желанието на строителя, просто няма нотариус, при който да мине подобна сделка.
Re: Общи части
19-02-2009 - 01:16:28
Помисли си, как ще се чувстваш, ако се появи някой и купи апартамента-сега. Ще съжаляваш ли, как ще го преживееш. Ако няма проблем- чакаш, естествено. Но след като блокът е почти продаден -възможно е да се появи някой, за когото това също да е мечтаното жилище, дори -единственото , и да плати веднага . Не е изключено.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-02-19 01:18 от general.
Re: Общи части
19-02-2009 - 22:14:43
dival, и аз съм на тая писта в момента. Търся си апартамент чрез собственика на един бетонов възел, който ми дължи пари. Та той ми коментира цени за Варна кв. левски 600 -800 евро. Утре ще ми даде малко повече инфо. Не бързай. Също така, що не се поинтересуваш от публични продажби?
Re: Общи части
19-02-2009 - 22:35:28
автоматчик - това смятах да направя , наблюденията ми в момента са че медиите натискат пазара надолу, агенциите са в шах (нямат сделки) защото строителите вместо да свалят цени -вдигат - като сякаш за последно
Дон - прочети какво написах преди - нямам против да заплатя разумни общи части , но 20 % аиде моля ти се ...
генерал - вече расъждавахме за този вариант и стигнах до извода че ако някои купи жилището преди мен -няма да съжалявам
съмнявам се обаче за Добрич в момента някои да блъсне 60-70хил евро
Лошото е че и двамата със строителя казваме едно и също - аз зор нямам....
познаи!
Днес ходих на два огледа - 95 кв.м - 85 -чисти - поканиха ме да видя и аз отидох , но установих че е изцяло построено с итонг и се отказах - цена 55 хил евро
Втория оглед беше за 5 годишно строителство - не можахме да влезем - там цената е 65хил евро +гараж + газ
Не се учудваите от цените - те сега са по високи от София и Варна и докато тези два града реагират на пазара с различни промоции и се задържат в играта - останалите просто до 20 дни ще паднат по .......
не остана - явно ще се чака
Re: Общи части
19-02-2009 - 23:47:45
Чимиджимичамиджоми Написал:
-------------------------------------------------------
> P.S. Цена от около 700 евро на квадрат в момента е
> актуална за Бели брези (говоря за реално сключена
> сделка). Помисли добре ти къде си. И според мен
> задръж още поне 6 месеца.

Къде ги тези апартаменти за по 700 евро в Бели брези? Това на дупка или построен?
Аз търся там, но цените на които всеки ден излизат апартаменти са все над 1000 евро sad smiley

Re: Общи части
20-02-2009 - 12:55:36
Нямам време да чета всички отговори та може да повторя някои.
В крайна сметка какво толкова ти пука колко са общите части - или те удовлетворява цената на апартамента или не. Ако не те удовлетворява излизаш с контра предложение, че даваш Х пари за апратамента.

Толкова ли е трудно да се направиш на прост и да кажеш "Аз не разбирам, ама апартамента ми харесва, имам Х пари и повече не мога да дам, нищо, че и така предложението е изгодно". Ще имаш по-голям успех отколкото да търсиш грешки.

Ако не съм разбрал правилно и идята не е да се купи изгодно, а да се покаже на някой, че разбира по-малко от теб - извинявай.
Re: Общи части
20-02-2009 - 13:14:58
4ovek - напълно съм съгласен с теб.
Но мен лично ме дразни, че когато гледам обяви за апартаменти немога да преценя колко е голям апартамент. Е то може да се иде на оглед, но неможе човек да разгледа всички апартаменти.
А брокерите никаде или поне в 99% от случаите не описват квадратурите, които интересуват купувача. Имам в предвид, че е хубаво да пише примерно - спалня - 13 квадрата, хол - 20 крадрата, баня - 5 квадрата и т.н. но тези квадрати да са измерени с ролетка (ако искат и по чертеж да ги мерят, но да са верни).
Re: Общи части
20-02-2009 - 15:04:25
човека дава интересни съвети - те звучат горе долу така:
не е здравословно да показваш на селските тарикати, че знаеш за ефтинките им номерца.
трябва да си като тях за да те уважават!

евала батка!
ама тук не позна, някой хора просто държат на нивото си.
и в крайна сметка селския дребен хитрац пак ще хване гегата, нищо че през ръцете му може да са минали милиони.
и това е така, защото сливата ябълки не може да даде!
може да изглежда зелена и да цъфти на пролет но в крайна сметка ражда сливи!
Re: Общи части
20-02-2009 - 15:56:55
До dival

Би ли ми дал като лично съобщение адреса на този блок. Не съм купувач, нито брокер - нямам намерение за сделка.
Но, като идвам в Добрич, искам да мина да го видя - след като качеството е толкова впечатляващо. След като даваш такава висока оценка - нека да го видя , защото качественото строителство - за нивото на хората от средната класа у нас ,
наистина се среща много рядко.

Благодаря.



Редактиран 4 път(и).Последна редакция на 2009-02-20 19:13 от general.
Re: Общи части
20-02-2009 - 18:08:11
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> автоматчик - това смятах да направя , наблюденията
> ми в момента са че медиите натискат пазара надолу,
> агенциите са в шах (нямат сделки) защото
> строителите вместо да свалят цени -вдигат - като
> сякаш за последно

днес коментирахме че и във Варна е така. Който е завършил последните месец държи цени "сякаш няма криза", все пак се е набутал с желязо на над 2 лв. а сега за големи обети оферирали на 0.90 лв.... Пък и вече вързали веднъж сметката и смятат че няма за къде да бързат.
Понеже си търся и работа като подизпълнител - окабеляване на електроинсталацията се оглеждам за вървящи стоежи преди акт 14, като целта е да не вкарвам готови пари, а само колкото са материалите....
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход