Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

След предложение за смъкване на цената, колко време е приемливо да се чака отговор от продавача?

Публикувано от CODEcomplete 
Re: След предложение за смъкване на цената, колко време е приемливо да се чака отговор от продавача?
19-01-2009 - 19:56:31
avatar
hrabar Написал:
-------------------------------------------------------
> Камелия ти си най-наясно от всички, че в момента
> му точат ските и ще го пуснат по пързалката. Той
> ако сега се обади и предложи още 5 хил евро
> отгоре, дори и при това предложение сделка НЯМА да
> има и ти много добре го знаеш. Това за 30% надолу
> ВЕЧЕ е умряла работа, той е "разкрит", но ще му
> помогна поне да успее все пак да го купи на
> въпросната цена.
> А колко пъти съм играл така, ами един единствен
> път и то пак ей така един "мераклия" се беше
> набутал в кепа при другите шарани...опс в един
> момент цената стана с няколко хиляди нагоре!


Видя ли защо човек трябва да обмисля добре и да оглежда нещата от всички страни? Колко, според теб, би загубил брокера, ако цената се намали с под 3%? Не ми се смята, но са жълти стотинки. Дали ще рискува сделката? Не мисля.
Загуби ли купувачът, задето реши, че независимо от изгодната цена и добрия имот, ще се "цигани"- ей тъй, за престиж? Загуби.
"Психологията на сделката" обхваща и двете страни. Ако не успееш да съвместиш интересите им, ако покажеш пренебрежение към някоя от тях- губиш баланса, губиш и сделката.
Това съм се опитвала да обяснявам в много теми, на "специалистите", които смятат, че можеш да извиваш ръцете на едната страна и да спечелиш. Не става.........



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-19 20:00 от камелия.
Re: След предложение за смъкване на цената, колко време е приемливо да се чака отговор от продавача?
19-01-2009 - 20:49:45
Таман мислех да пиша, че брокера те играе нещо щом не се обажда толкова време, а то се оказа, че той си е работил с друг човек и ти си бил резервния вариант....

За твой късмет обаче брокера ти е направил огромна услуга! Винаги има по-хубав имот! А сега се очертават възможности и на по-евтини цени.
Имай търпение след няколко месеца ще те гонят брокерите да им купуваш офертите......
Срива на цените тепърва ще почва ...... даже и на топ местата цените ще паднат мин. с 20%.......




.[www.beinsadouno.org]
Браво! Продължавай да търсиш! Следващият, който ще харесаш ще бъде по-хубав и по-евтин!

Камелия...как да го кажа...не съм убеден, че този апартамент е продаден, ама това е друга тема!
Uraa Написал:
-------------------------------------------------------
> Таман мислех да пиша, че брокера те играе нещо щом
> не се обажда толкова време, а то се оказа, че той
> си е работил с друг човек и ти си бил резервния
> вариант....
>
> За твой късмет обаче брокера ти е направил огромна
> услуга! Винаги има по-хубав имот! А сега се
> очертават възможности и на по-евтини цени.
> Имай търпение след няколко месеца ще те гонят
> брокерите да им купуваш офертите......
> Срива на цените тепърва ще почва ...... даже и на
> топ местата цените ще паднат мин. с 20%.......

Какво става на реалния пазар все пак.Нещо се закучи падането на цените. Честно казано притеснението в началото на месеца беше завладяло и супер оптимистите поради липса на обратна информация.До колко е реална ситуацията и изгодна цената, няма да се наема да коментирам, но наистина се забелязва поредното уж нелогично раздвижване.
Успех на всички търсещи и предлагащи имоти,и отрезвяване на пишман коментаторите *bow*

Където свършва логиката, започва БЪЛГАРИЯ
Re: След предложение за смъкване на цената, колко време е приемливо да се чака отговор от продавача?
20-01-2009 - 13:17:21
avatar
hrabar Написал:
-------------------------------------------------------

> Камелия...как да го кажа...не съм убеден, че този
> апартамент е продаден, ама това е друга тема!

Кое те кара да мислиш така? Аз се питам, кой би имал полза да лъже? Брокерът- не. Ако няма продажба, няма комисион. Ако собственикът се е отказал въобще да продава, интересът на брокера е да запази купувача като клиент. Би му се обадил, би му предложил други жилища, или поне, би му предложил да му потърси нещо в замяна.
Предполагам, че по- скоро продавачът е заявил, че няма "да подарява" имота.........
Което идва да покаже, че мечтите за цени от 200 долара за "топ локейшЪни", за сега се отлагат.
Re: След предложение за смъкване на цената, колко време е приемливо да се чака отговор от продавача?
20-01-2009 - 14:10:49
avatar
Все пак някой знае ли в кой район е имота и на колко е сключена сделката? smiling smiley CODEkomplete?

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
има нещо гнило в тази тема !?... манипулативно
технологията на преговорите предполага логика и елементарна коректност.
ако CODEkomplete беше кандисал на офертната цена без пазарлъци следва веднага да се е сключил предварителен договор с него. Откъде се взема друг клиент и има ли изобщо такъв преди 6 дена/при огледа/ с валиден отговор на офертата !
По вероятно е такъв клиент да няма и продавачът да тества пазара.
Другата хипотеза е да се е появил последващ клиент и да е проел без уговорки.
И третата ми хипотеза е : - ситуацията е измислена и темата е пусната във форума с "ВЪЗПИТАТЕЛНА" ЗА ПОТЕНЦИАЛНИТЕ КУПУВАЧИ ЦЕЛ - КУПУВАЙТЕ БЕЗ ПАЗАРЛЪЦИ И НА КАКВИТО ЦЕНИ ВИ ПРЕДЛАГАТ ЩОТО ИНАЧЕ ГУБИТЕ .



:] :] :]

оБАЧЕ жАЛКИТЕ мАНИПУЛАЦИИ нЯМА ДА СПАСЯТ ЦЕНИТЕ !!!
Ами Камелия, като един мой съсед дето решил да пробва дали може да си "продаде" апартамента. Не знаех, че го "продава" щото той няма къде другаде да живее, докато един-двама брокери не ми направиха впечатление...както и да е, като го питах защо разкарва хората отговорът му беше "Ами за това им се плаща"...е да де ама кой, след като такова животно "продажба" нямаше в случая!

status_ Напълно е възможно това да е долна манипулация. Въпросният потребител CODEcomplete, не ми отговори на нито едно лично съобщение! Не казвам, че е така, но има някаква вероятност!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-20 16:40 от hrabar.
Жалко е,ако е така!Доста хора отделиха време и енергия!Нека форумната полиция се заеме със случая,да открие виновника,а ние ще го линчуваме дружно!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход