Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

След предложение за смъкване на цената, колко време е приемливо да се чака отговор от продавача?

Публикувано от CODEcomplete 
CODEcomplete,
При всички случаи опита ще ти е полезен. Дали за теб или за другите, ако споделяш тук как се развиват събитията по преговорите. Търсил си 3 месеца и преценяваш имота като изгоден, значи сигурно е така. Готов си да платиш офертната цена, но колкото да не е без хич, си предложил с малко по-ниска цена.
Може ти да се обадиш и да кажеш, че приемаш офертната цена.
Може да чакаш те да ти се обадят, че приемат или не приемат твоето предложение.
Те може и да се обадят, може и да не се обадят. Никой не може да ти гарантира, че нито едното, нито другото ще се случи със сигурност.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
CODEcomplete Написал:
-------------------------------------------------------
> След предложение за смъкване на цената, колко
> време е приемливо да се чака отговор от продавача?
>
> Направих запитване за смъкване от цената, за имот,
> който харесах сериозно. Продавачът е казал, че ще
> помисли и вече 4 дни, никакъв отговор. Брокерът
> също не ми звъни. Това в реда на нещата ли е при
> праговори? Или какво означава, че може би има и
> друг клиент, с когото преговарят, а аз съм
> резерва? Как да се тълкува това поведение?
> Става въпрос за смъкване с незначителна сума, под
> 3% от цената?
> Благодаря, предварително.

Ами сега се обади и кажи, че искаш отговор до 2 часа, иначе цената пада с 30%! Директно ще ти кажа...продавача е несериозен, в момента се чуди дори дали да не качи цената. Сделка с този трудно ще сключиш, тегли му чертата и продолжавай да търсиш...и в момента да искаш отстъпка по-малко от 20% е несериозно и води до ето такива ситуации, някой да си мисли, че имотът му е "безценен". Сам си се хванал в капана. Има начини за измъкване, но едва ли го имаш този опит. Твърдо играй, тоя юнак няма да може да продаде и след една година! И други тактики има ама на лични при желание!

П.П. нарича се "психология на сделката" има доста написани книги по въпроса а и аз имах щастието да се уча от добър учител.






Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-19 12:45 от hrabar.
Ти сигурен ли си че продавача знае за предложението ти?Ако е изказано само пред брокера и той не е споменал?
Разкажи за какъв имот иде реч,тук има доста хора които биха ти били от помощ!
Иначе казано-местоположение,цена и т.н.
Че опит нямам - нямам. Апартаментът обаче за мен е изгоден и за това яд ме хваща, че нещо не се получават нещата. Но, не е ли тук моментът именно човекът с опит да се намеси - брокерът. Аз може би направих грешка, че позволих да се разбере, че имотът ми харесва и веднага реагирах с предложение за цена. Явно не се прави така. sad smiley А явно и собствникът се е стреснал от бързината, с която се развиха първоначалните събития и какво ли си мисли, че купувачите ще го обсадят от първия ден и явно си чака човека..........Не знам.......
Кой човек с опит! Чий е този брокер? Ти ли си му поставил задача да ти търси апартамент или той предлага апартамента за продажба т.е. "е в отбора на продавача"...никак не си наясно, с нещата. До тук си допуснал няколко хиляди(говоря в Евро) грешки! Ако желаеш съвет, на лични но ми кажи дали да си губя времето за да ти пиша!? Ако желаеш пак казвам на лични съобщения и ми описваш цялата хронология на събития по дни(конкретни дати ме интересуват, например в почивни дни дали си контакувал и т.н.). Това е повече по този въпрос нямам какво да кажа!

П.П. като приключат нещата нямам нищо против да споделиш цялата ни кореспонденция тук във форума, не съм от вчера тук!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-19 13:13 от hrabar.
Не се шашкай!Разкажи наистина за какъв имот става дума!От това,което си написал се разбра само,че си се явил с оферта от първия ден на продажба,така ли?
Какви са ти отношенията с брокера,ти ли го нае да търси,или той продава?
РАЗКАЖИ ПОВЕЧЕ!
ОК. Брокерът продава имота. Аз му се обадих за имот, който той предлага. Не знам дали е първият ден на продажбата. Аз се обадих, когато видях офертата. На огледа, попитах от кога се продава, на което получих уклончив отговор, че е имало доста огледи?! Аз оферирах същия ден, т.е. деня на огледа. От тогава са минали 6 дни. Няма комуникация събота и неделя.
И отново, благодаря на всички за съветите. Имотът за мен все пак не е отписан. Надявам се, отсрещната страна просто да изчаква и от тези съображения, проявявам все пак известна лоялност лъм другата страна. Конкретика - ако все пак се провалят преговорите и не съм аз купувача. Мерси, отново.
Обади се и питай какво са решили, като споменеш, че неможеш да чакаш повече, понеже имаш и други предложения. Дай им срок до вечерта, понеже утре трябва да решиш за друг апартамент. Ако са сериозни, ще приемат малката отбивка от цената, ако не - кажи им довиждане и търси друго нещо. И не се ядосвай - тепърва ще имаш много предложения и по-изгодни цени. Говори спокойно и любезно, но и достатъчно категорично. Успех.
Re: След предложение за смъкване на цената, колко време е приемливо да се чака отговор от продавача?
19-01-2009 - 13:31:52
avatar
hrabar Написал:
-------------------------------------------------------

> Ами сега се обади и кажи, че искаш отговор до 2
> часа, иначе цената пада с 30%! Директно ще ти
> кажа...продавача е несериозен, в момента се чуди
> дори дали да не качи цената. Сделка с този трудно
> ще сключиш, тегли му чертата и продолжавай да
> търсиш...и в момента да искаш отстъпка по-малко от
> 20% е несериозно и води до ето такива ситуации,
> някой да си мисли, че имотът му е "безценен". Сам
> си се хванал в капана. Има начини за измъкване, но
> едва ли го имаш този опит. Твърдо играй, тоя юнак
> няма да може да продаде и след една година! И
> други тактики има ама на лични при желание!
>
> П.П. нарича се "психология на сделката" има доста
> написани книги по въпроса а и аз имах щастието да
> се уча от добър учител.

Ти, колко пъти си играл така? Колко пъти си спечелил и колко- изгубил?
Винаги има и друга гледна точка, други факти, които трябва да се вземат предвид.

-човекът е търсил 3 месеца, докато да попадне на комбинацията- оптимална цена, квадратура, състояние на имота.
- щом тези съотношения, за него, са нормални,/ след 3м. огледи/, каква е възможността цената да е нереално висока?
- щом той е харесал имота и цената, дали не съществува възможност и друг да ги хареса? Нали, все пак, не мислиш, че той е последния купувач,останал на света?
- ако ти продаваш, знаеш че цената ти е "в пазара" и дойде някой да иска отбив от 20%, да питам ли какво би направил?
Според мен много скоро ще разбереш,че цената вече е поне с 10% по-висока.Не е в теб вината!Просто ние,българите сме така устроени,че все ни се вижда малко!И ако са се появили 2 купувачи винаги следва наддаване!
Няма да се учудя и ако вече е продаден,и никой не е сметнал за нужно да те уведоми!Ако си оферирал само на брокера,може да е скрил инфото от собственика!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-19 13:38 от djijko.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход