Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

След предложение за смъкване на цената, колко време е приемливо да се чака отговор от продавача?

Публикувано от CODEcomplete 
След предложение за смъкване на цената, колко време е приемливо да се чака отговор от продавача?
Направих запитване за смъкване от цената, за имот, който харесах сериозно. Продавачът е казал, че ще помисли и вече 4 дни, никакъв отговор. Брокерът също не ми звъни. Това в реда на нещата ли е при праговори? Или какво означава, че може би има и друг клиент, с когото преговарят, а аз съм резерва? Как да се тълкува това поведение?
Става въпрос за смъкване с незначителна сума, под 3% от цената?
Благодаря, предварително.
Няма правила. Нито те са обвързани да ти отговорят в някакъв срок, нито пък ти вече си обвързан да поддържаш предложението си, т.е. вече дори да го приемат ти ако искаш можеш да не купиш на предложената от теб цена.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
според мен, що продавача не е се е съгласил на такава нищожна отсъпка, просто е несериозен. Другия вариант е брокера да е не е предал на продавача ... - говори с продавача директно, но този път поискай 5%, за да стане сделка на 3 smiling smiley

Просто, но работи.
Re: След предложение за смъкване на цената, колко време е приемливо да се чака отговор от продавача?
19-01-2009 - 11:36:57
Чакат те ти да ги потърсиш. Обадиш ли се, ще го тълкуват, че ще го вземеш и без отстъпката.
Те се притесняват, ако ти се обадят, да не си помислиш, че са на зор и да искаш още по-надолу... smiling smiley

Редно е да им дадеш срок в който да решат, ще има ли отстъпка или не!
Днес 3% отстъпка от обявена цена е смешно малко!
Така и така ще се циганиш, поне да си струва!
:}
Аз действително мислех да го взема и без отстъпка. Апартаментът е изгоден за мен и е това, което търсех сигурно 3 месеца. Затова и предложих малка отстъпка, колкото да не е без хич confused smiley . За мен, фактът, че дори брокерът не ми се обажда е индикация, че са в по-напреднала фаза в преговори с друг. За съжаление. confused smiley
Искаш да кажеш, че има вероятност двама души да искат да купят един и същи имот. Невъзможно. winking smiley

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: След предложение за смъкване на цената, колко време е приемливо да се чака отговор от продавача?
19-01-2009 - 12:14:40
Ядосваш ме с нерешителността си!
Огледал си имота, харесал си го, имаш парите и си показал на купувача това!
Отивай при продавача и му заявявай:
Ето парите, но цената със 10% надолу! Решавай до утре вечер!
Като не се съгласи, майната му, ще има много по добри предложения!
Те са на зор, не ти!

П.С.
Но не го прави с брокера, там няма да стане. Те все още не си знаят интереса... А и не им дреме, ще има ли сделка или не. Те пари не са инвестирали и не им се пече яйце на гъза...
dragula Написал:
-------------------------------------------------------
> Искаш да кажеш, че има вероятност двама души да
> искат да купят един и същи имот. Невъзможно.
>
> КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА
> ТЕРЕНА.
>
> Стара военна аксиома


И аз не вярвах с тези кризи че има реално търсене и преговори но в петък се втрещих от натиск за покупки.
А за терена си прав *ok*

Където свършва логиката, започва БЪЛГАРИЯ
dragula Написал:
-------------------------------------------------------
> Искаш да кажеш, че има вероятност двама души да
> искат да купят един и същи имот. Невъзможно.
>
> КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА
> ТЕРЕНА.
>
> Стара военна аксиома


Невъзможно ли е? Това звучи добре. Обаче, защо все пак не ми дават отговор? Хм.
jikev Написал:
-------------------------------------------------------
> Ядосваш ме с нерешителността си!
> Огледал си имота, харесал си го, имаш парите и си
> показал на купувача това!
> Отивай при продавача и му заявявай:
> Ето парите, но цената със 10% надолу! Решавай до
> утре вечер!
> Като не се съгласи, майната му, ще има много по
> добри предложения!
> Те са на зор, не ти!
>
> П.С.
> Но не го прави с брокера, там няма да стане. Те
> все още не си знаят интереса... А и не им дреме,
> ще има ли сделка или не. Те пари не са инвестирали
> и не им се пече яйце на гъза...

Не мога да говоря с продавача. Дори и технически, контактуваме само през брокер.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход