Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Re: Направо ги побъркахме тия британци
17-03-2006 - 08:37:55
Всичко това е вярно, но не е нужно да се драматизира толкова. Туристическия бизнес няма да умре "завинаги" от това, просто ще преболедува тежко. А притока на капитал от Острова покрай тази истерия е много сериозен и дава възможност на доста места по западналата провинция да се съживят. Оттук нататък е въпрос на лична инициатива и амбиция всеки да се възползва по някакаъв начин - подизпълнители, продажби на имоти, услуги и т.н. Аз имам приятел, който се постара да се вмъкне като подизпълнител на един от големите инвеститори, които строят комплекси за англичани. Става дума за бизнес, който е толкова печеливш, че инвеститорът изобщо не си играе да се пазари и да търси ефективна себестойност, и де факто подизпълнителите му продават без отстъпки, каквито той лесно може да иска за обем. От другата страна има английски брокери с капитал, които дори изкупуват цели комплекси и ги препродават на обикновени британци пишман инвеститори на момента.
Re: Направо ги побъркахме тия британци
17-03-2006 - 08:50:02
Отвратителното лондонско време имах възможност да го изпитам на гърба си. В началото на юли миналата година се качих на самолета в Лас Вегас при 42 градуса жега, като на всичко отгоре объркахме терминала и търчахме пеш до другия - плувнахме в пот. Всичко това за да кацнем на 12-13 градуса в Лондон :crazy: . Имахме един ден там и го използвахме да се разходим, взех си всичко налично, яке и някаква блуза и пак умрях от студ. Не стига това ами през 15 мин. ни валне дъжд, а слънце така и не видяхме eye popping smiley
На другия ден се прибрахме в София на 26 градуса, стоплихме се накрая. cool smiley
Re: Направо ги побъркахме тия британци
17-03-2006 - 09:13:33
"Става дума за бизнес, който е толкова печеливш, че инвеститорът изобщо не си играе да се пазари и да търси ефективна себестойност"
Ето това е много негативно и ще патим някой ден здраво. НЕ това, че приятелят ти добре печели - това е хубаво, но отношението към процеса нетрябва да бъде "пари има - така, че колкото и да излезе себестойността не ме интересува", а това го чувам прекалено често.
Re: Направо ги побъркахме тия британци
17-03-2006 - 09:34:45
Където и да са били англичаните по което и да е време (историческо) всички са спечелили нещо от тях, но никoй няма да чуеш да говори с любов за тях - от индийци до испанци. Има нещо...
Но факт - съживяват ни икономиката и дават надежди на местенца дето са били забравени от бога. Само дето ние сме малко хем дупедавци, хем дребни тарикати и за много неща ще ни е яд след време (като забогатеем и поумнеем).
Re: Направо ги побъркахме тия британци
17-03-2006 - 09:45:07
РАЗГЛЕДАЙТЕ;
www.bulgarianrealestates.net
и дерзайте......... winking smiley
Re: Направо ги побъркахме тия британци
17-03-2006 - 09:48:41
Това е нормално за времена на подем. Аз съм го виждал и при американските инвеститори в златните времена на дот ком бума. В крайна сметка във времена на криза се вижда кой кой е.
Re: Направо ги побъркахме тия британци
17-03-2006 - 09:59:27
Ако сме докрай честни - добре че са тя инвестиции в строителство у нас, че иначе? Даже и форума сигурно нимаше да го има - какво да им обсъждаме на имотите.
И много други отрасли имат потенциал да дръпнат, даже дърпат вече покрай това - земеделие например. Както таттоо казва - квалифициран personal в обслужването е кът, но ще си го отгледаме.
Re: Направо ги побъркахме тия британци
17-03-2006 - 10:15:40
tatoo,

аз не споря по това, че турист. бизнес не може да се очаква да върви все нагоре - даже и аз забелязах с "невъоръжено око" отлив от Несебър и слънчев бряг м.г.

Само ми е чудно защо си убеден ти и други колеги, че ако е напълно безперспективен, ще има кой да ги изкупи тия хотели на апартаменти. Някак идеята за толкова много балами с толкова пари ми се вижда нереална. Е, не претендирам да се занимавам професионално с НИ, това, което чета, ми съобщава за англичани в забутани слеца, а не по морето. И то, както каза Kote, много бедни англичани.

Ама ще поживеем, ще видим.....

Мисля, че Boby има право - нещата не са никога нито много розови, нито много сиви smiling smiley
Re: Направо ги побъркахме тия британци
17-03-2006 - 11:12:28
Не е съвсем така - проблем си е. Лошо е , когато парите отиват не в хора, които мислят, а в хора, които имат късмет. Рано или късно се плаща на тройна цена. Предпочитам Тинки, Боби, Начев да имат 200000 евро в брой, а не лелята от Банско, морето, София и т.н.
В крайна сметка, когато енергията на населението се насочи в това да търсе как да си продаде нивата по-скъпо, а не как да мисли да се развива нещата не са на добре.
Специално в сторителстовот това се усеща много силно в момента - купуваме дървен материал от Германия на безбожни цени, защото няма кой да слепи 3 бичмета у насsmiling smiley Всеки се натиска да стане представител, никой не смее да рискува да измисля.
Re: Направо ги побъркахме тия британци
17-03-2006 - 11:15:50
Няма да забогатеем - в момента харчим пари от ограничен ресурс - недвижимата собственост. Не инвестираме, а харчим.
Бъдещето е - заплати 500 -700 евро на месец (сегашна равностойност - който иска да си отчитна инфлацията), хора втора категория, вечно мрънкащи и недолюбващи по-богатите народиsmiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход