Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Направо ги побъркахме тия британци

Публикувано от kiko 
Re: Направо ги побъркахме тия британци
16-03-2006 - 15:53:21
4ovek,

Ами тя статията май ти отговаря smiling smiley и на мене също

1) Фондовете се ПРЕДПОЛАГА, че се управляват професионално - т.е. на теория е така. Ама взели, че фалирали smiling smiley

2) Ако им изплатят компенсации, бъди сигурен, че ням ада са по 100 к евро независимо с колко са ги завлекли. Ще им стигнат за забутаното селце, но не и за Слънчев бряг

3) Онези в Слънчев бряг аз досега не съм видяла твърдения, че се предлагат на британски пенсионери. На руски, турски, ливански и български "бизнесмени" - да. Така че мисля, че бъркаш таргет-групите на тези два вида коренно различни имоти - в слънчев бряг за по 1000 евро/кв и в село Горно Нанадолнище за по 5-10 хиляди лева къща със земя.
Re: Направо ги побъркахме тия британци
16-03-2006 - 15:53:31
Въпросът който ме терзае е дали сам осигуряващия се си избира имота или фонда инвестира, след това продава и т.н. Защото разликата е огромна - ако се опитваш да пордаваш на пенсионен фонд е на стар краставичар, краставици, но ако е на частни лица, работници.... То сигурно затова са рекламите - 25% годишна възвращаемост - това пред пенсионен фонд не върви, но пред работник, дето залага цаялата си заплата на това, че РУни ще стане голмайстор на световното със сигурност върви.
Re: Направо ги побъркахме тия британци
16-03-2006 - 15:55:34
А бе я нека някой разясни за английската пенсиона система, че не вярвам руски бизнесмен (пък и изобщо бизнесмен) да се върже на обещанията за огромните печалби от инвестиции в апартамент в Слънчев бряг.
Re: Направо ги побъркахме тия британци
16-03-2006 - 16:04:11
Ама не бе! Те си купуват да си почиват там - за кеф - кой къща (по-богатите), кой апаратментче (те и руските бизнесмени си имат кастово деление). Лично познавеам българи, купили си ап. в Слънчев бряг и Влас, ама на цените от преди 3-4 години smiling smiley Да си почиват и да водят приятели - не се занимават с рентиерство от тях. Ваканцинен имот.

Обаче на цена 60 к евро за гарсониера няма да им атолкова мераклии, мисля. Защото за живеене не става, пък за рентиерство е съмнителна възвръщаемостта.

А тия реклами за 25 % възвръщаемост според мен и за децата не стават!
Re: Направо ги побъркахме тия британци
16-03-2006 - 16:19:55
ДА - на цени преди 4г. може.
Факт е, че чужденци купуват в курортите и е факт, че са предимно то Великобритания. Значи има някаква причина, защо примерон не са и французи, и немци - даже би следвало да се предимно немци, че са малко повече, а им е и по-близо. Явно има нещо в UK, което стимулира хората да купуват в чужбина и ми е интересно какво е то.
Re: Направо ги побъркахме тия британци
16-03-2006 - 16:30:50
Ами не знам дали е факт точно това. Надуха ни главата с тия британци - ама аз все попадам на примери за британски пенсионери, постоянно заселили се в някое затънтено село (даже едни вече ги биха smiling smiley. На "евтинията".

А не на британски пенсионери в слънчев бряг, купили за 1000 е/кв.

Иначе тръбят, че чужденци били купували на Слънчев бряг, ама не казват, че били пенсионери, или пък, че били пританци. Имаше нянаки мераклии за Поморие - измамени ирландци. Ама пак не казваха, че са пенсионери.

Изобщо 'що ги мешаш така нещата?
Re: Направо ги побъркахме тия британци
16-03-2006 - 16:38:30
А ако са купили и не са се заселили още? Нали точно това ме тормози, че може да ги стимулират да купуват доста преди да се пенсионират. Ама никой не се обажда да раздуе дали е така.
За момент да приемем , че е така - отпускат му заем да си купи имот срещу задължението да си плаща пенсионното осигуряване, идва льольото в България, омайваме го за небивал растеж и човекът си купува с цел да спечели като препродаде след 20г. Или още по нормалното нещо - купува с цел да продаде (дори на загуба) и да вземе парите в брой, защото му отпускта парите само за имот, а не за автомобил или за екскурзия, телевизор и т.н.?
Re: Направо ги побъркахме тия британци
16-03-2006 - 16:57:44
Ами не знам аз това..

Една причина, за която се сещам, е че имотите в Британия са май много по-скъпи от тези в Германия. Нали Германия беше цитирана като единсвената страна в ервопа, където няма "имотен балон". А в Британия им се разказва играта. Друга може да е пенстионната система - в Германия да е по-стабилна и да няма фалирали фондове.

За Франция няма какво да говорим - 1) - шовонисти до мозъка на костите, 2) си имат голяма крайбрежна ивица. Не виждам за какво да идват на слънчев бряг.
joan

А 4ovek мен ме убеждаваше в друга тема как щели да се намерят 1000 балами с по 100 к евро да изкупят нашите имоти по черноморието на апартаменти. Дето tattoo си мисли, че ще стане и нашите инвеститори богати и пребогати с тия пари ще купят на Сейшелските острови.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Аз нищо не мисля,просто който е решил да се занимава с туризъм сериозни ще зареже търгашеството в България и с парите които му е донесъл хотел купен за няколко стотин хиляди лева и след това донесъл печалби от по няколко пъти по толкова и после продаден на апартаменти, спокойно може да захванеш какъвто поискаш бизнес където си поискаш. Първо цените в Слънчев бряг само на местата по алеята са по 1000 евро,а има и оферти вече по 550-600 но по навътре. Лично аз съм бил свидетел как ирландец купи 6 апартамента по1250 евро и то в Несебър. Просто не мога да разбера как хора във форум за имоти могат да се постват такива наивни неща, след като има хотел "Маджестик" които се продава повече от половината на апартаменти,и да не говорим и за бившия хотел "Сатурн" които беше съборен тази есен и сега на негово място и на мястото на летния театър от който вашите майки са гледали поне 20 години "Златния орфей" се строи нещо сравнимо по площ с партийния дом в София и ще се продава също на апартаменти. Ако повечето от вас тук се занимават с имоти, и не виждат и не разбират какво става по-добре да сменят професията. Това което се нарече "туристически бизнес" беше един сапунен мехур които в момента се пука и беше необходим само БГ да покрие показателите за ръст за приемане в ЕС. Сега този "туристически бизнес" купен от някой хора за без пари си изкара вложенията и прекомерното застрояване го уби.Съответно затова сега започва да се продава на апартаменти. Не са само англичани тези които купуват и много други има заблудени от "щедрите" обещания че при закупуване на имот им обещават и пропърти мениджмънт и поне 25% възвръщаемост на година. Тоест стоиш си в облачната и мъглива държава при бозавите си съседи,когато си искаш си идваш в рая на почивка а през останалото време си лапкаш рентичка.Трябва да си най-големия балък да повярваш че ще построиш хотел за няколко хиляди души, до теб ще има още няколко десетки такива и хората ще се кефят да идват да почиват и всичко да е пълно през сезона,защото на тези хора им е много хубаво да се хранят на закуска с още няколко хиляди души на шведски маси и с още толкова хиляди да се блъскат по плажа на който не можеш да си намериш място от заведения, и какво ли още не.Това ако е туристически бизнес изграден да съществува с години,а не чисто печалбарство за момента, значи аз съм много наивен. А за персонала който трябва да ти работи в тоя хотел само за сезона и след това да си ходи по къщите и да се оправя да не говорим.Щото нали у нас е пълно с висококвалифицирани хора жадни да отидат за 4 месеца в някой "курорт" само за да поддържат високото ниво на обслужване в туризма в нашата мила родина и после пак да си търсят работа за следващите 8 месеца в провинциалните градчета,докато дойде време отново за тези 4 летни месеца. Как си го мислите дами и господа не знам,но медиите които четете ,явно не са ви учили как да ги четете м/у редовете и да си вадите изводи.Същите тези статии които са чиста пропаганда и част от бизнеса на някой хора чета и в този сайт ,но не съм толкова наивен да им вярвам. Англичаните и други купуват имоти и това е факт.И те също са подведени от такива статии.Нима не знаете че половината агенции в БГ работят с английски такива и че в Англия също си има платени публикации за наивници които да вземат пари от банки за да купуват имоти продавани им от агенции на самите тези банки.От какво печели една банка?- От даване на заеми. И ако бяхте учили реклама щяхте да знаете а медиите и четвъртата власт и така нататък, но това е друга тема. Баламите не са 1000, те са
много повече или поне това очакват тези които играят в този бизнес.Но обикновените хора и държавата отново е прецакана от това,защото в нея е унищожен един бизнес завинаги заради облагодетелстването на някой хора.Вместо да беше създаден бизнес отново се изкараха бързи пари,чрез разпродаването на цялото черноморие на такива ПОБЪРКАНИ АНГЛИЧАНИ.

И МОЛЯ ВИ ПИШЕТЕ НА КИРИЛИЦА !
Re: Направо ги побъркахме тия британци
17-03-2006 - 08:19:02
Таттоо, и ти се вживяваш много! И аз като теб си мислих, че повечето хора тук са професионално ангажирани с имоти, но не е така. Хората се интересуват от имоти (и аз в това число) и се питат разни работи.

За англичаните - познавам няколко закупили имоти у нас. Едните са семейство в едно суперзабутано селце в Странджа, детето си записаха в училище в Елхово. Мъжа е работил като пощальон в UK и буквално едвам са свързвали двата края. Не знам с какво живеят, но с някакви детски и социални. И 300П да им се събират пак е повече от месечния доход на кое да е семейство в селото. Живеят скромно, стиснато, само дето пят повече и от селските алкохолици. Другите са двама симпатяги строителни работници, заедно си купиха мезонет в Ливадите. На единия родителите живеят в Испания, каза ми че просто искат да инвестират пари и някой ден като имат семейства да идват да си карат почивката. Англичаните освен високите цени в държавата си имат и отвратително време и за тях почивка значи чужбина. И много от тях се преселват след пенсия, или по-мъдрото (моя заплануван вариант) - бачкат яко и на 45 - 50 се оттеглят някъде, където да си живеят без да правят нищо до края на дните си - това е английската мечта. Даже и такива реклами за БГ сам чела " Watch football and do nothing!". Такава си им е нагласата. В Испания вече презастроиха, загрозиха и оскапиха достатъчно, сега нашия ред идва.Като ни настроят грозни комплекси, съсипят природата и стане скъпо дори и за тях ще продължат нататък - Украйна, Албания, навсякъде където има слънце и малко стабилност.
Та не им се радвам аз, но поне пари идват някакви, че от никъде нищо друго не идва. Строежите са полезни за една икономика, ангажитрат много хора и сапътстващи отрасли. Само дето на всяко завръщане все повече ще се чудя къде сам и язък за горкичкото ми местенце край морето приготвено за старини...Няма физиономийка ронеща крокодилски сълзи, представете си я ето тук.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход