Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

12 пъти защо или защо не ми е нужен посредник

Публикувано от nikolase 
Re: 12 пъти защо или защо не ми е нужен посредник
09-10-2008 - 22:35:43
jores Написал:
-------------------------------------------------------
> Istoriq shte vi razkaja:
>
> Klient iska da investira v imoti NO da gi pazaruva
> 30% pod pazara sporazumqvame se samo na duma
> /priatelche e kam tozi moment/ az se naemam i
> pochvame /za 30% pod pazara si e tegavnq iskam da
> se otbeleji/ otvarqm choveka kak se raboti nali e
> priatel izkarvame po nqkoi lev ot vazduha i v edin
> moment pochva da mi se pravi edva li ne nishto ne
> poluchava ot men v edin moment reshi che go
> podvejdam i zablujdavam /paranoqta na klienta/ i
> zapochna da se darji kato nikolase tochno v tazi
> sekunda go otrqzah /veche ne mi e priatelche/
> obqsnqvashe kak sam shtql da igrae igrata kak hora
> shtql da vkara /ne sam go vijdal da se vqsva, imot
> na -30% ne razbrah da e kupil a ako pak vzeme da
> kupi go chaka iznenada ala gaden broker.
>
> Koito iska da ne plashta a da polzva nakraq go
> poluchava ili si ostava s golite muskuli i
> prikazkite.
>
> izvinete za latinicata


И ти ли Юде-И ти ли брате си гаден брокер?Ама клиента тие бил умен и с е е усетил..Им а много измамени от брокери хора
:}
Re: 12 пъти защо или защо не ми е нужен посредник
09-10-2008 - 22:38:25
avatar
dicho Написал:

„Naematel, комисиона се плаща при подписване на предварителен договор защото двете страни са го подписали с всички неустойки вътре , например - ако купувачът откаже сключването на сделката, губи капарото, ако продавачът откаже сделката, дължи капарото в двоен размер, къде е брокерът в този случай ? Негова ли е вината за несключеният окончателен договор ?
...ако двама души сключат договор ПОМЕЖДУ СИ (моя бележка – предварителен договор от контекста), АЗ СЪМ ИМ СЪДЕЙСТВАЛ ЗА ТОВА И ТЕ СА МИ ПЛАТИЛИ»

Дичо, аз мислех, че услугата към клиент-купувач е да ЗАКУПИ имот, а не да СКЛЮЧИ ПРЕДВАРИТЕЛЕН ДОГОВОР. Благодаря за инфото, ще го имам предвид.
Но за повече яснота обяснете, че това е посредничество за сключване на предварителен договор + подготовка на НА, час при нотариус...... , а не посредничество за сключване на сделка. Малка разлика, ама .......


А чия е вината за неизпълнение на предварителния договор е друга тема, а и всеки случай е различен.

Но искам да те попитам, ако продавачът вземе капарото и каже, а не аз не продавам. Или се окаже, че той не е баш собственик, с една дума, ако сделката се провали по вина на продавача, а ти си брокер на купувача – как му съдействаш да получи капарото в двоен размер (или поне единичен), нали не му казваш оправяй се сам.
winking smiley

Лека нощ

Блондинка по душа
Re: 12 пъти защо или защо не ми е нужен посредник
09-10-2008 - 22:47:59
...ако купувачът откаже сключването на сделката, губи капарото, ако продавачът откаже сделката, дължи капарото в двоен размер, къде е брокерът в този случай ?...

Само с две думи - когато обектът на сделката е основно жилище на продавача и той реши да се отметне - купувача - жална му майка. Може да си го съди 10 годин и пак да не спечели. Патил съм го това - три месеца докато го вкарам при нотариуса, и в последния момент пак магарии прави. Та, затова, хич да не ми се сърдят брокерите - комисионът - на излизане от нотариуса winking smiley
Re: 12 пъти защо или защо не ми е нужен посредник
10-10-2008 - 06:12:38
Justy Написал:
-------------------------------------------------------
> ...ако купувачът откаже сключването на сделката,
> губи капарото, ако продавачът откаже сделката,
> дължи капарото в двоен размер, къде е брокерът в
> този случай ?...
>
> Само с две думи - когато обектът на сделката е
> основно жилище на продавача и той реши да се
> отметне - купувача - жална му майка. Може да си го
> съди 10 годин и пак да не спечели. Патил съм го
> това - три месеца докато го вкарам при нотариуса,
> и в последния момент пак магарии прави. Та,
> затова, хич да не ми се сърдят брокерите -
> комисионът - на излизане от нотариуса


Какви комисионни бе Justy?Дали го заслужават.По-добре въобще не се разправяй с АНИ.Иначе си попаднал в "схемата на брокера"
Re: 12 пъти защо или защо не ми е нужен посредник
10-10-2008 - 10:12:11

Дичо, аз мислех, че услугата към клиент-купувач е да ЗАКУПИ имот, а не да СКЛЮЧИ ПРЕДВАРИТЕЛЕН ДОГОВОР. Благодаря за инфото, ще го имам предвид.
Но за повече яснота обяснете, че това е посредничество за сключване на предварителен договор + подготовка на НА, час при нотариус...... , а не посредничество за сключване на сделка. Малка разлика, ама .......

А чия е вината за неизпълнение на предварителния договор е друга тема, а и всеки случай е различен.

Но искам да те попитам, ако продавачът вземе капарото и каже, а не аз не продавам. Или се окаже, че той не е баш собственик, с една дума, ако сделката се провали по вина на продавача, а ти си брокер на купувача – как му съдействаш да получи капарото в двоен размер (или поне единичен), нали не му казваш оправяй се сам.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Нима не написах ясно, че за моите ангажименти към клиента си подписваме посреднически договор, в който пише кога и какво трябва да правя ? Тълкуваш превратно думите ми, защо ? Ако продавачът вземе капаро и откаже сделка, си има договори и законов път, разбира се, ще съдействам според възможностите си. Пак ще попитам - нали на искаш да поемам отговорност за чужди действия или бездействие ? Ако съм брокер на купувача, няма как да се окаже , че продавача не е истинският собственик, а ако се окаже ще е по независещи от мен причини, вероятно неведнъж по телевизията си гледала как нотариуси заверяват сделки с фалшиви лични карти или пълномощни и никой ни ги упреква, защото не са полицаи, или разследващ орган. основното според мен е това, че на някои хора тук не им се иска да разберат, че ние сме ПОСРЕДНИЦИ, не сме представители, нито можем да носим отговорност вместо някой друг, наистина толкова ли е трудно да се разбере - договорът за покупко - продажба са подписва от двама души, които си носят отговорностите, аз подписвам договор за посредничество, по който нося своите отговорности. Още не искам да приема, че ще започнеш да спориш по начина, по който го прави един друг "спец", дето го има във всички теми. Не искам да кажа кого визирам, само ще кажа, че е вид дъвка.
Re: 12 пъти защо или защо не ми е нужен посредник
10-10-2008 - 10:13:28
Justy , няма да ми се сърдиш пич, или плащаш на предварителен договор, или няма сделка.
Re: 12 пъти защо или защо не ми е нужен посредник
10-10-2008 - 10:37:09
Dicho,

Ето една мантра подходяща за всеки който иска да оцелее на пазара:

"Който плаща - той поръчва музиката!"
Re: 12 пъти защо или защо не ми е нужен посредник
10-10-2008 - 10:48:28
dicho Написал:
-------------------------------------------------------
> Justy , няма да ми се сърдиш пич, или плащаш на
> предварителен договор, или няма сделка.

Дичо, и ти няма да се сърдиш - говоря от практиката си. Купих апартамент през АНИ и ми побеля брадата. Да не влизам в подробности, че като поисках фактура, момченцата направиха вертикално излитане. Купих къща без посредник - без никакъв проблем, другаде даже писах - и до днес си контактуваме с бившите собственици.
Разберете, че се плаща за свършена работа. Висенето пред сайтовете и крадене на чужди обяви не е работа. Обикалянето по София и страната за огледи, като имате инфо само от продавача, защото сте му откраднали обявата от dir.bg - също не е работа. В интегралното смятане има един много интересен кръгов интеграл. За работата и енергията по затворен контур. Та той доказва, че по затворен контур енергия се изразходва, но работа не се върши. Точно като някои брокери, които по цял ден генерират задръстване в София, ама сделка - йок. Та затова трябва да се хранят от такса оглед. Дали бях ясен


:}
Re: 12 пъти защо или защо не ми е нужен посредник
10-10-2008 - 10:56:35
Не се сърдя, случки има всякакви. Ти обобщаваш, а това е , което не приемам."Разберете, че се плаща за свършена работа"казваш, правилно, и аз така смятам. Изискването да ми се плати на предв. договор цялата сума е заради безбройните опити за прескачане, откакто не правя компромиси с това нито някой се е опитал да ме прескача, а аз никога не съм оставил несвършена работа.
Re: 12 пъти защо или защо не ми е нужен посредник
10-10-2008 - 11:26:01
dicho Написал:
-------------------------------------------------------
> Не се сърдя, случки има всякакви. Ти обобщаваш, а
> това е , което не приемам."Разберете, че се плаща
> за свършена работа"казваш, правилно, и аз така
> смятам. Изискването да ми се плати на предв.
> договор цялата сума е заради безбройните опити за
> прескачане, откакто не правя компромиси с това
> нито някой се е опитал да ме прескача, а аз никога
> не съм оставил несвършена работа.


Не обобщавам, давам пример. Ти, обаче искаш да изведеш своят стил на работа като правило в гилдията. Ако беше така, нито аз, нито Николасе и много, много други щяхме да пишем. Разберете най после целта ни: вие от гилдията да се справите с тези, които я компрометират. И може би верният път е лицензирането.


За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.