Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

12 пъти защо или защо не ми е нужен посредник

Публикувано от nikolase 
12 пъти защо или защо не ми е нужен посредник
05-10-2008 - 13:09:53
1.Защо брокерите когато някой си пусне частна обява веднага го атакуват и започват да предлагат имота без дори да са взели разрешение от собственика...
2.Защо цените на които предлагат имота често пъти са по-високи от цената за която претендира собственика?
3.Защо когато те водят на оглед се мотат като патета в калчища и "тук ли беше?там ли беше и нямат и дори идея къде точно е имота.
4.Защо когато отидеш на оглед това което ти е рекламирано е далеч от очакванията на клиента,споделени с брокера преди огледа.
5.Защо ще искат такса "оглед"от клиента при положение че така си вършат работата и няма как да си я свършат без да направят оглед-т.е огледите са част задълженията им.
6.Защо мислят ,че всички съм им длъжни и трябва непременно да се занимават с хора,които често не говорят правилно,нахални са и опитват да сключат сделка на всяка цена.
7.Защо много често е явлението,че нямат никаква юридическа грамотности в повечето случаи сделките приключват успешно заради това,че страните са добронамерени.Фрапиращо е когато съм попадал например на обява от АНИ където предлагат държавно място като часто..тъй като собственика(на сградата построена върху мястото) е имал само право на строеж,погасено с погиването на сградата.
8.Защо пускат частни обяви,също така и подвеждащи обяви и когато с е обадиш заявяват,че са агенция или имота който са рекламирали е "току-що" продаден и следва въпроса "А вие какво търсите?
9.Защо бранша е пълен с авантюристи чули че много се П"ЧЕЛИ от недвижимостите
10 Защо искат комисионната при запознаване на двете страни ,а не при сключване на сделката?
11Защо не търпят мнения на хора,човеци,клиенти различно от "брокерското мислене" и защо се опитват по всякакъв начин да заглушат гласа на всеки несъгласен с тях и твърдят,че било за "по-евтино или че всичко сам си праим" ....при положение че липсата на паразит като брокера ми пести пари,нерви транспортни разходи...
12.Има още много защо -ще помоля хората които ще пишат по темата за изчерпателно отговори точка по точка,също и за допълване на списъка с още защо......защото много са хората ограбени от брокери..с незаслужени и надкачени комисионни. clap:
clap: clap:
Re: 12 пъти защо или защо не ми е нужен посредник
05-10-2008 - 14:23:27
ПОМОЩ..пострадах Коректни ли са "българските" банки
Изпратено от: nikolase (IP съхранено)
Дата: July 11, 2008 10:10PM


Уважаеми български граждани
Време е да се събуди гражданското обшество и да накаже банките
Ще споделя накратко моя случай
През 2006 г теглих 40 000 лева ипотечен кредит от УНИКРЕДИТ БУЛБАНК
Изпълних педантично всички условия на банката,които който е теглил кредит знае ,че съвсем не са малко.Условията на кредита бяха,че първите 5 години ползвам преференциална лихва,за сметка на останалите 20 години,когато лихвата се компенсираше и ставаше значително по-висока от средната.Съгласен съм с поскъпването на кредита,защото се повиши цената на паричния ресурс,но...............какво точно се случи с мен и не само с мен но и с мои познати,които са теглили при състите условия.УЖАС......Въпреки,че всичко това е залегнало в договора между мен и УНИКРЕДИТ БУЛБАНК,След като година и половина плащах най-редовно вноските си ми се обадиха от "БАНКАТА" и ми съобщиха,че трябва да внеса за този месец уравнителна вноска 150 лв и от там до края на кредита еднаква вноска в значително по голям размер.т.е лишиха ме от промоцията за първите 5 години.Като отидох до банката никой не можа да ми обясни каква е тази Уравнителна вноска и какво всъщност уравнява,тъй като до момента съм си плащал всички задължения коректно,както и кой и защо ме лишава от първоначално договорените условия,.а именно промоционална лихва за първите 5 години,като искам да вметна,че съм съгласен да ми се увеличи лихвата ....но уточнявам..да се увеличи промоционалната лихва,а не лихвата , която е за след 5 години да започва от сега и и също тази лихва ми я увели1ават в момента.Моля ако в форума има банкови специалисти да ми помогнат,защото от банката само вдигат рамене.



Редактирано 1 пъти, последният път 07/30/08 03:19PM от nikolase.

Re: ПОМОЩ..пострадах Коректни ли са "българските" банки
Изпратено от:nikolase (IP съхранено)
Дата: July 12, 2008 11:30PM


Kara Написал:
-------------------------------------------------------
> > Купи си още един апартамент и като се вдигне два
> пъти цената си покрии загубите в банката И недей
> да зовеш за помощ,нали бяхме тъпанари,които нищо
> не разбират от имоти ,банки и икономика Сърбай си
> попарата Брато,такъв гениялен брокер като теб все
> ще намери изход от ситуацията....хаиде сполай ти и
> друг път да внимаваш какво пишеш тука


Kara...........Аз не съжалявам че съм теглил ипотечен кредит,а това за което съжалявам е че не съм теглил още 2 ипотечни.С кредита закупих имот който сега е на около 2.5 пъти над цената на която съм го закупил.Просто ако беше вникнал внимателно в темата щеше да разбереш,че държа да се спазват договорите,а не съжалявам че съм теглил.Благодаря,че си ме наредил в редиците на брокерите,но тава пак сио е проява на твоя тъп мозък,аз просто съм човек,който има различно мнение от теб и тази пасмина,която предвещаява апокалипсис и смятам,че българската икономика ще се развива възходящо и устойчиво.Моля просто вниквай в нещата,а не ръси "мозък"...защото на теб явно ти трябва повече. малко повече оптимизъм няма да ти навреди,но почни първо от ника си защото Кара на турски значи...........черен


Само едно защо
Защо си мислиш, че на някой му пука за твоето мнение и че твоята скромна особа представлява търговски интерес за някой?
Виж научен, за някои специализирани здравни заведения, да.




Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-10-05 14:28 от dragula.
Re: 12 пъти защо или защо не ми е нужен посредник
05-10-2008 - 14:53:07
Аз мога да ти кажа защо да си наемеш посредник /не ниско бюджетна вуйна разбира се/
С качествен посредник въобще няма да се занимавш с изброените дванадесет точки по - горе, но явно ограничението защо да плащам, като мога да не плащам е по силно от разума и за това николасе ако решиш и до 1200 ще ги докараш. Добре, че има хиляди доволни клиенти, които не се занимават с глупусти, и каузите са им малко по- възвишени от това да скътат някоя жълта стотинка. Я аз да си изръкопляскам сам николасе ме зарази clap: clap: clap:
Re: 12 пъти защо или защо не ми е нужен посредник
05-10-2008 - 15:55:51
dragula Написал:
-------------------------------------------------------
> Само едно защо
> Защо си мислиш, че на някой му пука за твоето
> мнение и че твоята скромна особа представлява
> търговски интерес за някой?
> Виж научен, за някои специализирани здравни
> заведения, да.
>
>
>
>
> Редактирано 2 пъти, последният път 10/05/08
> 02:28PM от dragula.


Ако имаш желание да бъдеш изчерпателен можеш да отговориш на зададените по-горе въпроси.Иначе не си се изказал по темата-сори
Re: 12 пъти защо или защо не ми е нужен посредник
05-10-2008 - 17:40:45
чакам отговори по темата ама ядец :g:
Re: 12 пъти защо или защо не ми е нужен посредник
05-10-2008 - 17:54:19
Скоро брокери няма да има , нали се сещаш че където има келепир там се лепят "паразитите" свърши ли келепира бягат.Световната криза ще им подейства като отрова за въшки .Ще отцелеят само няколко,а другите хиляди ще се преквалифицират,в някое друго поприще в което ще са супер компетентни.За съжаление обаче трудно ще се намери второ такова поприще от което ще изкарваш повече от нотариус за неквалифицирана работа .
Re: 12 пъти защо или защо не ми е нужен посредник
06-10-2008 - 00:31:34
Стига бе...пускал съм частни обяви за отдаване на жилище под наем...само един брокер ми се обади,доведе някакви хора за оглед и дума не е обелил за пари.Какво се е разбирал с клиентите си нямам идея,от мен нищо не е искал.Някакъв местен беше,тук в квартала работи предимно,защото и офиса му е в района.Останалите бяха само частни лица-не е имало брокери,нито са ми се обаждали такива.
Re: 12 пъти защо или защо не ми е нужен посредник
06-10-2008 - 06:32:33
salvador Написал:
-------------------------------------------------------
> Стига бе...пускал съм частни обяви за отдаване на
> жилище под наем...само един брокер ми се
> обади,доведе някакви хора за оглед и дума не е
> обелил за пари.Какво се е разбирал с клиентите си
> нямам идея,от мен нищо не е искал.Някакъв местен
> беше,тук в квартала работи предимно,защото и офиса
> му е в района.Останалите бяха само частни лица-не
> е имало брокери,нито са ми се обаждали такива.


пусни частна обява за продажба на имот-ще те разкъсат.Обясни им че не работиш с посредници-започват да се представят като клиенти,частни лица и т.н.Въобще много порочна практика.А една брокерка попита"А за нас какво сте предвидили?"Все едно посредника е задължителен атрибут към сделката?И то без да носи някаква отговорност.Казах предвидил съм 10 000-20 000 лв колкото си изберете ,то вашата наглост край няма. :}
Re: 12 пъти защо или защо не ми е нужен посредник
06-10-2008 - 10:17:45
salvador как посмя nikolase да оборваш той е новия гуру в имоти.нет, веднага да му се извиниш и бързо да го цитираш 100 - тина пъти. Срам добра дума за посрдник/ци ние сме нищожества срещу, които само псувни , пожелания за глад и т.н.

nikolase ти си ВЕЛИК и БЛАГОСКЛОНЕН ще извиниш заблудения salvador той още незнае кой си и къв си О ВЕЛИКИ.
Re: 12 пъти защо или защо не ми е нужен посредник
06-10-2008 - 10:31:07
Във всяко стадо има и черни овци smiling smiley

да не подценяваме тези които си го могат
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.