Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

12 пъти защо или защо не ми е нужен посредник

Публикувано от nikolase 
Re: 12 пъти защо или защо не ми е нужен посредник
09-10-2008 - 14:24:28
dicho Написал:
-------------------------------------------------------
> Умнико николасчо, толкова ли си тъп, комисион се
> получава в деня на сключване на предварителен
> договор, ако няма договор, няма комисион, не
> разбра ли ?


И ако не се сключи нотариалния акт и двете страни са прецакани от брокера.Попаднали са в схемата на брокера.Пази боже.единия не е купил имот и е дал капаро.На другия имота не се е продал.Защо да се плаща комисион при такава ситуация?
Re: 12 пъти защо или защо не ми е нужен посредник
09-10-2008 - 16:26:24
Naematel, комисиона се плаща при подписване на предварителен договор защото двете страни са го подписали с всички неустойки вътре , например - ако купувачът откаже сключването на сделката, губи капарото, ако продавачът откаже сделката, дължи капарото в двоен размер, къде е брокерът в този случай ? Негова ли е вината за несключеният окончателен договор ?
Re: 12 пъти защо или защо не ми е нужен посредник
09-10-2008 - 16:33:38
Според тебе брокерите си заслужават комисиона при провалена сделка?

Не съм съгласен.

От личен пресен опит АНИ с охота се съгласяват заплащането по договора за посредничество да е 100% след изповядване на сделката - европейска практика.
Re: 12 пъти защо или защо не ми е нужен посредник
09-10-2008 - 16:45:53
Провалена сделка с кого, с брокера ли ? В момента на сключване на предварителен договор двете страни влизат във взаимоотношения, с които брокерът няма НИЩО ОБЩО. Пример - аз съм брокер на купувача, той ми е платил и си е капарирал апартамента, разваля сделката, къде е моята вина ? Втори пример - брокер съм на продавача, взел е 10 % капаро, от тях ми е платил комисион, купувачът отказва сделка, остатъка от капарото си остава при продавача, ако продавача откаже сделка, връща капарото в двоен размер, къде е моята вина, ако това стане ?
Re: 12 пъти защо или защо не ми е нужен посредник
09-10-2008 - 16:49:46
dicho Написал:
-------------------------------------------------------
> Провалена сделка с кого, с брокера ли ? В момента
> на сключване на предварителен договор двете страни
> влизат във взаимоотношения, с които брокерът няма
> НИЩО ОБЩО. Пример - аз съм брокер на купувача, той
> ми е платил и си е капарирал апартамента, разваля
> сделката, къде е моята вина ? Втори пример -
> брокер съм на продавача, взел е 10 % капаро, от
> тях ми е платил комисион, купувачът отказва
> сделка, остатъка от капарото си остава при
> продавача, ако продавача откаже сделка, връща
> капарото в двоен размер, къде е моята вина, ако
> това стане ?


Защо взимаш тези пари като нямаш нищо общо?единия не е купил имот и е дал капаро и комисион?На другия имота не се е продал.Защо да се плаща комисион при такава ситуация?
Значи брокерите искате да прибирате и никой за нищо да не ви търси.ДА ПРЕМАХНЕМ ТУНЕЯДЦИТЕ БРОКЕРИ

И нали комисион се дължи при свършена работа вашата работа със запознаството ли свършва?И искате и двете страни да са вътре а вие да сте на печалба.Снърди ми на непочтеност



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-10-09 16:52 от nikolase.
Re: 12 пъти защо или защо не ми е нужен посредник
09-10-2008 - 16:52:21
Знам, че е излишно на теб да се обяснява, ама заради другите ще отговоря - ако двама души сключат договор ПОМЕЖДУ СИ, АЗ СЪМ ИМ СЪДЕЙСТВАЛ ЗА ТОВА И ТЕ СА МИ ПЛАТИЛИ, КЪДЕ Е ВИНАТА МИ, АКО ЕДИН ОТ ТЯХ СЕ ОТКАЖЕ ОТ СДЕЛКАТА ?
Re: 12 пъти защо или защо не ми е нужен посредник
09-10-2008 - 16:57:20
Николасчо -ти си Т.....Б....П...........й..!!Днес имам две сделки и никой не зададе тъпи въпроси!!!!!!!!А клиентите ми бяха в пъти по- богати и умни от теб...
Извинявай ,но нямам време да ти с..........а у носо ЗАЕТ СЪМ. :loveu: smoking smiley
Re: 12 пъти защо или защо не ми е нужен посредник
09-10-2008 - 16:57:28
Дичо,

Комисиона на брокера се заплаща за цяла услуга която приключва с изповядването на сделката нали така?

Ясна ми е твоята позиция - аз си "взех" моето, след това потоп ( да го духат продавач/купувач).

Правилно ли те разбрах?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-10-09 17:00 от Naematel.
Re: 12 пъти защо или защо не ми е нужен посредник
09-10-2008 - 17:03:05
Naematel, прекрасно знаеш, че не така, ама нали трябва да се заяждаш и да покажеш колко мразиш брокерите пишеш нелепици. В договора ми с клиента ясно са посочени моите ангажименти, които, забележи "ПРИКЛЮЧВАТ С ПОЛУЧАВАНЕТО НА НОТАРИАЛЕН АКТ "/АКО Е КУПУВАЧ/, или с "ПОЛУЧАВАНЕТО НА ЦЯЛАТА СУМА ", АКО Е ПРОДАВАЧ. Ако не се стигне до нотариален акт, вината не е моя , някой от двамата не е спазил ТЕХНИЯ ДОГОВОР ! Кое не е ясно ? Това "да го духат" го няма в речника ми , да знаеш. Ето ти още един пример как се изразявам аз и как - ти.
Re: 12 пъти защо или защо не ми е нужен посредник
09-10-2008 - 17:15:07
Дичо,

Казвам как прозвуча твоето обяснение.

Разбирам желанието за предплащане на вашите услуги породено от некоректни клиенти.

Крайно време е да се разбере в България, че клиента на услугата диктува условията като си избира кой да му извърши услугата.

Има достатъчно коректни и отговорни брокери на пазара между които да правим избор за щастие.

Хайде няма да ви дразня повече smiling smiley
Стига ви автора на темата.
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.