Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

v kakvo e nai razumno da ivestiram ??

Публикувано от moniq 
moniq
Re: v kakvo e nai razumno da ivestiram ??
27-02-2006 - 12:12:22
Joan


че си искренна...личи си,както и че си умна(а също и нервничка),
но не ти прави чест да ми преиначаваш думите!
Казах че има такива хора ,за съжаление,а не че всички са такива...

Това че се връщам тук и искам да инвестирам някаква сума в бг,както и много други "емигранти", може само да ни радва!!!

Пак ти казвам(не че е твоя работа) че живея в бг в момента,а това че не ми вярваш може само да покаже колко "малко " си била лъгана...

Re: v kakvo e nai razumno da ivestiram ??
27-02-2006 - 12:23:08
Moniq,

По повод изказването ти за хората в БГ- цитирам те:

"България е една прекрасна държава,но хората..хората са много злобни,завистливи и престъпността е на всеки ъгъл и трябва да си постоянно на щрек!"

Копи и пейст - нищичко не съм преиначила - мисля на стр. 20 от настоящата дискусия, можеш да се върнеш и да видиш собствените си думи написани там.

На мен ми звучи като обобщение на ВСИЧКИ хора... и съжалявам, но не мога да приема такова обобщение.

Колкото до нервите - еми ако аз се изцепя "...емигрантите, ами те са злобни и с изкривено мислене.." - навярно и ти ще се поизнервиш :}

И не може да ме радва това, че някой се връща в БГ с лошо чувство към БГ. Защото носи в себе си тази отрицателна емоция и я предава на околните....

И да живееш в БГ в момента, не вярвам да се задържиш дълго..., предвид душевния дискомфорт, който изпитваш тук. Но пък наистина си е твоя работа това.

Извинявам се за отклонението от темата на всички пишещи и четящи!
roza
Re: v kakvo e nai razumno da ivestiram ??
27-02-2006 - 12:23:55
Zdravei Moniq ako jivee6 v chujbina investirai si gi tam v imot za da igrae6 sravnitelno na sigurno.Tuk v Bg kakvoto i da kupi6,6te e problem ako ne sreshtash alkoholika v bednia kavrtal chte sre6ta6 barovetza deto go streliat-ta pokrai nego mogat i teb i naematelite da ti zastreliat. A kakvi shte sa ti naematelite za da ti plashtat visok naem tova sashto e interesna tema.A pak tzenite dali shte se vdignat ili shte padnat tova e vapros na hazart.Spored men tzenite sa izkustveno naduti za momenta v BG.Ne moje6 da predvidish edna ikonomika , koiato se gradi samo na spekula kak shte tragne v edin moment. To sobstvenika na beneton ne znae v kakvo da investira v BG, kato toi e konsultant na investitori ot tziala i za tzial sviat ta az li shte te posavetvam smiling smiley smiling smiley smiling smiley smiling smiley Uspeh
guest
Re: v kakvo e nai razumno da ivestiram ??
27-02-2006 - 12:24:08
Мисля че няма да намериш хора които да искат да живеят като съквартиранти за по 100 Е всеки. Не е популярно в БГ за момента поне, по скоро ще живеят в мизерни боксониери за същата цена, но самостоятелно. Няма я тази култура на съжителство, която е масова в европа например за студенти и др. млади хора
Re: v kakvo e nai razumno da ivestiram ??
27-02-2006 - 12:44:01
Всичко , което носи печалба е хазарт. И по целия свят е така. Ако някой ви каже, че има 100% гарантирана инвестиция, която да носи печалба можете да го цапнете по главата с нещо тежко.
Re: v kakvo e nai razumno da ivestiram ??
27-02-2006 - 12:53:59
guest,

az za tova biah pisala da se poglednat obiavite za sakvartiranti tuk vav foruma, na men ot tam mi doide ideiata, az sahto si misleh, che u nas oshte go niama tova, no iavno ne e savsem taka. Prochetete malko obiavi, naistina sa interesni (za badeshti i nastoiashti investitori pone)
Re: v kakvo e nai razumno da ivestiram ??
27-02-2006 - 14:16:42
Kote,

На мен ми се струва, че причнно-следствената връзка е обратна - хората търсят съквариранти не защото искат да живеят с тях (не говоря за случаите, когато са приятели/роднини), а защото са принудени да вземат голямо жилище, което не могат сами да плащат, тъй предлагането на малки жилища за наемане е ограничено и не задоволява търсенето. Даже ми се струва, че и за Западна Европа/САЩ/Канада важи това. Т.е тази култура, за която говориш, се е формирала вследствие необходимостта да живеят заедно, а не поради желанието им за това. И щом такава необходимост се появи и тук (а тя вече се появява, съгласна съм с тебе, поне съдейки по обявите), ще се появи и "културата" smiling smiley.

Мое лично наблюдение - всъщност аз няколко пъти съм споменавала във форума, че имам случайни познати (просто хора, от които купувам нещо или чийто услуги ползвам около нас), които вече няколко пъти ме питат за стая/таван/бокосниера под наем. И като им кажа - ами няма, ама трудно се намира, не може ли с няколко други да вземете по-голямо - всеки дига рамене "абе знаеш как е със съквартиранти, предпочитам самостоятелно, макар и таван да е". Мисля, че основното е общият санитарен възел - от твоя пример - и с две бани да е, трима са наемателите все пак. Кка да резделим две бани на три ?! :} По разумно би било спред мен, строителят да направи три боксониери за под наем, отколкото един тристаен с две бани. Разбира се, тристайния си има своето място - не казвам да се строят само боксониери smiling smiley Ами Тинки какво ще си купи тогава :}
Re: v kakvo e nai razumno da ivestiram ??
27-02-2006 - 14:27:58
Тинки ще си купи 3 боксониери една до(над) друга.
Анонимен потребител
Re: v kakvo e nai razumno da ivestiram ??
27-02-2006 - 14:34:06
тристаен с боксониера за тъщата :}
Re: v kakvo e nai razumno da ivestiram ??
27-02-2006 - 14:45:47
Голяма грешкаsmiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход