Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ето, който иска да пазарува.

Публикувано от mobiman 
Re: Ето, който иска да пазарува.
06-05-2008 - 20:18:37
ОК, аджамия, утре ще питам за какво става въпрос та да не би наистина да има такава абсурдна клауза eye popping smiley за 1/2 от стойността на оценката. Иначе съм се интересувал единствено дали кинтите се плащат кеш и в какъв срок.
А за количеството на оферти от бъдещите горди агенции за имоти ЧСИ не се безпокой - вземи си пуканки и каса бира и гледай мача eye popping smiley
ЕТО КОЙТО ИСКА ДА НАДДАВАsmiling smiley
06-05-2008 - 21:30:46
avatar
Бая пуканки и доста каси бира ще трябва да си вземе някой и ще има са си пие с години напред докато камъните в бъбреците му намалеят до под 1ммsmiling smiley
Като оставим на страна опита за реклама с пускането на 3-4 апартамента обявени за продан на преден план излиза огромното злорадство на някои хора за които специално написах една темичка...ето я отново за който не я чел:[forum.imoti.net]

Сега по темата със заглавие: "Ето който иска да пазарува" малко ми звучи написаното като хайде излезнаха евтините домати...спокойно вдишайте и издишайте...такаааа
Два домата нямат дори кило, а за да се обърне тренда в София ще трябват стотици тирове с хиляди тонове домати... Човека по-горе ви го е обяснил, но това няма да ви пречи, защото както обичам да казвам - човек вижда и чува това, което ИСКА да види и чуе за другото е сляп и глух, защото не му харесваwinking smiley

Първоначалните цени на тези имоти не са крайни цени това е търг, а на търговете се наддава. Разбира се добрата новина за потенциалните наддаващи е, че не може всеки да наддава, а трябва да се депозират по 10% от всеки преди търга за да те допуснат до него. Имам предвид, че това е хубаво, защото няма да има хора, които да наддават просто за да качват цената е...не е изключено, но е малко вероятноsmiling smiley

Как мислите защо имот, който струва по пазарни цени примерно 75 000 евро е обявен за продан при първоначална цена 50 000лв? Защо ли собственика не си го е продал да речем на мига за 65 000 евро? Визирам апартамента в Зона Б 5, който вероятно е ЕПК и аз бих му го продал на този човек за една седмица ако е на такъв зор дори с цената на 5-10 000 евро под пазарната цена... Странно нали?

За офертата в Божурище, която се предлага...мдааа невероятна инвестиция :}

От тук предложените оферти си струва наддаването само за апартамента в зоната като съм убеден, че тази цена в най-добрия случай ще стане двойно по-скъпа дори и само заради рекламата му тукsmiling smiley Как мислите дали има малко спекуланти в София, които за печалба дори от 5000 евро няма да го препродадат след като успешно наддават за негоsmiling smiley?

Но разбирасе очаквам веднага бърза реплика от феновете на краха в стил:
Да ама то сега се почва - ами добре нека наддаването започне СЕГА! clap:

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-05-06 21:42 от Продавач.
Re: ЕТО КОЙТО ИСКА ДА НАДДАВАsmiling smiley
06-05-2008 - 22:10:25
аджамия, ти сигурен ли си в това? че при препродажба трябва да се почне от цена 1/2? а защо не от 90 процента?
За първи път чувам за такова нещо където и да е по света.
Може да ти продадат коптора за колкото си искат, стига да обявят търг.

я пусни някой линк към наредбата дето се казва че търга започва точно от 50 процента та да се пообразоваме тука неграмотниците из форума.

Продавач да не се окаже хумористичната ти картинка много близо до истината.
Re: Ето, който иска да пазарува.
06-05-2008 - 22:15:15
Продавачо теб като ти следя постовете продаде 30 партаменчета за 1 месец
квот ти дадат мож го продадеш

Аз пък вчера имах разговор с доста серьозен брокер в Пловдив щото искам да продам едни земички ама нещо няма кой да ги купи

Та думите на брокера бяха че в момента на пазара имало само прекупвачи и спекуланти които се чудели как да продадат понеже купували преди време с цел препродажба
Като човека визира и апартаментите

Преди имаше сладолед Делта,сега в София скоро и в други градове

Сега в Банско,Слънчев бряг.Скоро и в София крах на пазара

Пак ти правя оферта 14800 кв/м земя в курорта Цигов чарк

лице на асвалтов път,ток,вода на 40м. от парцела
Супер топ локация за супер топ инвестиция
На 500м. от новостроящият се СПА център и ски писта
И снимки и скица щи пратя ако искаш
АЙ Продай ми го ако можеш




ЕТО КОЙТО ИСКА ДА НАДДАВА
06-05-2008 - 22:29:15
avatar
Продавач да не се окаже хумористичната ти картинка много близо до истината.

Знам, че я чакаш с нетърпение, но този разговор както го водим през последните три години така имам чувството, че ще го водим и в следващите 30... winking smiley Има ли смисъл?
А и аз го правя само като съм в настроение и имам време - а ти май през цялото време
:]

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Ето, който иска да пазарува.
06-05-2008 - 22:35:15
avatar
igra4 Написал:
-------------------------------------------------------
> Продавачо теб като ти следя постовете продаде 30
> партаменчета за 1 месец
> квот ти дадат мож го продадеш


Незнам какво ми следиш, но не помня да съм се хвалил колко съм продал инак има един брокер тук във форума, който е по хвалбите - май беше Жорко работещия в Гърция - аааа Жоре - Честит имен ден!!!


>
> Аз пък вчера имах разговор с доста серьозен брокер
> в Пловдив щото искам да продам едни земички ама
> нещо няма кой да ги купи


Ама то играчо ако всичко обявено по твоя край имаше кой да го купи ехеее...недей вини за всичко брокерите... Не на всяка нива може да се построи бизнес центърsmiling smiley


>
> Та думите на брокера бяха че в момента на пазара
> имало само прекупвачи и спекуланти които се чудели
> как да продадат понеже купували преди време с цел
> препродажба
> Като човека визира и апартаментите
>
> Преди имаше сладолед Делта,сега в София скоро и в
> други градове
>
> Сега в Банско,Слънчев бряг.Скоро и в София крах
> на пазара


Ааааааааа ясно и ти беше от феновете на краха - ами ок хайде давай да го крашваме тоя пазар в София на куку от кога му говоря, че искам и аз да си купя за 300 евро нещо в докторската градина ама не става и не става тоя крах тц тц тц...smiling smiley


>
> Пак ти правя оферта 14800 кв/м земя в курорта
> Цигов чарк
>
> лице на асвалтов път,ток,вода на 40м. от парцела
> Супер топ локация за супер топ инвестиция
> На 500м. от новостроящият се СПА център и ски
> писта
> И снимки и скица щи пратя ако искаш
> АЙ Продай ми го ако можеш
>



Аз работя предимно в София, а за какво ти е отреден парцела регулация има ли?







Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-05-06 22:38 от Продавач.
Re: Ето, който иска да пазарува.
06-05-2008 - 22:58:58
Нека някой запали лампата - плащането при тези търгове кеш ли е и на съдия-изпълнителя ли се плаща? Ако е така много хора ще поизтръскат джобчетата си и цените може и да надхвърлят доста пазарните!
Re: Ето, който иска да пазарува.
06-05-2008 - 23:07:04
пейшънс парцалев, пейшънс, ще се уредиш и за докторската градинка. Проблема е че тогава няма да ти се живее там.

В момента в който цените се сгромолясат и на хората им се отворят очите никой няма да ви купува копторите. А работата наистина се вкисна, има случайни сделки и работата е съвсем замряла.

Някой да ни ограмоти какво каза статистиката за броя сделки през първото тримесечие на тази година. Нещо липсва тази статистика.

Другата за цените разбрахме как я правят - отиват на кафе у Адрес недвижими имоти и оттам им дават избрани вуртуални сделки.
Как не прихванахме нешо европейски в статистиката, почтеността, заплатите, качеството, стандартите ами само цените и то вече и те надминаха европейските...

Re: Ето, който иска да пазарува.
07-05-2008 - 00:52:37
dicho Написал:
-------------------------------------------------------
> BGcode, някога ходил ли си при съдия - изпълнител
> да провериш при какви условия се участва в търг и
> с колко скача цената на жилищата ? Явно не, защото
> не би се присъединил към хора на мечтаещите да
> паднат цените и брокерите да висят обесени по
> дърветата. Само за сведение - първочачалната цена
> се качва поне два пъти, без да броим парите, които
> се дават на съдия - изпълнителя тайничко. Простено
> да е невежеството и злобата, които са ви обсебили,
> брокер съм, не спирам да правя сделки и ям бял
> хляб. И пържоли.


Избесени по дърветата няма да висите,но за гореспоменатите хляб и пържоли ще полагате коренно различен труд от сегашния winking smiley
Re: Ето, който иска да пазарува.
07-05-2008 - 01:21:17
[lex.bg]

На който му се чете, да чете.
От чл.483 до чл.499 урежда механизма на публичната продан на недвижим имот. Прилага се и чл. 468:
Чл. 468. (1) Съдебният изпълнител определя цената, по която вещта да се продаде в магазин. Началната цена, от която да започне наддаването при явния търг с устно наддаване или публичната продан, е 50 на сто от продажната цена в магазин.
(2) При необходимост за определяне състоянието на вещта може да бъде назначено вещо лице. То може да даде заключението си и устно, което се отразява в протокола.
Обявените начални цени са половината от оценката на имота. Крайната цена може да варира от началната, а може дори да не се яви и нито един наддавач, до пазарната.
Върху цената, с която се печели търга се начисляват и 2.5% общински данък, 1.5% такса на съдебния изпълнител като може да е и 1.8%, ако е регистриран по ДДС., Почти винаги се стига до принудителен въвод във владение още 1%, или 1.2%, ако е регистриран по ДДС ЧСИ и 0.1% такса за Агенцията по вписванията. Общо допълнителните разходи са 5.6% от най-високата обявена цена, с която се печели търга.


КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-05-07 01:30 от dragula.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход