Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ето, който иска да пазарува.

Публикувано от mobiman 
Re: Ето, който иска да пазарува.
29-04-2008 - 22:37:02
Не е скъпо ако го вземеш на тази цена и го набуташ на някои баламурник за 80к. А като гледам на работата баламурници бол. Интересно от работата, почти всеки си взе великото ново строителство. Половината от телефоните разговори, който слушам са (цитирам разговор, който аз слушам)
- Вдигната ли ми е лихвата, че ми е повишена вноската
- А не е но има тенденция на увеличаване, сега само на потребителския кредит, а после на жилищния. Аха.
- Нали лихвата на жилищния ми кредит беше фиксирана.
- Нали ще ме уведомите, ако ми се вдигне лихвата, по-жилищния кредит.
Другата половина от телефонните разговори са с майстори. Култува е фразата - А това защо е направено така?
Само едно ми е интересно, след като толкова много апартаменти излезнат на пазара скоро време, дали ще паднат наемите. И ако паднат и те дали няма да намалят възвращаемостта, текущо около 3% в София, ако не смятаме амортизация.
:ami:
Re: Ето, който иска да пазарува.
29-04-2008 - 22:50:03
Въпреки, че 95% от мненията на Камелия не ми допадат крайно, специално за панелите съм зад нея. Добре направения панел може би е по-добре от ЕПК, а това според мен е най-добрата покупка от строителна гледна точка. Не знам дали сте виждали някои панели в Германия или Сърбия. Те са по красиви от нашето ново.
Предимства:
- Земетръсно устойчиво стройтелство. За разлика от ЕПК и тухла. Все пак правени се по време на студената война и не случайно мазетата са предвидени за бомбоубежища.
- 50г. живот почти без подръжка. Саниране и нови 50г. живот. Хвърля се.
Недостатъци:
- Кофти температурна и звукоизолация - със саниране се оправя.
- Кофти комшии - може да попаднете и на такива в лозенец.
Темата е изключително дълга. Но моля ви недейте говори за падналия панел от Стара Загора. Проблема не е бил в панела, а в заварката на този панел. Направен е като вид пакетно повдигащо стройтелство. Т.е. бил е на идеята на ЕПК, а не на панел. Хората с такива панели построени по този начин тепърва ще реват. И моля ви забележете по снимките че въпреки че е паднал от 4тия етаж на кола, панела не е пукнат.
winking smiley
Re: Ето, който иска да пазарува.
29-04-2008 - 23:34:21
Не съм казал че си струва сега да купуваш панел. На тези цени нищо не си струва. Но ако си мислиш че новото строителство ще излезе по евтино от панел не ми се вярва. В момента живеенето под наем е най-добре в БГ. И много хора ще се усетят за това в скоро време. Няма да разправям за едни мои познати които живеят в Мусагеница в 4 стаен + кухня за 140 ЕУР. Собственика в щатите с идеята че някой ден ще се върне е наемателите били изключително коректни и не искал да вдига цената да не си купят и да ги изгони преди това. :loveu:
Re: Ето, който иска да пазарува.
29-04-2008 - 23:45:46
Според мен много нови жилища ще се построят сега. Наемите ще мръднат надолу. Защото ще се окаже че скоро ще имаме излишък от жилища, а не както преди липса. Тогава един куп хора ще тръгнат да продават, защото ще се усетят че възвращаемостта от наем не си струва. Това пък ще намали купувачите, защото ще излезнат много оферти, наемите ще са ниски, цените високи и ниско кредитиране . А това ще доведе до нормализиране фактора на възвращаемост от наем. Всички знаят как. :}
Re: Ето, който иска да пазарува.
06-05-2008 - 03:14:21
Купите ли апартамент по 3000 Euro на м2 сега ,догодина ще я продадете по 1500 Euro m2
Re: Ето, който иска да пазарува.
06-05-2008 - 03:32:10
всъщност ще си лъки ако изобщо можеш да го продадеш. Дори и на 300 евро реален квадрат топ локейшън София и Варна.
Re: Ето, който иска да пазарува.
06-05-2008 - 11:47:35
BGcode, някога ходил ли си при съдия - изпълнител да провериш при какви условия се участва в търг и с колко скача цената на жилищата ? Явно не, защото не би се присъединил към хора на мечтаещите да паднат цените и брокерите да висят обесени по дърветата. Само за сведение - първочачалната цена се качва поне два пъти, без да броим парите, които се дават на съдия - изпълнителя тайничко. Простено да е невежеството и злобата, които са ви обсебили, брокер съм, не спирам да правя сделки и ям бял хляб. И пържоли.
Re: Ето, който иска да пазарува.
06-05-2008 - 16:03:30
дичо ами че то в цивилизованите държави белия хляб и пържолите са най-евтини бе пич. Защото са вредни.

А това с оптимизма за вдигането на цените на търговете го забрави. Ако имаше толкова платежоспособно тъърсене нямаше да се продават на този сайт вече повече от 282 000 обяви и постоянно да растат.

И разбери накрая че станахте смешни. чужденците вече ги няма, всъщност продават а всеки лее дитирамби колико богати били българите. Богати ама друг път.
Колко е ГДП на България? На Канада е 1500 милиарда долара на 32 милиона население, доходите са 10 пъти по-големи от Бг, реалните данъци по-ниски, еквивалента на ДДС-то е в пъти по-нисък и не се отнася за храни и освновни стоки, абсолютно всички стоки по магазините са по-евтини от Бг след конвертирането по курса, канада е една от най-богатите страни в света по ресурси.

В Торонто (икономическата и финансовата столица на Канада) идват по 80 000 души на година, градът с предградията е повече от 6 милиона а реалните цени на имотите са по-ниски от скапаната София или да речем Варна. говоря за еквивалентен локейшън и качество и за реални части.
(ако въобще има строителство в Бг което да е качествено). Като имам впредвид и всичките трикове с идеални части, замазки и шпакловки, ниско качество, липси на гаражи, необзаведени кухни и тоалетни...

ще трябва за съжаление да приемете факта че лумпенизираното население в Бг с възможности да тегли кредит вече изчерпа ресурсите си.

Сега на безразборното лапане идва края и е добре да се подготвяш за смяна на професията.

А за ефекта от предстоящата отмяна на валутния борд не ми се и мисли.
Такъв ще ви тресне че няма да може да се опомните какво става.

Как са сделките тази година, тълпи от купувачи нали? ще се избият да купуват, сигурно организирате лотария за честта да наддаваш за скапаните коптори.







Re: Ето, който иска да пазарува.
06-05-2008 - 17:23:48
Dicho, сега да ти разкажа за съдия изпълнителите - значи имам роднина, който се занимава точно в тази сфера - въпросните 55 000 ЛВ за ЗП 59.36 кв.м. в гр. София , ведно с прилежащото избено помещение се -->плащат на ръка без кредити<---- и като вземем на предвид, че вече намаляха драстично баламурниците да теглят кредит без да могат да си го позволят и се увеличиха ужилените такива с лоши кредити излиза, че това е наистина само началото. За други доводи виж поста на Куку.
Ако съм те засегнал на професионална основа с "избесените брокери" извинявай ама във всяко стадо има мърша, а при брокерите има хора от кол и въже, които ще те излъжат без да им мигне окото за жилищната площ, дефектите на имота, "инвестиционната" му стойност, бъдещото ценово развитие и безкрайно множество от други фактори и не ги интересува нищо друго освен комисионната. Последствията за жертвите на тези "безобидни" заигравания са жестоки и за цял живот.
Всеки професионалист трябва да яде според компетентността си - радвам се, че има хора които ти плащат за услугата, която предоставяш.
Но по въпроса за броя на сделките и за това че цените ще скачат, категорично не съм съгласен и не злобея, а се ядосвам на наглостта на лъжите на някои брокери.

И не на последно място честит Гергьовден на всички
smiling smiley
Re: Ето, който иска да пазарува.
06-05-2008 - 18:28:11
Не се стърпях и се регистрирах.
В този форум цари плашеща некомпетентност по някои въпроси.
Някой чел ли е новия ГПК(гражданско-процесуален кодекс) в сила от 01.03.08. та дава мнение какво се случва при ЧСИ.
Започвам с безплатните консултации да видим кога ще ми писне.
При новата процедура за принудително изпълнение имота се оценява, а търга започва от 50%(петдесет процента)(1/2)(половината) от оценката. Така че всички тези цени от които започва търга са половината от оценката и за по-ликвидните имоти със сигурност ще се наддава сериозно. Мога да Ви уведомя на колко се е продал например този в Надежда след това.
На някого направи ли впечетление колко обяви за апартаменти в София има в дадените сайтове на две от най големите банки в България - няколко. Например в САЩ очакват тази година да започнат 1.5 млн. принудителни изпълнения - това е криза, а не няколко десетки или стотици.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход