Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

От брокер за брокери

Публикувано от Julian 
От брокер за брокери
06-02-2008 - 22:15:39
Здравейте колеги:-) Няколко малки въпроса, над които може да се замислят и собствениците на сайта :
1.Дали агенциите сме тези, които създадохме този сайт ?
2. Не съществува ли сайта благодарение на нашите обяви?
3. Щеше ли да има успех сайта, ако нито една агенция не публикува тук своите оферти ? / примери в нета колкото иска6 за провалили се сайтове /
4. Бихте ли погледнали тарифите които плащаме всеки месец и благодарение на които сайта струва ми се печели добре :-0 ?
5. Трябва ли собствениците на сайта да се замислят дали е добре да допускат ръката която ги "храни" да бъде низвергната :-)
6. Възможно ли е самите агенции да създадат своя платформа, например чрез акционерно дружество и дали ще ни излезне по-изгодно?
7. Ще се повишат ли приходите на собствениците на сайта, ако помислят малко и за подържане на едно добро име на тези от които им идват приходите :-0 ?

Нищо лично към никой за нищо, но аз не бих хранил куче, което ме лае непрекъснато или дори иска да ми отхапе ръката :-) По тази причина изглежда се въздържам от платена реклама тук :-)

Re: От брокер за брокери
06-02-2008 - 23:53:42
Julian Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравейте колеги:-) Няколко малки въпроса, над
> които може да се замислят и собствениците на сайта

> Нищо лично към никой за нищо, но аз не бих хранил
> куче, което ме лае непрекъснато или дори иска да
> ми отхапе ръката :-) По тази причина изглежда се
> въздържам от платена реклама тук :-)

джулиан-значи този сайт е куче,което те лае непрекъснато?да ти отхапе ръката?

този сайт се е създал с професионален мениджмънт(доколкото такъв има в бг).
или- бил е по конкурентно способен спрямо другите.
не си ти този,който си го създал.да ти имам съмочувствието.

малко уроци за такива като теб-клиента е най-важен.тва е закон.
ти не си клиент-ти си с бизнес интереси-ти си зависим от сайтове като този,защото чрез реклама тук си правиш парите(голяма част).
а при бизнес партньори-най важно е кой е по добрия.този сайт с форумите привлича трафик-а тва е най важното за такъв вид дейност.
или-коствен клиент е всеки съфорумец.тва,че не купува или не продава реално,не го прави ненужен,а напротив.

пример за кухари като теб-
гугъл започна от гаража на неговия създател-за десетилетие са мулти милиардери.
знаеш ли защо?какво продават?знаеш ли кой им е клиент?
ами такива като мен и теб.плащаме ли нещо на гугъл,за това,че сме им клиенти?
не!плащат техните партньори-защото се нуждаят от трафика и такива като мен и теб.
трябва ти малко пространствено мислене,за да ги чаткаш тези работи.
а те бяха първите,които се усетиха за потенцяла на този вид бизнес-и съответно виждаш кво направиха.

и някой да ти се меси по офертите купува или продава?
ако си тръгнал по форумите да лъжеш и дезинформираш и някой те е направил на палячо за твоя сметка-ти си си виновен-тва не ти е селото ,където можеш да ги лъжеш и блъфираш и всеки да ти вярва.
ако си този същия от варненската агенция-екватор-още не съм свършил с теб.
смятам да ти покажа,че трябва да пазиш името си-тва е най важното в твоя тип бизнес
ако влизаш по форуми и пледираш,че си честен,трябва наистина да си такъв,а не да използваш хитринки.
ако в бг са свикнали да им се качват на главата и да си траят и преглъщат,или не знаят как да реагират-аз не съм един от тях.

междудругото-тази сайт ви прави реверанс-гледа да чисти некоректните обяви -ако пусне всички обяви,ще може да се рекламира,че има повече обяви.
но те не го правят,а дори и отделят време да проверяват некоректните.
трябва да им благодарите за тва.

така че цивренето ти е меко казано смешно
ако си мислиш,че може да контролираш мнението на всички и да си пееме заедно колко много ще се качват цените и как така ти си брокера,около който се върти целия свят и всички сме зависими от теб-продължавай.
а тва,че си със самочувствие,че заради теб съществува този сайт и ти го храниш-не ме учудва-само човек с такова мислене може да пусне такъв постинг.
Re: От брокер за брокери
07-02-2008 - 06:10:54
Julian Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравейте колеги:-) Няколко малки въпроса, над
> които може да се замислят и собствениците на сайта
> :
> 1.Дали агенциите сме тези, които създадохме този
> сайт ?
> 2. Не съществува ли сайта благодарение на нашите
> обяви?
> 3. Щеше ли да има успех сайта, ако нито една
> агенция не публикува тук своите оферти ? / примери
> в нета колкото иска6 за провалили се сайтове /
> 4. Бихте ли погледнали тарифите които плащаме
> всеки месец и благодарение на които сайта струва
> ми се печели добре :-0 ?
> 5. Трябва ли собствениците на сайта да се замислят
> дали е добре да допускат ръката която ги "храни"
> да бъде низвергната :-)
> 6. Възможно ли е самите агенции да създадат своя
> платформа, например чрез акционерно дружество и
> дали ще ни излезне по-изгодно?
> 7. Ще се повишат ли приходите на собствениците на
> сайта, ако помислят малко и за подържане на едно
> добро име на тези от които им идват приходите :-0
> ?
>
> Нищо лично към никой за нищо, но аз не бих хранил
> куче, което ме лае непрекъснато или дори иска да
> ми отхапе ръката :-) По тази причина изглежда се
> въздържам от платена реклама тук :-)
>
......................................................................................................................................
Собствениците на сайта са тези,които са ГО създали - вие само участвате .
Колкото до изброените 7 точки - ако прочетеш още веднъж "Под игото" или "Записки по БГ въстания" но не като литературни произведения а като отражение на народопсихологията на българина ще разбереш защо е ТВОИТЕ 7 точки са НЕВЪЗМОЖНИ - ако ти е трудно да сгрееш какво казвам - отговори си на въпроса защо сме били 500 год под "Османско присъствие" , ........................приказките нямат край !!!




...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
Re: От брокер за брокери
07-02-2008 - 11:22:46
avatar
Julian Написал:
-------------------------------------------------------

> 5. Трябва ли собствениците на сайта да се замислят
> дали е добре да допускат ръката която ги "храни"
> да бъде низвергната :-)

> 7. Ще се повишат ли приходите на собствениците на
> сайта, ако помислят малко и за подържане на едно
> добро име на тези от които им идват приходите :-0
> ?
>
> Нищо лично към никой за нищо, но аз не бих хранил
> куче, което ме лае непрекъснато или дори иска да
> ми отхапе ръката :-) По тази причина изглежда се
> въздържам от платена реклама тук :-)

Правиш една основна грешка. Това е форум-за свободни мнения на всеки,който реши да се отбие. Темите се поставят от участниците. Собствениците не би трябвало да се опитват да цензурират,освен в случаите на просташки и цинични изцепки.
Не си плащаш за хвалебствия,а за реклама.
Доброто ти име е твоя грижа! smiling smiley

Re: От брокер за брокери
07-02-2008 - 11:35:39
Quote

Възможно ли е самите агенции да създадат своя платформа...

По-скоро не, защото агенциите не винаги са заинтересовани от "ред в кочината". Например тогава би станал възможен единен регистър на предлаганите имоти и веднага ще се види коя агенция при какви условия го предлага (цена, комисиона и др.)
Re: От брокер за брокери
07-02-2008 - 11:44:49
За asen1975 :-)
За съжаление колега, в твоя отговор не намерих отговор на нито един от въпросите :-(
Особено на въпрос 6-ти :-)
Не съм от "Екватор" между другото :-)
Re: От брокер за брокери
07-02-2008 - 13:16:35
Това мнение е преместено в новия "форум за имоти, финанси и всичко останало"



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-05-24 23:17 от g0g0.
Re: От брокер за брокери
07-02-2008 - 13:57:44
avatar

1.Дали агенциите сме тези, които създадохме този сайт ?
Не сте го създали вие. Ние сме го създали и първиите 2 години ни бяха много трудни.

2. Не съществува ли сайта благодарение на нашите обяви?
Не, сайта съществува благодарение на доста различни фактори

3. Щеше ли да има успех сайта, ако нито една агенция не публикува тук своите оферти ? / примери в нета колкото иска6 за провалили се сайтове /
Агенциите публикуват тук оферти, защото сме се постарали да осигурим потребители/клиенти които търсят информация в сайта. Тези, които се провалят се фокусират или само в това да съберат оферти или само в това да намерят потребители/

4. Бихте ли погледнали тарифите които плащаме всеки месец и благодарение на които сайта струва ми се печели добре :-0 ?

имоти.нет е безплатен. за какви тарифи говорите, от които печелим толкова добре? smiling smiley Платените екстри за повече имидж или по-добре позициониране на офертите са опции по желание. Няма ограничение в броя на оферти и т.н. Вие сигурно или нямате представа или ни бъркате с друг сайт.

5. Трябва ли собствениците на сайта да се замислят дали е добре да допускат ръката която ги "храни" да бъде низвергната :-)

Ръката , която ни храни? smiling smiley Основните приходи на имоти.нет са от банер реклама, но се съмнявам някоя от банките, които рекламират тук да си представя, че "ни храни"

6. Възможно ли е самите агенции да създадат своя платформа, например чрез акционерно дружество и дали ще ни излезне по-изгодно?
.... по изгодно от безплатно участие - не знам?!?

7. Ще се повишат ли приходите на собствениците на сайта, ако помислят малко и за подържане на едно добро име на тези от които им идват приходите :-0 ?
С какво сме опетнили името на когото и да било? Непрекъснато имаме инициативи за подобряване на бранша.

Нищо лично към никой за нищо, но аз не бих хранил куче, което ме лае непрекъснато или дори иска да ми отхапе ръката :-) По тази причина изглежда се въздържам от платена реклама тук :-)

Моля пояснете , защото вече изпаднах в абсолютно недоумение за какво куче става дума и какво сме ви направили?
Re: От брокер за брокери
07-02-2008 - 17:42:53
Към magic :-0
Въпрос 1-ви зададен по по-различен начин : Кои са основните клиенти на сайта ?
2. Допринасят ли обявите на агенциите за посещаемостта на сайта ?
5. Защо банките рекламират тук ? Възможен отговор - защото очакват клиентите да посещават сайта. А клиентите посещават сайта защото... ?
7-ми въпрос е зададен в преносен смисъл :-) Може би трябваше да е в кавички :-0

Re: От брокер за брокери
07-02-2008 - 18:01:14
Julian Написал:
-------------------------------------------------------
> За asen1975 :-)
> За съжаление колега, в твоя отговор не намерих
> отговор на нито един от въпросите :-(
> Особено на въпрос 6-ти :-)
> Не съм от "Екватор" между другото :-)
-------------------------------------------------------------------------------------------
въпрос 6?
ами ако имаше нещо общо с брокер,щеше да разбереш безмислието на самия ти въпрос.нека те светна:

АНИ са конкуренти-ако се обединят в сайт и всички имат модераторси възможности,с бг манталитета щеше да е цирк-всяка щеше да трие обяви на друга,ще се краднат клиенти и кви ли не други похвати(кой от кой по хитри и остроумни),нито пък ще се разберат коя какъв процент да тегли от банерите,защото всички ще пледитат,че имат най-голям принос за сайта......

така че вече съм сигурен,че нямаш нщо общо с брокерите.и тук идва въпроса-кой си ти и защо си пуснал този форум?
не е тва начина да накараш форумите да станат удобни за теб.

ти си или строител,или кредит консултант,или свързан с борста или банките.
и нещо форумите не ти се нравят,защото има доста истина,която е тайна за обикновенния бгблеец.
от време на време хвърлям поглед по форумите на инвестор.бг.
там всеки трети форумец е поставено лице,което да вдъхва вяра в бг борсата.всички викат,че имотите ще падат-тва не ги грее там,но стане ли въпрос за борсата-много оптимизъм има.....

последния момент е ти да си някой от управляващите-кукловодите.
по тези форуми има доста неудобни за вас истини.
много ми е интересно-кога ще почнете да оказвате натиск и на този сайт.да ви стане по удобен.
с такива форуми,дето ги пускаш-няма да стане.няма начин-ще трябва да си платите или да заплашвате.
а ако тва стане-веднага отваряме собствен сайт с няколко съфорумци и ще ви плюваме на воля.
да видиме как ще оказвате натиск на сайт от лошата америка.........

та аз ти отговорих-защо няма смисъл от твоя шести въпрос.
а ти ще ми отговориш ли кой си и за кво се бориш?
само не продължавай да твърдиш,че си брокер-вече знаеме,че не си.
а щом не си,кой си,че толкова не ти се нравят тези форуми?????????????????????????





Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход