Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?

Публикувано от okorosent 
Анонимен потребител
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
23-12-2010 - 10:11:54
Quote
bah
Купувачите изчисляват само въздуха, а стените, терасите, мазите и общите части - искат да са им бонус.

Цялата работа дойде от цената на м2. Ако нея я нямаше - на никой нямаше да му пука за общи части и прочие.
Казва ти се - апартамент с такива стаи струва толкова и толкова. Гледаш го, устройвате - купуваш, не те устройва - разделяте се по-живо по здраво.
Да, ама нашенеца иска да купува евтин м2. И от там за да се смъкне цената на м2 се почва да се измислят всякакъв вид квадратури.

Прави са си купувачите да не ги е еня за общите части, ама тогава пък не трябва и в цената на м2 да се взират.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-12-23 10:14 от Тинки Уинки.
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
23-12-2010 - 10:39:57
Quote
bah
Купувачите изчисляват само въздуха, а стените, терасите, мазите и общите части - искат да са им бонус....

Не е вярно. И е безмислено, като цяло.
За купувачите няма никакво значение дали ще набият общите части в площа на апартамента или ще ги дават отделно.

Идеята на строителната мафия е да не може да се прави сравнение с цените на имотите в нормалните страни. Както и да се прави сравнение между самите апартаменти, дори и в две съседни сгради.
Всяка една клика гледа да държи клиентите в неведение относно ценообазуването.

Примерно брокерите, с небезизвестният Дичо като фронтмен, който няколко пъти вече заявява, че не продава кв. метри, а апартаменти.
Щото иначе всеки може да хване калкулаторчето и да сметне - тука толкоз квадрата, във Виена толкоз, в Будапеща толкоз.
Но наще брокери не ги устройва този метод. Ама всеки апартамент бил уникален. Единият гледал на изток - у-ни-кал-нооо. Аре 3000 евро в цената за тая екстра. Другият бил на 7-ми подпокривен етаж. У-НИ-КАЛНООО!!! Ми да. Не е на 1, 2, 3, 4, 5 или 6-ти етаж. Ади и тука едни 5000 евро за уникалният етаж. Ама бил до магазина за дрехи на кило. Ади 10000 евро за уникалната локация - има стотици хиляди апартаменти, които не са дори близо до този магазин - ерго не са уникални. Тоест те са, но само ако продаваме тях. Сега не ни интересуват.

Та всички по веригата инвеститор-строител-брокер, се държат с купувачът като с дете идиотче, на което трябва да се помогне да не се обърка.
Имам приятел - професор по онтология в Софийския. Ходих с него на 2 огледа за компания. Търсеше за дъщеря си гарсониера.
Ми какво да ви кажа - брокерите го гледаха като полезно изкопаемо, на което много трябва да се обяснява, за да не направи някоя грешка и от глупост да се самоубие.
То вярно практиката е безценно нещо и дава самочувствие ама чак толкова...

Та в крайна сметка, тази практика важи за всички браншове - нито хлебопроизводителите ще си признаят колко им излиза един хляб, нито авто производителите - колко един автомобил. И не е в това въпросът. Важното е да има коректност и морал. Закупуването на имот е голяма стъпка за повечето хора и небрежният подход, зад който стоят лъжи и интереси, може да съсипе много човешки съдби. Вместо да се изпишат вежди се вадят очи. За няколко евро комисион повече.
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
23-12-2010 - 10:42:03
avatar
Мда, измамите с квадратурата, само показват, че бизнеса с НИ в България е много, много далеч от този във водещите страни.
Там апартаментите се разделят според брой спални. Да не се бърка спалня с килер, каквато е масовата мода в новото строителство у нас.
Брой спални и брой бани - това са основните разделителни параметри. Знаеш колко члена е семейството ти, знаеш и колко спални съответно ще ти трябват, насочваш се към нужният сегмент и си смяташ парите за наем или покупка. Оттам насетне си е само философстване и преливане от пусто в празно.

Една от добрите практики, които ми хареса бе в немски сайт за имоти - точни замервания на всяка една стая, поне по 2 снимки на стая, точен адрес и позициониране на картата на населеното място + връзка към форума на квартала ( да се види, какви са местните проблеми там, ако ги има ). Човек така може да придобие една сравнително точна представа, която да му минимизира загубата на време при избор на имот.
Времето у нас е явно това, което най-малко се цени, а именно то ни носи парите, с които разполагаме winking smiley

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
23-12-2010 - 11:01:46
moskvi4 , така и не разбрах какво точно искаш и за какво е този рев ? Кой кого прави на идиот и защо ? Цената е такава, каквато я е определил продавача, право на купувача е да купи, или не, негово право е да си смята както ще цената - на кв м с общи части, без тях, с мазе, без мазе, какъв е проблема не мога да разбера , обясни ми ?
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
23-12-2010 - 11:15:37
Quote
dicho
moskvi4 , така и не разбрах какво точно искаш и за какво е този рев ? Кой кого прави на идиот и защо ? Цената е такава, каквато я е определил продавача, право на купувача е да купи, или не, негово право е да си смята както ще цената - на кв м с общи части, без тях, с мазе, без мазе, какъв е проблема не мога да разбера , обясни ми ?

Когато някой не иска да разбере - няма как да му се обясни. Ти не търсиш нищо от това, което мога да ти кажа.
И аз не съм човекът, който ще вкараш в полемика.
Ако си чувал небезизвестната фраза: "Never argue with idiots, they just drag you down to their level then beat you with experience.", ще ти стане ясно и защо.

Та, Дичо не се заблуждавай, че споменавайки твоето име, аз съм искал да комуникирам с теб.
Писах за интелигентните хора във форума, които ще ме разберат.
Всъщност единственото нещо, което бих искал от теб, е да кажеш в коя агенцията работиш, за да съм сигурен, че никога няма да попадна на теб и "услугите" ти. Този въпрос ти бе задаван и преди, но не отговори.
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
23-12-2010 - 11:22:44
Quote
dicho
така и не разбрах какво точно искаш и за какво е този рев ?

Ето това всъщност е проблема.winking smiley
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
23-12-2010 - 11:45:57
avatar
Quote
moskvi4

Та в крайна сметка, тази практика важи за всички браншове - нито хлебопроизводителите ще си признаят колко им излиза един хляб, нито авто производителите - колко един автомобил. И не е в това въпросът. Важното е да има коректност и морал. Закупуването на имот е голяма стъпка за повечето хора и небрежният подход, зад който стоят лъжи и интереси, може да съсипе много човешки съдби. Вместо да се изпишат вежди се вадят очи. За няколко евро комисион повече.

Причината за написването на цялото ти повествование,си събрал в последното изречение.
И какво излиза? Никой няма да признае колко му " излиза" стоката, ама брокерите са гаднярите, дето я хвалят заради по- висок комисион?
Ами, смешен си, защото грам мисъл не влагаш, заслепен от негативизма си.
Сигурно за пръв път сега ще чуеш, че навсякъде по света, два еднакви апартамента струват различно, в зависимост от етажа. Да, и по соц. време беше така. Най- евтините са на партера.
Ти какво всъщност искаш?
Собственикът да няма думата и имотът да се оферира както реши посредникът? Ами, не става. Предприемачите въведоха кв.м., за да не шокират балъците, купуващи ново строителство.
Аз не съм продавала ново, но при този бум на търсене и предлагане, какво предлагаш да стане? Брокерите да си захвърлят трудовите книжки и да излезат на бунт срещу строителите? :] И то, докато всички безумци щъкат по строежите в търсене на заветния кимизарник?
А, стига вече си търсихте виновен за собственото ви безумие. Затова имате очи- да гледате. Имате рулетки да мерите.
Като отидеш едни домати да си купиш, ги остискваш отвсякъде, че да не ти набутат изгнил, а като тръгнеш да си купуваш жилище- да има как по интернет и по картинка да го вземеш...........smoking smiley
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
23-12-2010 - 11:54:11
Quote
Тинки Уинки


Цялата работа дойде от цената на м2. Ако нея я нямаше - на никой нямаше да му пука за общи части и прочие.
Казва ти се - апартамент с такива стаи струва толкова и толкова. Гледаш го, устройвате - купуваш, не те устройва - разделяте се по-живо по здраво.
Да, ама нашенеца иска да купува евтин м2. И от там за да се смъкне цената на м2 се почва да се измислят всякакъв вид квадратури.

Прави са си купувачите да не ги е еня за общите части, ама тогава пък не трябва и в цената на м2 да се взират.

ЕЕ, Тинки, то не може така хич без параметри и на око да купуваш. На един ще му се сторят големи стаите, на друг малки.
А не може ли и продавача да не се взира много в пачките пари дето му даваш, че и да ги брои даже ще иска.
Буташ му там няколко дебели пачки, преценя на око дебелината им и по-живо по здраво. *beer*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-12-23 11:55 от дами и господа.
Анонимен потребител
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
23-12-2010 - 12:22:18
Опитвам се да обясня, че цената на м2 на апартамент не е толкова важна, най-малкото защото не е ясно на база на каква квадратура е смятано. По-важно, за мен поне, е да знам примерно, че има хол 18-20м2, кухня 9-10м2, две спални по 14-16м2 и че това струва да кажем 80К. Втората информация ми е много по-важна отколкото да ми кажат, че 110-120 м2 апартамент се продава за 80К и аз да взема да смятам 80К/120 = 667е/м2
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
23-12-2010 - 12:26:30
Quote
камелия
Quote
moskvi4

Та в крайна сметка, тази практика важи за всички браншове - нито хлебопроизводителите ще си признаят колко им излиза един хляб, нито авто производителите - колко един автомобил. И не е в това въпросът. Важното е да има коректност и морал. Закупуването на имот е голяма стъпка за повечето хора и небрежният подход, зад който стоят лъжи и интереси, може да съсипе много човешки съдби. Вместо да се изпишат вежди се вадят очи. За няколко евро комисион повече.

Причината за написването на цялото ти повествование,си събрал в последното изречение.
И какво излиза? Никой няма да признае колко му " излиза" стоката, ама брокерите са гаднярите, дето я хвалят заради по- висок комисион?
Ами, смешен си, защото грам мисъл не влагаш, заслепен от негативизма си.
Сигурно за пръв път сега ще чуеш, че навсякъде по света, два еднакви апартамента струват различно, в зависимост от етажа. Да, и по соц. време беше така. Най- евтините са на партера.
Ти какво всъщност искаш?
Собственикът да няма думата и имотът да се оферира както реши посредникът? Ами, не става. Предприемачите въведоха кв.м., за да не шокират балъците, купуващи ново строителство.
Аз не съм продавала ново, но при този бум на търсене и предлагане, какво предлагаш да стане? Брокерите да си захвърлят трудовите книжки и да излезат на бунт срещу строителите? :] И то, докато всички безумци щъкат по строежите в търсене на заветния кимизарник?
А, стига вече си търсихте виновен за собственото ви безумие. Затова имате очи- да гледате. Имате рулетки да мерите.
Като отидеш едни домати да си купиш, ги остискваш отвсякъде, че да не ти набутат изгнил, а като тръгнеш да си купуваш жилище- да има как по интернет и по картинка да го вземеш...........smoking smiley
Както винаги - неуместно и необмислено мнение. Гузен негонен бяга.
От всичко написано от мен до ушите ти стигна нещо като: бла бла блааа бла комисион бла бла бла.
И до там.

Quote
камелия
Сигурно за пръв път сега ще чуеш, че навсякъде по света, два еднакви апартамента струват различно, в зависимост от етажа.
А дали навсякъде по света - в белите страни, най-вече, може един апартамен да бъде описан като 80, 100 и 126 кв./м. ?

Quote
камелия
...какво предлагаш да стане? Брокерите да си захвърлят трудовите книжки и да излезат на бунт срещу строителите? :]
И какво сега. Да ти влезем в положението, че понеже си свикнала цял живот да плуваш по течението, изискванията ни към теб са твърде завишени? Ми да подкрепим и серийните убийци. И те са хора, и те душа носят. Нали за това повдигнах думата за морал.

Quote
камелия
Имате рулетки да мерите.
Като отидеш едни домати да си купиш, ги остискваш отвсякъде, че да не ти набутат изгнил, а като тръгнеш да си купуваш жилище- да има как по интернет и по картинка да го вземеш...........cool smiley

Е ти какъв го дириш на пазара тогава? Разпространител на лъжи? Ма те строителите лъжели, а ти нямаш нищо общо. Демек вторите по веригата не са виновни.
И едно въпросче - като отидеш на лекар пак ли така разсъждаваш. Отиваш с рулетката и учебника по биология за 3-ти курс, и гледаш да не допуснеш грешка. И ако той сбърка - ти сама си си виновна.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход