Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

който се вълнува от прогнози за цените

Публикувано от ivan30sf 
Joan
01-03-2006 - 16:00:50
Joan, пак ти повтарям за последен път щото явно не вдяваш.

Говори по същество !!!
kote
01-03-2006 - 16:15:04
kote, ти сега на shvabata ли ще вярваш или на
шефа на сдружение НИ ?!
Тоя шваба може да е толкова shvabata
колкото и ти !!!
За 4-5 % чужденци в София и че почти толкова пък българи
купуват по курортите ,говоря и аз и мисля,че няма смисъл да го повтаряме за
трети път !!!
За тези които идвали в София е вярно ,но нали не забравяш ,че от София ,а и от провинцията също доста хора заминават в чужбина .
А и нали не вярваш ,че цялата страна може да дойде в София ?!

P.s. моля не ставай дървен философ като Joan !
Освен от форума
взимай информация и от други източници ! Например според кмета на София, бате Бойко , в момента София наближава 1,6 М. Като интересното е ,че новодошлите (на които ти разчиташ ) са около 18-20 000 , а напусналите града (не се казва навън или в страната ) са двойно повече !!!

Моля, направи си усилието да пишеш на кирилица, щото просто е досадно да се четат постингите ти !!!
shvabata
Re: който се вълнува от прогнози за цените
01-03-2006 - 17:13:47
сашо, грешиш моето момче. поне доскоро парите от продадените земи по морето се обръщаха точно в недвижими имоти - познавам много такива хора, които продадоха, а след това купиха, аз лично постъпих по същия начин. Но все пак говорим за годините 2003, 2004, а тогава цените бяха доста по-нормални, а и хората все още имаха спестявания. сега, ако продам земя в никакъв случай не бих инвестирал в апартамент, поради простата причина, че няма смисъл. цените са безумни, а идеята за наем не ме блазни толкова. иначе имам сега едно жилище, което смятам да давам под наем, но самата перспективна не е кой знае каква, защото наемите трябва да са поне 2 пъти по-високи /впредвид съотношението цена при продажба/наем/, а и в ГПК все още не се гарантира принудителен въвод на наемодателя при прекратен договор. много по-разумно е да се вложат част от парите в банка /глупости от сорта на инфлация естествено не възприемам на сериозно/, а с другата част бих си направил някоя магистратура в USA или UK - предвид отварянето на трудовия пазар след присъединяването ни към ЕС това има доста голям смисъл.
иначе хубаво звучи софийските жилища да се изравнят по цени с тия на "Шанс Елизе", но дори и това да стане все пак предпочитам да имам жилище на "Шанс Елизе", отколкото в лайняната ни столица
Re: който се вълнува от прогнози за цените
01-03-2006 - 18:10:15
Ако знаеше само как ме развеселяваш сигурно пари щеше да ми искашsmiling smiley
Shvabe, ti pone imash apartament v Varna i bi triabvalo da znaesh- tam bezsmislicata e slednata : apartamenti ot 600e/kv i 1200e/kv imat edin i sast dohod ot naem ;az estestveno bih kupil za 600e/kv.
Sasho ti sam tvardish ce naemite ste skacat , a cenite na jilistata ste "se srinat" - tova na mene mi izglejda kato stabilno povishavane na dohodnostta; Ami te cujdestranni fondove s miliardi dolari ste izkupiat stranata.
Овчарчето Калитко
Re: който се вълнува от прогнози за цените
01-03-2006 - 21:15:29
По4увствах се виновен,че излъгах 4овек за евтинията в надежда и проверих в други сайтове,не само в този.е прав се оказа 4овек-само 13 оферти,не са 30.ако държите на количеството,може да включите и други квартали в търсенето.не мога да разбера за6то когато някой каже,4е евентуално може би при определени условия,съвсем условно,хептен хипотети4но,ептен имагинерно може апартаментите да поевтинеят,моментално скачат като ужилени да му обясняват,4е това се говори втора година,а резултат няма,че това му се иска ,но няма как да стане и т.н,.
4ovek, i na men mi stana veselo!
Ama toia Sasho bil goliam obraz!!!!

Sasho, az ti kazah, che ne se sastezavam s elitite v tvoita tsennostna lista na mnenia, niamam tazi ambitsia. Samo iskam da ti kazha i na teb - vsiako semeistvo v BG ima televizor - triabva li da sperm da proizvezhdame televizori togava?!? Tova e otgovora na vaprosa na 4ovek sashto - otkak se e spukal balona v Japan (balon e izpolzvan v tozi smisal tochno za da obrisuva tukashnata situatsia, no paralelite s BG sa ... smeshni da kazhem, shtiah po-silna duma da izpolzvam i da zasegna niakogo.) ima deflatsia, dori deflatsionna spirala - tsenite padat, pada i potreblenieto s ochakvane che utre shte e po-evtino i saotvetno tsenite padat oshte poveche v sastezanie za poveche klienti. No zhilishta sa se kupuvali i stroiali vinagi!!! Utre kato e po-evtino ta kakvo pod mosta li da stoish? A i s naemite e taka - utre shte namerish po-evtin apartament - da katunarstvash li? A si ima i razhodi po edno premestvane, depoziti, komisionni...Osven tova niakoi imoti sa si zapazili i dori povishili tsenata dori v nai-golemia spad. Veche ot niakolko godini ima povishenie na tsenite na NI v niakoi raioni. I bankite ne sa se iurvali da razprodavat imoti. Kato imash mnogo zlato i zlatoto pada kakvo pravish? Puskash go vednaga na pazara za da poevtinee oshte poveche li? A i imotite ne sa zlato i triabva otsenka za da se opredeli novata im tsena. I eto ti razreshenieto na vaprosa - ne gi preotseniavash i na hartia bankata ima aktivi na edi kakva si stoinost i mozhe da zaema ot chuzhdi kreditori. No pak kazvam - mashtabite sa takiva, che izobshto ne e razumno da se praviat paraleli. A i kakto kazvat ikonomistite - dokato sveta se prvai che Japonskite banki imat pari te shte imat pari. Za BG banki nikoi na nishto niama da se pravi. I oshte neshto - lihvenia protsent v Jp. banki po razplashtatelni vlogove e 0, a po spestovni e 0,7 da rechem (tsitiram po pamet, mogad aproveria ako e tokova vazhno za niakoi).
Ovcharcheto Kalitko,
kakto vizhdash nikoi ne skacha, prosto ima dve mnenia po vaprosa i tehnite nuansi, mislia che sa ravnomerno zastapeni. A fakta che ti i minalata godina po sashtoto vreme si gi razpravial tia neshta (tochno po tova vreme minalata godina Hristo Iliev ot Address kaza, che tsenite shte otbelezhat spad s 20-30% do kraia na polugodieto. Ne 6 mesetsa, a tsiala godina sled tova pak se pitame sashtite neshta i pak chetem sashtite statii, a kervana si varvi...
Za svedenie minalata godina mozheshe da se nameri novo stroitelstvo v Mladost za 430-480 EUR startova tsena. Nameri mi sega takova. Inache niama losho be hora, neka da padnat tsenite! Samo deto tochno tezi deto kazvat che shte padnat i te shte mogat da si kupiat zhilishte sa sashtite, koito kazvat che niama tarsene - neshto ne mi se vrazva? Posledno triabva li vi ili ne vi triabva zhilishte? Ako -da, togava ste potentsialni kopuvachi, ako - ne - togava ste potentsialni naemateli. Ne viarvam da ste potentsialni prodavachi i taka da se vazstorgvate ot ideiata za srivane na tsenite.
na
Re: който се вълнува от прогнози за цените
02-03-2006 - 07:08:48
Сашо, ти като ми казваш да се информирам за новите членки на ЕС какво имаш предвид: цените за кв.м. , наемите, или заплатите на населението, те май и по трите показатела са в пъти по-високи от България ; доста експерти изказват мнения че доходността от недвижимо имущество в БГ е по-висока от нрмалните нива за Европа; ако както ти казваш наемите се повишат , а цените паднат-то тогава БГ имотите ще изглеждат още по-привлекателни,което би триабвало да доведе до нова вълна от инвеститори
Анонимен потребител
Re: който се вълнува от прогнози за цените
02-03-2006 - 08:38:09
Какаво ще кажеш за това:
[#$%&]

или ти не искаш готово smiling smiley)
ама друго си е да платиш 430-480 на дупка вместо 462.68 за готово, нали :}
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход