Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пречиствателни станции за еднофамилни къщи

Публикувано от angijulay 
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
06-04-2010 - 16:44:45
Звучи добре. При мен ще бъде само заради узаконяването, защото и без нея нямам никакъв проблем и в случая ме интересува възможно най-евтиното.
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
06-04-2010 - 20:01:47
avatar
Звучи добре, ама производителя е малко муден откъм инфо....

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
03-05-2010 - 08:15:25
Quote
n.nikoloff
Междувременно се оказа, че сме станали дитрибутори ли, партньори ли на производители на такива станции. Гледам вчера на базата разтоварват това -


Още нямам подробности кое каво, ама колегите ми казват - евтини са. Очаквайте инфо след празниците, ако ви интересува, де....

Здравейте,
тия трите бидона за една къща ли са?
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
03-05-2010 - 18:36:10
avatar
Да. Това са трите фази от пречистването - всяка в отделен съд.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
04-05-2010 - 08:08:42
Ясно,.....голям двор трябва да имаш и голямо копане трябва !
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
04-05-2010 - 18:19:23
avatar
При всички случаи без копане няма да мине - или за канализация или за септична яма или за малка пречиствателна станция.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
10-05-2010 - 01:44:04
На вниманието на ФЛО.

" 14-02-2010 - 21:06:05 Този контейнер би трябвало да е добре вентилиран,така,че да влиза пресен въздух от вентилаторче или малко компресорче за въздух 5 вата /100л./мин./за аквариуми "

Колега ФЛО, специално се регистрирах във форума заради, това което сте написал на 14.02.10. Много ми е важно да получа информация за това "компресорче за аквариум", което дава 100 л./мин. при консумация 5 вата. Понеже то е за аквариум би трябвало да е линеен компресор и да има максимално налягане поне 50 mbar, за да преодолява поне 0.5 метра воден стълб. Приемам, че тези 100 литра ги дава на free flow, a тези, който аз познавам дават free flow 100 л./мин. при 67 вата консумирана мощност. Вероятно някой е измислил нещо много добро ( 13 пъти по-ефективно използване на енергията ).
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
10-05-2010 - 08:18:37
Quote
moto
На вниманието на ФЛО.

" 14-02-2010 - 21:06:05 Този контейнер би трябвало да е добре вентилиран,така,че да влиза пресен въздух от вентилаторче или малко компресорче за въздух 5 вата /100л./мин./за аквариуми "

Колега ФЛО, специално се регистрирах във форума заради, това което сте написал на 14.02.10. Много ми е важно да получа информация за това "компресорче за аквариум", което дава 100 л./мин. при консумация 5 вата. Понеже то е за аквариум би трябвало да е линеен компресор и да има максимално налягане поне 50 mbar, за да преодолява поне 0.5 метра воден стълб. Приемам, че тези 100 литра ги дава на free flow, a тези, който аз познавам дават free flow 100 л./мин. при 67 вата консумирана мощност. Вероятно някой е измислил нещо много добро ( 13 пъти по-ефективно използване на енергията ).

Колега moto!Наистина лично не съм измервал тия 100 л/мин,но така му пишеше на опаковката.Шлауха му,по който подава компресиран въздух е с дължина 8,5 метра и вътрешен диаметър 5мм. Компресорчето е с наименование LMP 120 произведено от Einhel AG Wiesenweg 22-94405 Art.-№41.729.20 и данните му са:
230V ~50Hz 3.5W ( три и половина вата )

Надявам се да съм бил полезен !
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
20-05-2010 - 16:13:25
Включвам се, без да съм специалист по пречиствателни станции, а да споделя опит .Преди 2 г, търсейки варианти за пречиствателна станция за вила, в НЕТ-а попаднах на фирма ДАЯЛОК ООД, представлявана от СТОЯН СТОЯНОВ. Работата, която свършиха, се ръководеше от Явор. По-некоректни мърлячи и сред циганите не бях срещала. Монтираха станцията на Технопласт за 3600 лева/доставната цена в завода е 1100 лева, работата - 2 дена на двама дядовци/. Тръбите към станцията бяха с обратен наклон към къщата , на следващата година направихме нов изкоп . Тръбите от станцията навън след първия дъжд останаха открити - свалихме ги, копахме пак. Сложиха за 1700 лева сондажна помпа - имам протокол , че съм получила помпа за дълбок сондаж 60 м. Независимо от всичките ми молби, не получих гаранционна карта на помпата.Тя работи преко сили 2 часа. Днес, като я занесох в сервиз, се оказа , че помпата е за 15 м сондаж и не само че не работи, но и никога няма да тръгне на такава дълбочина. Поставиха таблата в шахтата и те изгоряха от влагата. Сега си нося вода в бутилки за тоалетната
Това е моето приключение с ДАЯЛОК ООД и Явор. Надявам се тези момчета да не попадат повече на такива наивници като мен.
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
03-06-2010 - 13:17:41
Тоя Явор е явно въпросния в предните коментари yasho ,който си позволява да обижда и да коментира фирми и участници във форума по много вулгарен начин!
Благодаря на lmARINOVA *rose* .По принцип,те форумите са за това - да си помагаме! Тая информация за ДАЯЛОК ООД и Явор на мен лично ще ми бъде полезна,защото игнорира напълно съмненията ми относно другите фирми,коментирани в този форум.
И аз в момента избирам пречиствателна станция.*book*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход